ביטחון הכסף אצל ברוקר מפוקח


ביטחון הכסף אצל ברוקר מפוקח


פיקוח ואכיפה על שוק המט"ח קיים במעט מאוד מדינות ביניהם ארה"ב ואנגליה. בארה"ב קיים הפיקוח המקיף ביותר בעולם על שוק המט"ח ואחריו הפיקוח באנגליה. במדינות אחרות הפיקוח מאוד בינוני ואינו מצריך מהברוקרים לעמוד בדרישות מחמירות מספיק.

בשונה ממרבית הברוקרים שאינם מפוקחים, ברוקר מפוקח מחוייב לשמור את כספי לקוחותיו בחשבון ניפרד לחלוטין מחשבון הנוסטרו, אותו חשבון שממנו החברה משלמת משכורות ומתנהלת באופן שוטף. ברגע שכספי לקוחות מופקדים ישירות לחשבון החברה קל ופשוט לבצע מעילות, רמאויות ועבירות מס. בנוסף לשמירת הכסף יש לברוקרים מפוקחים יתרונות רבים וחשובים יותר.

מי הם הגופים המפקחים?

NFA
גוף פרטי וחופשי המפקח על שוק המט"ח והחוזים עתידיים בארה"ב. מידי יום, הגוף מפתח חוקים חדשים, תוכניות חדשות ושירותים שונים לשמירה על הגינות הברוקרים ועל כספי המשקיעים. הNFA מפקח בצורה נוקשה ומאיימת על הברוקרים ואינו מתבייש לקנוס אותם בסכומי עתק על כל כשל לעמוד בתקנים המחמירים. כיום קיימים מעל 4200 ברוקרים ובתי השקעות אשר מפוקחים על ידי הNFA. ה-NFA כגוף משמש גם כרשות מפקחת וגם כרשות שופטת.
www.nfa.futures.org


CFTC

בשנת 1974 הוחלט בקונגרס האמריקאי על הקמת מועצת המסחר בחוזים עתידיים, סוכנות פרטית לחלוטין ובעלת מנדט כוחני לפקח על תחום החוזים עתידיים, מט"ח ואופציות בארה"ב. משימותו של גוף היא לפקח על הברוקרים ועל המשקיעים מפני מעילות ורמאויות, למנוע מיניפולציות בשוק החוזים עתידיים, מט"ח ואופציות, לפרסם מידע פיננסי אמין על יציבות הברוקרים, בתי השקעות ובנקים אשר מפוקחים ולפתח את שוק החוזים עתידיים בארה"ב.
www.cftc.gov


FSA
הרשות המפקחת על תחום שוק ההון באנגליה. חברה פרטית וחופשית אשר אינה תלויה בממשלה או באיחוד האירופאי. מחוקקת חוקים משלה ואוכפת את החוקים בצורה עצמאית. ה-FSA נחשב לגוף המקפח האיכותי והרציני ביותר באירופה.
www.fsa.gov.uk


מה זה SIPC?
אס איי פי סי הוא תאגיד שמטרתו היא לשמור על המשקיע בשוק ההון. ברוקרים אשר חברים בתאגיד מחוייבים לעמוד בדרישות מחמירות ומספקים ללקוחותיהם ביטוח על הכסף עד מקסימום של 500,000$ ללקוח. בתי-סליקה בד"כ מספקים ביטוח מורחב עד 900,000$ ללקוח כדוגמת פנסון.
www.sipc.org


תפקידיו של הגוף המפקח:

 
 1. כל ברוקר חייב לעבור מבחנים שנתיים מיוחדים ולעמוד בתקנים ובחוקים מחמירים בכל עת.
 2. כל העובדים והדילרים חייבים להיות בעלי רישיון ולעבור הכשרות מיוחדות לפי סוג עבודתם.
 3. אסור בשום פנים ואופן לפרסם מידע שיקרי. כל פרסומת, כל מילה באתר, כל ניוזלטר וכל מסמך שהברוקר מכין חייב לעבור אישור פורמלי של הNFA . במידה והברוקר אינו מקבל אישור זה לא עולה לאוויר. כל האתרים של הברוקר, בלי יוצא מן הכלל, מפוקחים ועוברים ביקורות אחת לשבוע. יש חוקים מדוייקים מה מותר לכתוב ומה אסור ואיך להציג את הדברים.
 4. דוחות כספיים - כל ברוקר מחוייב למלא דוחות כספיים ולדווח לרשות אחת לחודש. הכנסות, תזרים מזומנים וכו. כל ביקורת חשבונאית של ברוקר חייבת לעבור אישור של רו"ח מיוחד של רשויות הפיקוח.
 5. ברוקרים חייבים לעמוד בדרישות מחמירות ביותר של איסור הלבנת הון.
 6. כספי הלקוחות מופקדים וממוקמים בניפרד מחשבונות הברוקר ובנאמנות הבנקים ורשויות הפיקוח.
 7. גופים המפקוחים על ידי ה-FSA באנגליה מספקים ביטוח ממשלתי על הכסף. Segregated Account
 8. בקרת אשראי (Margin) מחמירה עבור הלקוחות ועבור הברוקר עצמו.
 9. כל גוף מפוקח חייב שיהיה לו הון עצמי של לפחות  20מיליון דולר!
  http://www.nfa.futures.org/news/news...ArticleID=2198
  מרבית הברוקרים שאנו מייצגים מחזיקים בהון עצמי הגדול פי 2 מדרישות הרשות


חוקים אלו הם רק חלק קטן ממכלול החוקים המחמירים של רשויות הפיקוח...


למידע נוסף על הדרישות המחמירות של ה-NFA: לחצ/י כאן

לאחרונה, התפרסמה בעיתון דמרקר כתבה בנושא. החלטנו להציג בפניכם חלק ממנה שמסביר את הבעיות שקיימות בבחירת ברוקר בישראל שאינו מפוקח.
אצל ברוקרים מפוקחים על ידי ה-NFA קיימת רגולציה מחמירה על כל הנושאים הללו.

                        themarker_forex.jpg


 new-accounts.jpg
   >> מעוניין לפתוח חשבון?

    לפתיחת חשבון מט"ח בחברת IKON Global Markets     לחץ כאן   >>>

     קישורים:
     - כיצד פותחים חשבון מט"ח? >>
     - שאלות ותשובות בנושא חשבון מט"ח >>
     -
אודות  Ikon Global Markets >>

     צור איתנו קשר בכל שאלה באמצעות טופס יצירת קשר


 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים