סקירת מעו"ף שבועית 08.08.2010

סקירת מעו"ף שבועית 08.08.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

 

 

שבוע המסחר ננעל במגמה חיובית בלטו בעליות מדד חיפושי הנפט שטס השבוע בכ- 11% נוספים וכן מדד תא 75 בכ-5% בקירוב, מנגד מדד הבנקים נסחר בירידה זעומה. שבוע המסחר נפתח בהססנות אולם עד מהרה השתלטו הקונים על הזירות והמדדים החלו לעלות, ביום שלישי היה חשש להסלמה בגבול הצפוני, דבר שגרם לירידה במדדים, ברגע שהתברר כי הדבר לא יוביל לעימות מידי, לפחות לעת עתה, שבו המדדים לעלות וננעלו בסמוך לרמות הגבוהות של  השבוע.

 

 

07-08-2010_17-10-38.png

 

 

השבוע אנתח את מדד תא 25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד חיפושי הנפט, וננסה להבין האם מתפתחת לנו בועה, כמו כן אנתח שתי שותפויות מתחום חיפושי הגז והנפט רציו ומודיעין אנרגיה וננסה לבדוק האם קיים דיסקאונט בתמחור בינהם.

 

 

p.png

 

השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R. במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

 

 

1.png

 

 

 

מדד תא 25 נסחר השבוע תוך עליות שערים נאות וממשיך את המגמה החיובית אשר נצפתה בו בסקירות השבועיות האחרונות, המדד נמצא מעל שני הממוצעים הקצרים שלו אשר יספקו תמיכה ברמות של 1124/1115, מנגד התנגדויות סביב רצועות בולינגר עליונות ברמות של 1151/1160/1169.

Macd –חיובי, ממוצע קצר מעל ממוצע ארוך.חשוב לציין כי ממוצע קצר והן ממוצע ארוך נמצאים שבוע שני, מאז הגל היורד, מעל קו ה-0.

Rsi – חיובי, השבוע מסיים המתנד מעל רמת ה-50. וגם מעל רמת ה-70 אשר אמור לאותת על התחזקות נוספת במגמה, רק ירידה מתחת לרמת ה-70 תאותת על רגיעה בעוד שירידה מתחת ל-50 תחזיר את המגמה השלילית.

Adx – חיובי.  Di+ מעל di-.כמו כן ADX עולה השבוע מעל לרמת ה-30 מה שאמור להעצים את המגמה החיובית.

Sto –זוחל על רמות ה-70+ במהלך שבוע המסחר ונעצר מעט מתחת לרמת  ה-80.במידה ויחצה את רמת ה-80 תתעצם המגמה החיובית במדד. במידה ויחצה את רמת ה-50 כלפיי מטה ישנה כיוון לשלילי.

 

 

2.png

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע פורץ המדד את רצועה מס' 3, אשר תספק לו תמיכה, לראשונה מאז חודש אפריל, בהחלט סממן חיובי .השבוע רצועה מס' 2 תשמש כרמת התנגדות. כל חציה/שבירה של רצועה תוביל את המדד לרצועה הבאה.

 

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.009,ירידה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. במהלך שבוע המסחר האחרון פרץ המדד רמות טכניות חשובות בעוד היחס ממשיך להציג ירידה, הדבר נובע מכך שהמסחר באופציות הקול היה גבוהה מאופציות הפוט עקב המגמה החיובית במדד.

סטיית תקן- השבוע הסטייה חוזרת לרדת וזאת לאחר עליה בשבוע המסחר הקודם. הסטייה שוברת רמות תמיכה אשר משנים את תפקידם להתנגדות סביב רמות של 16%-16.2%.תמיכה סביב רמת ה-15%, רצועת בולינגר תחתונה, במידה ורמה זו תישבר עלולה הסטייה להמשיך לרדת לרמות של 13%-14%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס על 1.1376, ירידה ביחס לשבוע מסחר קודם.כפי שניתן לראות ברגע שהמדד עולה יחס הפוזיציות נמצא לרוב מעל הממוצעים מה שתומך במגמה החיובית, נכון ליום המסחר האחרון זה בדיוק הפוך, האם הסוחרים לא מאמינים למגמת העליות האחרונות?? האם קוניי הפרמיות השתלטו על הזירה ומעדיפים להחזיק אופ' קול על פני כתיבת אופציות פוט? תשובות נקבל בשבוע המסחר הקרוב.

 

 

4.png

 

 

מדד תא 25 ויחס עולות יורדות- על מנת לזהות דברים מתחת לפני השטח אני נעזר ביחס מניות עולות יורדות במדד. השבוע אף מצליח היחס לפרוץ נקודת התנגדות סביב רמת ה-90, האם היחס מקדים את המגמה במדד? בשבוע הקרוב נקבל תשובות לכך (נכתב בסקירה הקודמת). ואכן המדד פרץ כלפיי מעלה כפי שהיחס אותת קודם לכן. השבוע מגיע היחס להצטלבות קריטית. קו מגמה אשר שינה תפקיד במהלך החודשים האחרונים מתמיכה להתנגדות וחוזר חלילה נמצא בדיוק על הרמה אליה הגיע היחס ביום המסחר האחרון. פריצה כלפיי מעלה תאותת על המשך המגמה לרמות גבוהות יותר במדד מנגד התנגדות תחזיר את המדד אחורה אל עבר הממוצעים הנעים אשר אמורים לתמוך.

 

 

 

5.png

 

 

מדד חיפושי נפט שבועי–  בהמשך למעקב אחר המדד הלוהט בשוק ההון המקומי ניתן לזהות נצנים של בועה על הגרף. כיצד ניתן לזהות בועה אתם בטח שואלים? ובכן בועה אופיינית לזווית העלייה החדה על הגרף. מצב זה יכול להמשך מספר שבועות/חודשים אבל יש צורך להתחיל ולנקוט באמצעי זהירות על מנת לא להיתפס כשכל העסק יעבור תהליך בריא של מימוש ותמחור הגיוני ולא כפי שזה נראה כעת תמחור מתוך תאבת בצע. הגל שהחל לאחר תמיכה סביב הממוצעים הנעים ברמות של 850 הנק' מקבל השבוע דחיפה חזקה וננעל סביב רמות של 1293 הנק' בקירוב. רצועת הבולינגר האחרונה ניצבת ברמות של 1354 הנק', במידה והמדד יחצה אף רמה זו עלולה המגמה להעצים למשך זמן מה ולאחר צפוי מסחר תנודתי אשר ילווה הן בעליות וירידות חדות, בהחלט לא מתאים לכל סוחר. לסיכום: יש להיות עם היד על הדופק בתקופה הקרובה בכל הקשור למניות אשר נכללות במדד זה.

 

 

6.png

 

 

תא 25 בתוספת זרימת כסף – על מנת להעריך את נחישות הקונים/מוכרים במדד נוהגים טכנאים מסוימים לתת חשיבות למחזור המסחר הכולל במדד, אני חושב שזה לא מייצג נאמנה את הלך הקונים/מוכרים. על מנת להעריך מחזור מסחר יש לחלק את המחזור לשתיים, למניות שעלו ובכך לסמן את המחזור כחיובי ומנגד את המניות שירדו ובכך לסמן את המחזור כשלילי ובכך להחסיר את המחזור החיובי מהשלילי ולקבל את המחזור האמיתי אשר מייצג את התמונה האמיתית. כפי שניתן לראות ברמות השיא בחודש אפריל הגיע המחזור הנצבר לרמות של מעל 36 מיליארד ₪, כיום המחזור ניצב ברמות של 24 מיליארד בהחלט הפרש ניכר, דבר זה נובע מיציאת כספים ע"י משקיעים זרים כפי שקרה ביום המעבר משוק מתפתח למפותח. החלטתי לשלב את רצועות הבולינגר אשר יעזרו לי להראות את המגמה במחזור המסחר. ניתן לראות חציה של הממוצע האמצעי באמצע חודש יולי אשר העבירה את המגמה לחיובית כפי שהדבר בא לידי ביטוי גם במדד, ביום המסחר האחרון מתקרב המחזור לרצועת בולינגר עליונה אשר יכולה לעכב את זרימת הכסף, מנגד פריצת הרצועה העליונה תעצים את זרימת הכסף למדד ובכך את העליות.

 

 

 

 

 

רציו שבועי -   השותפות המוגבלת, רציו חיפושי נפט (1992), עוסקת בתחום חיפושי נפט וגז בישראל. רציו חיפושי נפט נוסדה על פי הסכם שותפות מוגבלת שנחתם בין רציו נאמנויות (הנאמן כשותף מוגבל) מצד אחד, ובין רציו חיפושי נפט (השותף הכללי) מצד שני. רציו חיפושי נפט אינה מעסיקה עובדים. השותף הכללי מנהל את עסקי השותפות. על כן, חברי הדירקטוריון והמנכ"לים המשותפים המצוינים מטה הינם של השותף הכללי (מתוך אתר ביזפורטל).

 

 

 

יה"ש שעד לפני שנה וחצי הייתה בהקפאה עמוקה התעוררה לחיים ונמצאת היום במדד תא 100 ואם תמשיך בקצב הזה תגיע גם למדד תא25. אין ספק כי העלייה השבועית ביה"ש חדה וזאת לאחר גל עליות קודם. הערכות כי מאגר לוויתן גדול במעט מהתחזיות הקודמות מוסיפות לתדלק את היה"ש. בשלב זה של המסחר קשה לנבא האם היה"ש תמשיך לנתץ שיאים או שמא תחליט לרדת ולהתממש. הזוית הנוכחית בגרף זה אכן חדה דבר היכול לרמוז על המשך העליות החדות לפחות בפרק הזמן הקצר אולם בטווח הארוך יותר היה"ש יכולה לעבור תהליך ירידה אשר יפגיש את המחיר עם הממוצעים הנעים, שבשלב זה נמצאים הרחק מאחור. לכל אלה שחוששים אני מביא בפניכם את היחידות השותפות הבא.

 

 

.png

 

 

 

מודיעין שבועי - מודיעין אנרגיה - שותפות מוגבלת נוסדה על פי הסכם שותפות מוגבלת שנחתם בין מודיעין אנרגיה ניהול כשותף כללי, לבין מודיעין אנרגיה נאמנויות כשותף המוגבל. מטרת מודיעין יה"ש היא להשתתף בפעולות חיפושי נפט ו/או גז והפקתם. לצורך זה התקשרה מודיעין יה"ש בהסכמי תפעול עם שותפיה לעסקאות המשותפות.

הניהול השוטף של מודיעין יה"ש מבוצע על ידי השותף הכללי. למודיעין יה"ש אין עובדים, והדירקטורים המצוינים מטה הינם עובדי השותף הכללי (מתוך אתר ביזפורטל).

אלטרנטיבה ראויה ליה"ש רציו.כמי שעומד נפעם אל מול העלייה החדה ביה"ש רציו וחושש להיכנס לפוזצית לונג וזאת לאחר שהי"ש גמעה אחוזים נכרים מגיעה יה"ש מודיעין ומציגה את החלופה. מודיעין מחזיקה ברישיונות חיפוש רבים בחלקה הצפוני של המדינה, חלקם אף קרובים לתגליות שבהן נמצאו מאגרי גז. על הגרף ניתן לראות מצב בו היה"ש נעה בחודשים האחרונים סביב טווח מחירים צר. השבוע היה"ש עולה ופורצת בכך את הדשדוש של החודשים האחרונים. בדומה ליה"ש רציו מודיעין יכולה לעלות בצורה ניכרת, רצועת בולינגר אחרונה נמצאת על 6 בשלב זה, תמיכה חזקה סביב 3.5 .

 

**********************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד."


 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים