סקירת מעו"ף שבועית

סקירת מעו"ף שבועית 04.09.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

שבוע המסחר התנהל במגמה חיובית. בתחילת השבוע ירדו המדדים וזאת עקב מגמה שלילית בבורסות חו"ל אולם לאחר פרסומי נתוני מאקרו מפתיעים בארה"ב התחלפה המגמה ובסיומה סיימו המדדים בעליות שערים. לחיוב נציין את מדד חיפושי הנפט שקפץ השבוע ב-14.5% בעקבות ידיעות כי מתחת למרבצי הגז נמצא גם נפט בכמות מוערכת של מיליארדי חביות .מדד הבנקים בלט בירידה קלה וזאת בעקבות דו"ח חלשים שפרסמו בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי.

 

 

04-09-2010_15-32-03.png

 

 

השבוע אנתח את מדד תא25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד חיפושי הנפט וכן את מדד תא75. השבוע בחרתי שתי מניות בתחום ההלבשה: גולף ופוקס.

 

 

p.png

 


השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R .במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

1.png

 

מדד תא25 נסחר השבוע במגמה חיובית, השבוע עולה המדד מעל לממוצעים הקצרים שלו אשר יהוו רמות תמיכה ברמות 1151/1152, מנגד התנגדויות סביב רצועות בולינגר עליונות ברמות של 1174/1179/1185.

Macd –ניטרלי, ממוצע קצר נפגש עם ממוצע ארוך.בשלב זה שני הממוצעים מעל קו ה-0 כך שלטווח הארוך המגמה עודנה חיובית.

Rsi – חיובי, השבוע מסיים המתנד מעל לרמת ה-50. עליה מעל ל-70 תעצים את המגמה החיובית מנגד ירידה מתחת ה-50 תעביר את המגמה לשלילית.

Adx – ניטרלי.  Di- יורד במעט מתחת ל Di+.כמו כן ADX יורד מתחת לשניהם ובכך מאותת על חוסר עוצמה בשום כיוון לעת עתה.

Sto –ניטרלי. לאחר שירד בתחילת השבוע מתחת לרמת ה-50 שב לקראת סוף השבוע לעלות מעט מעל לרמת ה-50. עליה מעל לרמות ה-80 תעצים את המגמה החיובית, מנגד ירידה מתחת לרמת ה-50 תחזיר את המגמה השלילית.

 

2.png

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע נסחר המדד בין רצועה מס' 3 ו 4, כאשר רצועה מס' 4 אמורה לספק תמיכה, ולא מגמת המסחר תשתנה לשלילית, ואילו רצועה מס' 3 התנגדות. שבירה/פריצה של הרצועות תעביר את המדד לרצועות הבאות.

 

3.png

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.0996, עליה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. כפי שסימנתי בגרף עליה ביחס לרמות המסומנות מובילה בד"כ לתוצאות הפוכות, קרי עליות שערים.במהלך התקופה הקרובה נבחן האם המדד יעלה והיחס ירד, כפי שקרה בעבר.

סטיית תקן- השבוע הסטייה יורדת לרמות של 14% ובכך חוצה כלפיי מטה את הממוצעים הנעים שלה, אשר יספקו התנגדות סביב רמות של 15.2%. תמיכה מצויה סביב רצועת בולינגר תחתונה 12.80%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס 1.1596, ירידה ביחס לשבוע מסחר קודם. השבוע אפשר לראות עליה ביחס הקולים הכתובים כנגד הפוטים הכתובים, מה שגרם ליחס לרדת מתחת לממוצעים שלו.במהלך השבוע הקרוב נצטרך לראות עליה ביחס, כתיבת פוטים גבוה מבקולים, על מנת שהיחס יעלה מעל הממוצעים ובכך יצביע על מגמה עולה.

 

4.png

 

מדד תא25 וסרגל פיבונאצ'י- שילוב של סרגל פיבונאצ'י על מדד תא 25 יכול לספק לנו מדרגות מסחר עבור המדד. על מנת לקבל את היעדים הנוכחיים יש לגזור את המהלך היורד מרמת השיא של 1242 עד לרמת השפל של 1048. כפי שניתן לראות המדד נתקל בתחילה ברמת ה1122 הנק', שהם 38.1% מסך הגל לאחר שצלח רמה זו עבר אל עבר הרמות 1145 (50% מסך הגל) ו 1068(61.8% מסך הגל). נכון להיום המדד נסחר בין תמיכה סביב 1122 (38.1% מהגל) ומתנגד סביב 1168 (68.1% מהגל) רק פריצה/שבירה של אחת הרמות יובילו את המדד אל עבר היעד הבא, 1200(78.6% מהגל) ומשם הדרך לשיא תהיה סלולה, 1094(23.6% מהגל) ומשם הדרך לתחתית (1048) תהיה סלולה.

כמו כן ניתן לשים לב כי המדד נתמך פעמיים במהלך החודשיים האחרונים על ממוצע הנע, וזאת לאחר שהיווה התנגדות מאז תחילת הגל היורד.

 

5.png

 

מדד חיפושי הנפט–  מדד חיפושי הנפט המרכיב את השותפויות אשר עוסקת בחיפוש גז ונפט הוא התחום החם של השנה האחרונה, הגילויים בים התיכון גורמים לפרץ עליות בלתי פוסק. לפני כמה חודשים ציינתי כי המדד נתמך על הממוצעים הנעים וכן יצר תבנית דגל, תבנית המשך לעליות, וכך קרה המדד עולה השבוע בצורה חדה סביב 1390 הנק'. אין ספק כי תצורת הגרף מזכירה בועה, גם אם אין באפשרותנו לראות כרגע מה יגרום להתפוצצות הבועה עלינו להיות זהירים. המדד יכול להמשיך לטפס לעבר שיאים חדשים, כמתחייב מגל 3 אבל חשוב לציין כי לאחר גל 3 מגיע גל 4 המתקן והוא אלים ותנודתי במיוחד. לכן חשוב לשים לב ולנהוג בזהירות.

 

 

6.png

 

תא75 תמיכה/התנגדות – מדד תא 75 המייצג את 75 החברות הגדולות, לאחר 25 הכלולות במדד תא25, מראה מאז חודש אפריל תבנית דשדוש קלאסית. רמת תמיכה אפשר לראות במדד 750 הנק' מנגד התנגדות סביב רמות של 800, התנגדות 1 ורמת 830. ברמת ה830, התנגדות 2, אפשר לראות שני דברים, האחד קו תמיכה מתחילת שנת 2010 שנשבר והפך להתנגדות וגם קו מגמה יורד מרמת השיא בחודשים אפריל-מאי. רמת ה-830 עם כך הינה הרמה החשובה, במידה ותיפרץ יאותת הדבר על מהלך אפשרי לרמות הגבוהות של 2010 מנגד חוסר יכולת לפרוץ רמה זו עלול ליצור את האפקט ההפוך והוא גל יורד.

 

fox.png

 

גולף שבועי-  החברה, קבוצת גולף א.ק. בע"מ, עוסקת בשני תחומי פעילות:

- אופנת הלבשה: עיצוב, קניינות, שיווק ומכירה קמעונאית בישראל של מוצרי הלבשה עליונה ותחתונה, מוצרי הנעלה ומוצרי אופנה משלימים לנשים ולגברים, הנרכשים מספקים מקומיים ומספקים בחו"ל.

- אופנת הבית: עיצוב, קניינות, שיווק ומכירה קמעונאית בישראל של מוצרי טקסטיל לבית, כגון כלי מיטה ומצעים, מגבות וחלוקים, שמיכות, כיסויי מיטה וכריות, כלי מטבח ושולחן, כלי אמבט ודברי נוי כגון מוצרי קרמיקה וזכוכית, ומוצרים אחרים הכוללים שטיחים, כריות נוי ומפות שולחן, וכן בעיצוב ומכירה קמעונאית של הלבשת ילדים ותינוקות והלבשה תחתונה בסיסית. בנוסף, עוסקת גולף גם במכירה קמעונאית של מוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה. (מתוך אתר ביזפורטל).

לאחר מהלך מרשים של 300% בקרוב מתייצבת המניה סביב המחירים הנוכחים שלה. אפשר לראות מאבק סביב ממוצעים אמצעים ברמות של 2156/2174/2245 ולכן קשה להעריך בשלב זה לאן פני המניה. במידה ותהיה תמיכה סביב הרמות שציינתי המגמה החיובית תזניק את שער המניה אל עבר רמת ההתנגדות סביב 2500 אג' למניה, מנגד כשלון וירידה מתחת לממוצעים תשלח את המניה אל עבר רמות של 1815 אג' לפחות, רצועת בולינגר תחתונה.

 

golf.png

 

פוקס שבועי - החברה, פוקס - ויזל בע"מ, עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בעיצוב, רכש וייצור (באמצעות יצרני משנה בחו"ל), שיווק ומכירה של בגדים ואביזרי אופנה בישראל ולחו"ל. באמצעות חברת הבת ללין, מפעילה פוקס רשת חנויות לממכר קרמים, מוצרי אווירה, נרות, סבונים, מוצרי קטורת וניחוחות, אביזרים ועוד, תחת המותג "ללין". חברת הבת בילי האוס הינה בעלת הזכיון לייבא ולמכור בישראל, מוצרי אופנת וציוד גלישה של המותגים "בילבונג" ו-"ריף".

בנוסף, עוסקת קבוצת פוקס בעיצוב, ייצור, שיווק ומכירה של פריטי ביגוד ואביזרי אופנה לנשים, תחת המותג "סאקס".

נכון למרץ 2010 לחברה חנויות/נקודות מכירה תחת השם FOX ב-14 מדינות: סינגפור, סין, תאילנד, בולגריה, רומניה, מולדביה, פנמה, קרואטיה, פיליפינים, פורטו ריקו, קפריסין, קזחסטן, סרביה וגרמניה. (מתוך אתר ביזפורטל).

לאחר מהלך ירידות דרמתי בשנים 2007-2009 שבה המניה להתאושש ומפגינה לאחרונה עליות שערים מרשימות  ניתן לראות כי המניה אף עולה מעבר לרצועה העליונה. ניתן לראות התנגדות סביב מחיר של 2400 אג' למניה, ולכן שילוב של התנגדות קרובה וכן שהמחיר מצוי מעל לרצועה ה-3 העליונה מציבים סיכון מסוים בהחזקת המניה בשלב הזה. תמיכות למניה קצת רחוקות בשלב זה וניצבות ברמות של 1480/1462/1431.

 

*********************************************

 

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד." 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים