המתכון למסחר אוטומטי מושלם


המתכון למסחר אוטומטי מושלם

 

 

recipes.jpg שוק ההון שנת 2010 לא מזכיר בכלל את שוק ההון 2007. לא מדובר בתורת ניתוח חדשה שנכנסה וחוללה מהפכה בענף. גם לא בשחקן או ספקולנט שמתווה את הדרך שלו על גבי השונה. רגע, בסך הכל עברו שלוש שנות מסחר והשוק השתנה כל כך, איך זה ייתכן? טכנולוגיה חברים, טכנולוגיה.

 

מסחר אוטומטי , סוג מסחר חדש, מהפכני משהו ששיך לדור חדש של סוחרים. כאלו שמנסים לערב כמה שפחות פסיכולוגיה במהלך המסחר. ואכן מכונות מסחר אוטומטיות הפכו את שוק ההון לזירה בה המאבק הוא קשה יותר, מהיר ואגרסיבי.

 

אז איך זה למעשה עובד? בא מתכנת מוכשר, נפגש עם סוחר בעל רעיונות, אולי בכלל מתמטיקאי שמאמין כי השוק, כמו החיים עצמם הם נגזרת, איזה נוסחה שאותה אפשר לפצח. ברגע שהם מוצאים רעיון ומאפיינים אותו, הדרך למיליונים כבר קצרה. נכון? אז זהו שממש לא... לא מספיק רק רעיון טוב, קבצי האקסל שלכם שמראים על רווחים של חמש שנים אחורה ומניבים תשואות פנטסטיות לפעמים משקרים. אבל התשוקה מאחורי הרעיון היא  זאת העומדת למבחן.

 

האם מסחר אוטומטי הוא דבר נכון? Yes

האם יש מערכות מסחר אוטומטיות שמכות את השוק על בסיס קבוע? Yes

האם גם אתם יכולים לפתח מערכת מסחר אוטומטית?

Yes! Yes! Yes!


המתכון למערכת מסחר אוטומטי

לפני שניגשים לעבודה עליכם לדאוג למצרכים הבאים:

1 מתכנת

1 בעל רעיון מסחר (רצויי לערבב מספר רעיונות)

1 ניהול כספי

1 ברוקר

1 מערכת מסחר

קורט רצינות

 


automatic2501.jpg מתכנת

לא חובה, כדאי. בדרך כלל כדאי להיכנס לפרויקט עם מישהו שיודע לקחת את הראש ושיטות המסחר שלכם ולגרום למחשב להבין מה אתם רוצים ממנו לעזאזל?זכרו! המחשב לא עבר קורס ניתוח טכני, קשה לו להבחין אם גוגל טובה יותר מאפל . צריך לתקשר איתו בצורה מסוימת. ולמה כדאי ולא חובה מתכנת? קיימות היום מספר מצומצם של חברות שיודעות לצוות לרעיון שלכם מתכנת בעל ידע וניסיון רב, אותו מתכנת יעזור לכם לעצב את הרעיון.

 

רעיון

חובה. חיתוך ממוצעים, פריצה והתנגדות, מודלים מתמטיים, הערכת שווי, כל אלו הם בגדר רעיון. בלי אותו רעיון מסחר לא תוכלו לנצח. זה די ברור.

 

ניהול כספי

או ניהול סיכונים. כאשר אתם יוצאים מנקודת הנחה פשוטה שמסחר אוטומטי מנטרל את הרגשות והפסיכולוגיה הרי שאתם למעשה מכניסים מודל לניהול סיכונים שממנו אתם לא סוטים אפילו לא לרגע אחד.מניסיון אישי, ניהול סיכונים הוא הדבר החשוב ביותר באפיון אסטרטגיית מסחר. לרוב מהווה את ההבדל בין מערכת טובה למצוינת. אל תקלו ראש בניהול הכספי, זכרו! מדובר במרכיב החשוב ביותר ביצירה הקולינרית שלכם

 

ברוקר

לא כל ברוקר מחבק סוחרים אוטומטיים, עליכם לאתר ובדוק בקפידה את הברוקר מולו תפעילו את יצירת האומנות שלכם. אנחנו בסופרטרייד מתמחים במציאת הברוקר המושלם ביותר עבור צורכי הלקוחות. לאחר אפיון קצר נוכל לשדך עבורכם את הברוקר האופטימאלי.

 

מערכת מסחר

יציאת API חובה, ממשק מהיר חובה, שרתים חזקים ואמינים חובה. כל אלו חייבים להתנקז לצינור אחד, מושלם אולי שידאג לשלוח את ההוראות שלכם בצורה המקצועית ביותר לבורסה עליה אתם סוחרים.

 

קורט רצינות

אולי נקרא לזה מחויבות. תבינו שוק ההון בשבילו הוא חיית טרף שמשתנה כל הזמן. שיטות מסחר שעבדו לפני כשנתיים בלבד והניבו תוצאות מרשימות  כיום לא בהכרח מרוויחות . החלום של לשבת רגל על רגל בקריביים ומדי פעם להתקשר לברוקר כדי לברר כמה החשבון עלה לא קיימות. אסטרטגית מסחר אוטומטית דורשת מחויבות, השקעה כספית, דינאמיות ויצירתיות. בלי אלו לא תצליחו להתקדם הלאה. סביר שהאסטרטגיה תעבוד זמן מה עד שהשוק "יבין" את המחדל וישאף לסגור אותו. ממש כמו חשבון המסחר שלכם...

 

אופן ההכנה
תתחילו מרעיון, תעלו אותו על דף. לאחר מכן בדקו מול מתכנת אם הדבר ישים ואפשרי. יש לערבב את כל המצרכים בקערה אחת, גדולה. צרפו אל הבלילה גם ברוקר ומערכת מסחר, תוסיפו את קורט המחויבות. לערבב ולא להתייאש גם שהעוגה בהתחלה לא מתנפחת.... מי שיתמיד, בסוף יצליח.

 


לסיכום

מסחר אוטומטי הולך ותופס מקום של כבוד בקרב סוחרי הבורסה. הרבה גופים  גדולים כבר עובדים עם מערכות אוטומטיות וקווי אשראי בלתי מבוטלים שאותם קשה מאוד לנצח. כיום המצב בשוק מאפשר גם לסוחרים פרטיים קטנים לפתח כל מערכת אוטומטית למסחר בבורסה. אל תפחדו ממהלך שכזה, הוא יכול לעשות עבורכם הרבה מאוד כסף, בדקו את הדברים, קחו קצת סיכונים מבוקרים והכי חשוב, תחשבו מחוץ לקופסא.contact_us.gif
  
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים