מסחר ב CFD's

CFD'sמסחר ב CFD מסחר במניות מינוף והשקעות


מוצר פיננסי חדש העונה לשם CFD (Contracts for Difference). נכנס בגדול לתודעתם של משקיעים רבים אשר גילו את יתרונותיו של חוזה CFD ונראה כי נפח המסחר בחוזים אלו הולך וגדל מיום ליום.

המוצר CFD נוצר בסוף שנות ה 90 כאשר מטרתו הראשונית להוות כלי נוסף למנהלי תיקים, סוחרי נוסטרו ומנהלי קרנות גידור בניהול פוזיציות תוך הכנסת גוון נוסף לכסף המנוהל. השימוש הרב בחוזים הצמודים מהווה כיום כ 50% מהמחזור היומי בשוק המניות האמריקאי. מחזורים מסחר גבוהיים לצד סקסיות ונוחות המוצר מיצבו את ה CFD כדבר הבא בנוף ההשקעות העולמי. משמעות המונח חוזה
CFD הוא "חוזה על הפרשים". מסחר ב CFD נקרא גם מסחר בספקולציה. מדוע? ברגע שאנו קונים מניות או מדד אנו למעשה קונים נכס בסיס, משהו מוחשי, עם זאת כאשר אנו קונים CFD אנו מעוניינים בשינויי מחיר נכס הבסיס. אז מהם היתרונות של חוזי ה CFD?

מינוף
במסחר בחוזה CFD, שלא כמו במסחר בתעודת סל או מניה, ניתן ליישם מינוף על העסקאות. ניתן למנף חוזה CFD עד פי 20, דהיינו על המשקיע להציב בטחונות רק של חמישית ממחיר החוזה. היתרון הגלום מאחורי המינוף פשוט: עליה של 1% בנכס הבסיס תביא עליה של 20% בשער החוזה. משקיע לא צריך עוד להמתין לשינויים חדים על מנת לגרוף רווח גבוה. חשוב מאוד לציין שלמינוף גבוה קיים מחיר, כך שבמידה והשוק יפעל כנגד הפוזיציה שלכם תשלמו והרבה.

מכירה בחסר
יתרון נוסף במסחר בחוזה CFD הוא ביכולת למכור בחסר, מאחר ומדובר בחוזה על המדד או על מניה,  המשקיע יכול למכור את החוזה מבלי להחזיק בו, וכך, בהתאם לציפיות המשקיע באשר לירידה בשוק, ימכור את החוזה (שורט) וייהנה מרווחים בעוד השוק נמצא בירידות.

פקיעה
בשונה ממסחר באופציות ובחוזים עתידיים, CFD אינם בעלי תאריך פקיעה. כך שניתן להחזיק מניות או מדדים לתקופות ארוכות.

דיבידנד
נתון מעניין שייחודי למסחר ב-CFD הוא קבלת/תשלום דיבידנדים. במסחר ב-CFD בעמדת לונג זכאי המשקיע לקבלת דיבידנדים ביום החלוקה. מנגד, כאשר משקיע יהיה בפוזיציית שורט, עליו יהיה לשלם.

מרג'ין
CFD נסחרים במרג'ין. מרג'ין הוא הסכום המינימאלי אשר צריך להיות מופקד על ידי הסוחר כבטחון בכדי להבטיח את קיום החוזה. כך הסוחר יכול למנף את ההשקעתו.

עמלות
בניגוד לחוזים עתידיים אשר נסחרים בבורסות חוזים בעולם, המסחר בחוזה CFD הוא מול עושה שוק והעמלה היחיד שיש היא הפרש בין שער הקניה למכירה, יתרון חשוב לסוחר. 

דוגמא לעסקת CFD
סוחר מעונין לרכוש 1,000 מניות של חברת MCD, כשמחיר מניה הוא $27. במקום לקנות את המניות עצמן בעסקה שתעלה לו $27,000, הסוחר יכול לרכוש חוזים צמודים במניית MCD בעלות של 2,700$ בלבד. אם תהיה עליה של $5 בשער המניה, הלקוח יוכל להנות מרווח של $1,350. כלומר, הלקוח נהנה מהעלייה בשער המניה כאילו החזיק בפועל את המניות הנסחרות בבורסה.

למה אנו חשופים בקניית CFD?
בדומה למסחר הסטנדרטי במניות, כאשר אנו קונים CFD של מניה הפקודה הכלכה למעשה עוברת לבורסה. נתון זה מסביר לנו מדוע מהווה המסחר ב CFD כ 50% ממחזור מניות הכללי בשוק האמריקאי. עם זאת להלן מספר ערכים אותם תרצו להכיר לפני פתיחת החשבון:

עמלות - בשונה מהמסחר במניות כאשר אנו רגילים לשלם אחוז מסוים מגובה העיסקה או ערך כלשהו פר מניה, בקניית CFD "נשלם" את ההפרש בין ההיצע לביקוש באותו נייר. אותו הפרש נקבע על ידי פרמטרים של ערך הנייר, רמת סטיית התקן ושווי החברה. כמו כן חשוב לציין כי ההפרש משתנה בין נייר לנייר. אותם עלויות בקנייה מקשות את יכולת המסחר לאותם שחקנים יומיים בשוק המניות האמריקאי אך עם זאת לסוחרי הסווינג, אלו אשר מחזיקים את הנייר לתקופה של מקסימום שבוע, המסחר ב CFD מהווה פיתרון מושלם!
מינוף וריביות - הברוקרים השונים אשר מספקים את האפשרות לסחור דרך CFD נוהגים להעניק ללקוחותיהם מינוף. האם אותו מינוף ניתן בחינם? הצחקתם אותנו.... אותם ברוקרים אשר מתחננים לתת לנו הסוחרים את אותו מינוף/אשראי לא עושים זאת ללא תמורה. נהוג לשלם ריבית זכות או חובה לפי גודל העסקה ומשך הזמן שבו מוחזק הנייר. אומנם מדובר בדולרים בודדים אך כאשר פורסים זאת לתקופה ארוכה אותה ריבית יכולה להוות את ההבדל בין עסקה מנצחת למפסידה.
ועוד פעם מינוף - לסוחרי מניות טובים בעלי משמעת עצמית נמוכה סיכויים נמוכים להצליח במסחר ב CFD. אותו מינוף שיודע לחבק שצריך, יכול גם להכות בנו כאשר אנו טועים. סוחר מניות טוב חייב לדעת להשתמש בסטופ לוס.
 mit_cfd_book.png הכר את ה CFD
ספר חובה לסוחרים המועוניינים לגוון  את שיטות המסחר שלהם. הספר מסביר באדיבות את היתרונות והחסרונות של ה CFD מול שוק המניות והחוזים העתידיים. כמו כן, מצויינות שיטות מסחר ייעודייות ל CFD הכוללות ניתוח טכני תוך חישוב בטחונות וניהול סיכונים.


 173069.jpg המדריך המושלם למסחר בחוזים צמודים - CFD'S
הספר מהווה מדריך נפלא לסוחרים המעוניינים לשדרג עצמם במסחר במוצר CFD. הסביר מספק רקע כללי עבור תולדות המוצר, שימושי המקורי וגילגוליו השונים. במקביל תמצאו חומר פרטי הכלה למעשה עבור המסחר היומי עם המוצר, ברוקרים רלוונטיים ועוד. ספר מומלץ ביותר!
 online_market_cfd.png המדריך המלא למסחר אונליין בשוק המניות
הספר מהווה מדריך לסוחרים בשווקי המניות העולמייים. מסביר בצורה ציורית את המשמעות האמיתית של שוק המניות עם גדש נרחב על שוק המניות האמריקאי. ניהול סיכונים, שימוש בסטופ לוס ועוד מייצבים את הספר כאחד המדריכים הפרקטיים ביותר לסוחר.


קישורים נוספים:
-
חוזים עתידים מול CFDs

- מסחר בCFD's במערכת MetaTrader4

מעוניין בפרטים נוספים?
contact_us.gif
 
מוצרים חדשים
חדשות Pre-Market
חדשות וולסטריט
נבנה ע"י בניית אתרים