מסחר בביטקוין


מסחר בביטקוין Bitcoin
מסחר במטבע הוירטואלי הרשמי

הקדמה
ביטקוין (Bitcoin) הוא מטבע וירטואלי (מטבע דיגיטלי) שתופס פופולאריות רבה בעולם בשנים האחרונות. הוא פותח בראשית 2009 על ידי סאטושי נקאמוטו וקהילה של מתכנתים ואלגוריתמיקאים שחברו יחד בכדי לקחת חלק בדפי ההיסטוריה על ידי הנפקת מטבע ייחודי שיפעל בצורה וירטואלית בלבד ושאינו שייך לאף מדינה או ממשלה. מאחר והמטבע מבוסס קוד פתוח ממשיכה הקהילה ברשת להתרחב ולפתח את המטבע. הרעיון המטורף של עולם חדש ללא כסף פיזי וללא צורך בבנקים שישמרו לנו את הכסף בכספות נשמע פשוט מופרך אך ייתכן מאוד שזהו העתיד של כולנו.

מה המחיר של הביטקוין כיום ובאיזה שער הונפק?
מחירו של הביטקוין נכון לאפריל 2013 הינו 144 דולר לביטקוין.

כיצד נקבע שערו של הביטקוין? שערו של הביטקוין נקבע על ידי השוק בדומה למטבעות חופשיים אחרים אך למרות זאת ישנם מספר חוקים:


מי המציא את הביטקוין? ממציא הביטקוין שמו סאטושי נקאמוטו (Satoshi Nakamoto), ככל הנראה מדובר בשם בדוי ששימש רק לכינוי של אותו אדם בפורומים השונים. לקראת סוף 2010 סאטושי הפסיק להיות פעיל ברשת (לפחות תחת השם "סאטושי נקאמוטו") ומי שלמעשה ממשיך את תפעול ופיתוח המטבע בימים אלו הם קהילה הולכת ומתרחבת של מתכנתים ואלגוריתמיקאים.

כיצד קונים ומוכרים ביטקיון? על מנת לרכוש ביטקוין צריך לפנות לאחד מתוך עשרות ה"ברוקרים" המורשים או הבורסות שמפעילות מסחר במטבע.

איזה עמלה נשלם על קניה או מכירה של ביטקוין?

מה זה כסף וירטואלי (או כסף אינטרנטי) וכיצד ניתן להשתמש בו?

היכן שומרים את הביטקוין? בשונה מכסף פיזי שאותו ניתן לשמור בכספת בבנק או מתחת לבלטות, את הביטקוין שומרים או "מאחסנים" בארנקים וירטואלים. מדוע נוצר? הרעיון שעומד מאחורי הביטקיון הוא ליצור צורת תשלום חדשה על ידי שימוש במטבע וירטואלי שאינו בשליטת מדינות וממשלות. בנוסף, במטבע נחרטו בצורה וירטואלית פרטי בעל המטבע ומנפיקו תוך כדי שימוש בהצפנה חזקה ומתוחכמת.

במה תלויה הצלחת ביטקוין? הצלחת הביטקוין תלויה ביכולת שלו להיות שמיש וזמין. ככל שהפופולאריות שלו צוברת תאוצה כך יותר ויותר בעלי עסק מאפשרים לשלם באמצעותו ובמקביל יותר ויותר אנשים מתחילים לשלם איתו. בדומה מאוד לצמיחת הרשתות החברתיות ששינתה את פני החברה בעולם הוירטואלי כך ביטקוין צפויה להפוך ביום מן הימים למטבע רשמי. במידה ומדינה או ממשלה כלשהי תאמץ את הרעיון ותתן תמיכה וחסות למטבע, הוא עלול להפוך מהר מאוד לתחליף למטבעות והשטרות כפי שאנו מכירים אותם.

כמה משתמשים יש כיום לביטקוין? נכון לתחילת שנת 2012 ידוע על 85,000 משתמשים שונים

מי מפקח על המטבע?

האם קיימת רגולציה?

שימוש ביטקוין – האם זה בטוח? לשאלה הזו יש תשובות ומחלוקות רבות

בורסות ביטקוין (בורסות ייחודיות המאפשרות מסחר במטבע הוירטואלי ביטקוין):

ארנקי ביטקוין (ארנקים וירטואלים המאפשרים להחזיק בביטקוין):


המדינות, הבנקים והממשלות מפחדות מהתפתחות המטבע הוירטואלי ביטקוין. מדוע?

השקעה בביטקוין, מסחר בביטקוין


שאלות ותשובותתגיות: רכישת ביטקוין, קניית ביטקוין, המרת ביטקוין, מכירת ביטקוין, מסחר בביטקוין, כסף וירטואלי, ארנק וירטואלי, ארנק אינטרנטי, מטבע דיגיטלי, מסחר וירטואלי

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים