כתבות נבחרות

כתבות נבחרות - מסחר בשוק ההון הישראלי

האנומליה של הבנקים
האנומליה של הבנקים תיק האשראי הבנקאי למגזר העסקי תקוע כבר קרוב ל- 4 שנים. הצמיחה הגדולה בכלכלה, שנרשמה בשנים החולפות, נשענה מרביתה ככולה על אשראי חוץ בנקאי. אז, בימים היפים של הבורסה, איבדו הבנקים את הכתר ואת כס ממלכת האשראי לטובת משקיעים מוסדיים ולטובת גברת כהן מחדרה. כעת עומדת לבנקים הזדמנות שלא רואים כל יום לשוב ולכבוש את הממלכה. 
 bank_prov.jpg

מניות שוות כסף
להבדיל מהזהב שעליו קיימת תעודת סל בשם GDX על מניות ספציפיות מהסקטור, לכסף קיימת תעודה על המתכת עצמה. הנתונים הכלכליים של המניות שציינו אינם מהמשובחים ביותר... ויתרונם היחסי נעוץ בעצם האחזקה במתכת הנחשקת. לשם השוואה מניות האנרגיה הגדולות בעולם נסחרות במכפילים אטרקטיביים ומחלקות דיבידנדים סבירים. מניות הכסף לעומת זאת, נחשבות כמניות מומנטום שוק ומקבילות בצורה אבסולוטית למחיר הסחורה עצמה.
 silver_gir.jpg

נקמת הלוזרים בכיל
כיל, חביבת המשקיעים לשנת 2007, עמדה בציפיות הגבוהות והמשיכה את המגמה החיובית גם בשנת 2008. הנייר אשר נחשב לפופולארי ביותר בקרב מנהלי השקעות מוסדיים ופרטיים הציג נתונים מרשימים במהלך מחצית השנה הראשונה של 2008 עד שנחלש. כימיקלים לישראל נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בייצור אשלג, כימיקלים, מגנזיום ודשנים. בעקבות הקורלציה הישירה לשוק הסחורות העולמי, נהנתה החברה מצמיחה מטאורית ברווחיה, גידול בנכסיה והתרחבות לאפיקים חדשים אשר מיצבו עצמה כחברה מרכזית בתחומה. בואו נחזור לתחילת 2008 ונראה מהם הגורמים שהביאו את כיל לשיא חדש ואיזה אסטרטגיה מסחר נחשבת למנצחת ביותר?
 article-1021049-0156034600000578-545_468x444.jpg

תעודת סל שורט ממונפת יומי
אחת הדרכים המקובלות להתמודד עם שוק דובי היא באמצעות תעודות סל בשורט. בשוק ההון הישראלי קיים מספר לא מבוטל של תעודות סל שורט על מספר מדדים שונים. סקירה זו תתמקד בתעודות סל שורט, בהן ההתחשבנות היא יומית, ולכן הסיכוי גדול, אך גם הסיכון לא קטן. ממבט על מדד הנדל"ן בחודש ספטמבר המשקיע או הספקולנט הממוצע יכול להשתאות:
 etf.png

פתיחת חשבון מסחר בארץ
אנו שמחים על התעניינותך בפתיחת חשבון למסחר בארץ. כמו כל דבר בחיים, הליך פתיחת החשבון נראה במבט ראשון וללא ידע מוקדם כהליך מסובך, יקר או סתם לא מעניין. אנו כאן בסופרטרייד הכנו עבורך דף הסבר, פשוט להפליא, שאמור לעזור לך להבין את ההליך, למזער את הטעויות ולהעניק לך את האפשרות לבחור את מערכת המסחר וחבר הבורסה המתאימים ביותר עבורך.
 service.png

מחפשים הגנה? התשובה בדולר
אם היינו צריכים לתאר את ההרגשה שמתקבלת משוק ההון במילה אחת – "פחד" הייתה התשובה. היכן שלא נסתכל, ציבור המשקיעים רואה סכנות: אג"ח ממשלתי – בכדי לקבל תשואה אנו נדרשים למח"מ ארוך מאוד; אג"ח קונצרני – אפשר לסמוך בכלל על מישהו שיחזיר את החוב במצב הכלכלי היום? מניות? הצחקתם אותנו. מי מוכן לשמוע על מניות כשאיגרות החוב של החברות נסחרות בתשואה דו-ספרתית גבוהה. הכל נראה מפחיד. למרות זאת,  יש נכס אחד שיודע לספק את ההגנה בתקופה זו – הדולר.
 dollar_01.jpg

ניתוח טכני
ניתוח טכני מהווה את השיטה השכיחה כיום בקרב הסוחרים השוים בשוק ההון לצורך חיזוי תנועת מחירים עתידית. שיטת הניתוח הטכני פותחה, בוואריאציות שונות, במשך מאות שני, החל מארצות המזרח, שם שימשה השיטה לחיזוי כמות גידולי האורז על מנת להיערך לשנים הטובות והרעות, וכלה בשווקים ההון של ארה"ב ואירופה.
 1046260.jpg

דלק נדל"ן - הזדמנות במשבר או סיכון לאיבוד ההשקעה
דלק נדל"ן עוררה השבוע סערה באחד העם כאשר הציעה למשקיעים להחליף אגרות חוב סחירות באגרות חוב חדשות מגובות בנכסים בשווי 300 מיליון ₪ בשעבוד מדרגה ראשונה. על פניו יכול היה להישמע כמו הצעה הוגנת, אלא שמדובר בקיבוע הפסד של כ- 40% עבור הסדרות הקיימות - ג' ו- ד'.  בשל התרעומת שהושמעה כנגד ההצעה נאלצה החברה למשוך את הצעתה ולצאת במסע הסברים נוסף שבסה"כ היה כאן ניסיון לסייע למחזיקי האג"ח שהפסידו עשרות אחוזים. התשואות בהן נסחרות אגרות החוב של החברה מטילות צל כבד על עתידה
 shimon1.png

וויסות במדד במעוף

מפלצת מאיימת על מדד המעוף, האומנם? בשבועות האחרונים קיים קונצנזוס בשוק ההון הישראלי, מדד ת"א 25 מווסת על ידי שחקני מעו"ף. הרי זה לא הגיוני שהשוק האמריקאי קובע תחתיות חדשות בעוד שהאימפריה הגדולה של המזרח התיכון, ישראל, חסינה לרחשים הגלובאלים. כותרות בעיתונים מספרות על משחקים של אופציונרים, גוף גדול, מפלצת של ממש שמווסת את השוק כראות עיניו וכמובן לפי אופי הפוזיציה הנתונה. בפורומים החרדה יותר גדולה,"שחקן מעו"ף חדש נכנס לשוק, יש לו שתי קרניים גדולות, הוא יורק אש ובעל כיסים מאוד עמוקים".
 shrek.jpg

השימוש בסטופ לוס
אז מהו בכלל סטופ לוס? סטופ לוס משמש כהוראת מכירה כאשר המוצר הפיננסי עליו אנו סוחרים (מניה, אופציה, אגרת חוב ועוד) יורד/עולה מתחת/מעל לשער מסוים אותו אנו קובעים -  הוראה זו נועדה לקטוע הפסדים לפני שהם מתעצמים. איך מפעילים סטופ לוס? השוק האמריקאי מאפשר למקם פקודת סטופ לוס מראש ובעצם המניה תימכר ברגע שתחצה כלפי מטה את השער שקבענו, לעומת זאת בארץ הדבר מעט מורכב יותר מכיוון שפקודה מסוג זה לא קיימת. האומנם? השוק הישראלי מתקרב בצעדי ענק לעבר הנוחות והפשטות שמאפיינת את השוק האמריקאי. אם בעבר הסטופ לוס ופקודות מתקדמות אחרות היו נחלתם של מפלצות מסחר, כיום כל סוחר פרטי יכול להשתמש במערכת מסחר לשוק הישראלי שכוללת את כול הפקודות המתקדמות ואף יותר.
 stoploss.jpg
 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים