מסחר בעזרת פיבוט

מסחר בעזרת
PIVOT

סוחרים רבים רחבי העולם משתמשים בפיבוט כחלק מאסטרטגית מסחר כבר שנים רבות. בעבר, חדרי עסקאות וסוחרים בריצפת המסחר השתמשו בפיבוט בכדי לקבוע את יעדי השוק, רמות תמיכה/התנגדות ואת טווח המסחר היומי, כל זאת ע"י חישוב נוסחה פשוטה:שלוש רמות התנגדות ושלוש רמות תמיכה (כאשר הרמה האמצעית היא נק' הפיבוט).

                                pivot-points.png

כפי שניתן לראות, בעזרת שימוש בשער הגבוה יומי, נמוך יומי ושער סגירה אפשר לקבל את רמות התמיכה וההתנגדות ליום הבא. רמות אלו נקראות גם רמות פיבוט (Pivot Levels). העמודה שנוצרת בסוף כל יום נותנת לנו מספיק נתונים על מנת לחשב את רמות הפיבוט. שימוש בנתונים של היום הקודם, יהווה לנו נקודות פוטנציאליות לעסקאות ביום המסחר הנוכחי. רמות הפיבוט הינן רמות שבהן השוק מגיב מתנגד או פורץ.

אין תשובה חד-משמעית לשאלה מדוע רמות אלו עובדות בצורה מדוייקת כל כך מלבד העובדה שהכלי הזה עובד כנבואה שמגשימה את עצמה. משום שכל כך הרבה סוחרים משתמשים ברמות הפיבוט נמצא לרוב, שהשוק מגיב ברמות הללו ולכן מהווה הזדמנות נהדרת לעסקאות.

בתחילת היום, המסחר נפתח צמוד לנקודת הפיבוט, שכן היא הממוצע של הגבוה נמוך וסגירה של היום הקודם. לאחר מכן המחיר נע סביב הפיבוט בין רמות R1 - S1
שהן הרמות החשובות ביותר של יום המסחר.
                pivot1.jpg
 

שימושים עיקריים לרמות פיבוט
1. רמות תמיכה והתנגדות חזקות ומשמעותיות.
2. קביעת יעדים.

המלצה: מסחר בתבניות נרות יפנים ותנועת המחיר עובד מצויין בשילוב פיבוט.
רמות פיבוט חייבות להיות על הגרף אצל כל סוחר תוך-יומי. הן עוזרות לנו להמנע ממצבים של כניסה לעסקה באזור בעל התנגדות או תמיכה חזקים. במידה וזיהינו אזור שכזה, מומלץ למקם את הכניסה לעסקה מעליו או מתחתיו - רק לאחר שפרץ את רמת הפיבוט לאחד הכיוונים.

             pivot2.jpg

             pivot3.jpg

             pivot4.jpg

             pivot5.jpg

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים