מדוע ניתוח טכני עובד


מדוע ניתוח טכני עובד
?
מאת: פרי טפיארו

ניתוח טכני -  דרך לצפות את תנועת המחירים של מוצר מסוים על פי תנועתו ההיסטורית.
לצערנו ניתוח הטכני היא תורה שלמה אך בשום פנים ואופן לא מדע. מומחי התחום טוענים שהם יכולים לתת לכם את נקודת הכניסה האופטימאלית לנייר מסוים על פי ניתוחים שמתבססים על אותם קריטריונים אצל רוב מהמנתחים - למעשה אין הבדל גדול בנינו לבינם,  שנינו רואים את דבר, השימוש במונחים המקצועיים הוא קצת שונה.

                 basics_understandingtechnicalanalysis.gif
דברים שרואים מכאן לא רואים משם
כל ההקדמה הייתה נכונה לולא הייתה קבוצה של אנשים שעל פי ניתוח טכני לוקחים בצורה עקבית כסף מהשוק יום אחר יום על פי אותם ניתוחים. אז מה אותם מנתחים טכניים יודעים ורואים שאנחנו לא? התשובה היא די פשוטה. אותם מנתחים טכניים פועלים ברוב המקרים לא על פי אותם קריטריונים שציבור המשקיעים הרחב פועל או מאמין. רבים מהסוחרים המוצלחים אינם מגלים את שיטות העבודה שלהם ובצדק - אתם מכירים מישהו שימכור תרנגולת שמטילה ביצי זהב? ניתוח טכני פועל מכיוון שהרבה אנשים מאמינים בשיטה ופועלים באותו כיוון, בד בבד הסוחרים הבכירים מריחים את כיוון המשקיעים הבסיסיים ופועלים בכיוונים מנוגדים.

לדוגמא, כאשר מחיר נייר יורד מתחת לרמת מפתח ושובר קו תמיכה יציב רבים מהסוחרים מוכרים שם את הסחורה כדי לא לגרור הפסדים, בנקודה הזאת מצטרפים הסוחרים החכמים לחגיגה ולוחצים את המניה חזק למטה. המחירים מתחילים לצנוח ומקבלים רוח גבית מסוחרים נוספים שמפעילים את פקודות הסטופ לוס מתוך אותם אינדיקאטורים טכניים בסיסיים. מהי התמונה הרחבה? נוצר לנו למעשה אפקט דומינו שבו כל המשקיעים פועלים לאותו כיוון. הסוחרים הממוצעים כבר מכרו את המניה והמקצועיים שביניהם עשו עליה שורט, בנקודה זו שבה הסוחרים המקצועיים כביכול עשו כמה סנטים על הנייר מגיעים השחקנים הבכירים ומתחילים להזין פקודות קנייה מתוך הנחה פשוטה - אותו אפקט נגמר.

הפסיכולוגיה
ישנם מצבים בו אנחנו פועלים לפי אינטואיציות, אמוציות ותחושות עבור הכיוון של השוק.
כל זה מטשטש את האובייקטיביות וגורם לנו לפעול על פי שיקולים שאינם רציונאלים ויותר אימפולסיביים. "המניה ירדה ל- 34$? מעולה!! מפה זה רק יכול לעלות, אני קונה עוד"
רק שאנחנו קצת מתבלבלים, הבורסה זה לא מקדונלד'ס.
אני מכיר רק אחד שמאמין בשיטת המיצוע במהלכי ירידות ומצליח לעשות תשואות יפות.
כן, יש מישהו כזה. וקוראים לו וורן באפט. אבל ההבדל ביננו לוורן באפט הוא "קטן".
וורן באפט יכול להרשות לעצמו להפסיד כסף, אנחנו וקצת פחות. ולכן אנחנו חייבים לדבוק בשיטה. שיטת עבודה שתנטרל
רעשים חיצוניים גם כאלו שאנו יוצרים לעצמנו.

פה קבור הכלב
אני מאמין כי ניתוח טכני לבדו לא יכול לתת לנו איתותי כניסה או יציאה בדיוק בנקודה האופטימאלית, זוהי לא איזה תורה מסיני שעל פיה נצליח לחזות את הכיוון של השוק. עם זאת, בשילוב נכון של כמה קריטריונים הן טכניים, הן פונדמנטליים ובעיקר משמעת עצמית גבוהה מהווים את הדרך הבטוחה ביותר לדהור לעבר המיליון הראשון.

פורום ניתוח טכני

     קורס בורסה לסוחרים קורס מט"ח לסוחרים
בזמן אמת
קורס מעו"ף וגידורים
פיננסים
קורס פיתוח אסטרטגיות אוטומטיות
bull1.png  forex010.png  option21.jpg  predictor-black.gif

 

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים