סקירת מעו"ף שבועית

סקירת מעו"ף שבועית 11.09.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

 

שבוע המסחר המקוצר התנהל במגמה חיובית. בהמשך לעליות הנאות שנרשמו בסוף השבוע מעבר לים וכן המשך נתונים חיוביים על המשק הישראלי נתנו רוח גבית למשקיעים. שבוע המסחר היה דל באירועים ולכן מחזורי המסחר היו בינונים ומטה, פעילים שהקדימו את חופשת החג.


 

11-09-2010_11-58-05.png

 


השבוע צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן שאמור לעלות במעט, מרכיב הדיור צפוי לעלות. עליה גבוהה מהצפוי עלולה לגרום לנגיד הבנק לעלות את הריבית ל-2% וזאת למרות שברחבי העולם הריבית הינה נמוכה ותישאר כך לתקופה ארוכה.

 

השבוע אנתח את מדד תא25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד נדל"ן 15 וכן את מדד חיפושי הנפט. השבוע בחרתי שתי מניות מתחום היי-טק: איזיצ'יפ ואלווריון.

 

 

.png

 

 

השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25 , מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R. במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

 

 

מדד תא25 נסחר השבוע במגמה חיובית, השבוע עולה המדד ונצמד לרצועת הבולינגר העליונה הראשונה, תמיכות למדד צפויות ברמות 1154/1153, מנגד התנגדויות סביב רצועות בולינגר עליונות ברמות של 1181/1187/1193.

Macd –חיובי, לאחר תקופה קצרה שלילית חוזר ממוצע קצר לעלות מעל הממוצע הארוך, יש לשים לב שכל עוד הממוצעים שוהים מעל קו ה-0 המגמה הינה חיובית.

Rsi – חיובי, השבוע מסיים המתנד מעל לרמת ה-50. עליה מעל ל-70 תעצים את המגמה החיובית מנגד ירידה מתחת ה-50 תעביר את המגמה לשלילית.

Adx – חיובי-נייטרלי. DI+מעל DI- אבל ADX מתחת לשניהם ומרמז על חוסר עוצמה במגמה החיובית לעת עתה.

Sto –חיובי. השבוע עולה המתנד מעל לרמת ה-50 וננעל ברמת ה-80 (הקצר בלבד). עליה מעל לרמות ה-80 תעצים את המגמה החיובית, מנגד ירידה מתחת לרמת ה-50 תחזיר את המגמה השלילית.

 

 

2.png

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע נסחר המדד סמוך לרצועה מס' 3 כאשר רצועה זו אמורה לספק תמיכה.רצועה מס' 2 תהווה רמת התנגדות. שבירה/פריצה של הרצועות תעביר את המדד לרצועות הבאות.

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.0872, ירידה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. כפי שציינתי בסקירה הקודמת הצפי הינו עליה במדד וירידה ביחס והשבוע אנו רואים את ההתחלה. המשך עליה במדד והמשך הירידה ביחס, כאשר במידה והיחס יגיע לרמות הנמוכות של חודש אוגוסט, יסמל על אתנחתא מסוימת במגמת העליה במדד.

סטיית תקן- השבוע הסטייה יורדת לרמות של 13.5% בעקבות המסחר המקוצר של החג. 14.1%/15.1% יהוו רמות התנגדות מנגד תמיכה צפויה סביב רמת ה-12.2%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס 1.1234,ירידה ביחס לשבוע מסחר קודם. המשך הירידה ביחס זה שבוע שני ברציפות וכן השהייה מתחת הממוצעים והמשך המגמה העולה במדד יכולה להתפרש שהסוחרים מבצעים אסטרטגיית cover call, קניית נכס בסיס וכתיבת קולים כנגדו.במידה ויהיה שינוי במגמת המסחר במדד יאותת היחס כי הכיוון למטה.

 

 

4.png

 

 

מדד תא25 וסרגל פיבונאצ'י(המשך מעקב)- שילוב של סרגל פיבונאצ'י על מדד תא 25 יכול לספק לנו מדרגות מסחר עבור המדד. על מנת לקבל את היעדים הנוכחיים יש לגזור את המהלך היורד מרמת השיא של 1242 עד לרמת השפל של 1048. כפי שניתן לראות המדד נתקל בתחילה ברמת ה1122 הנק', שהם 38.1% מסך הגל לאחר שצלח רמה זו עבר אל עבר הרמות 1145(50% מסך הגל) ו 1068 (61.8% מסך הגל). נכון להיום המדד נסחר בין תמיכה סביב 1122 (38.1% מהגל) ומתנגד סביב 1168 (68.1% מהגל) רק פריצה/שבירה של אחת הרמות יובילו את המדד אל עבר היעד הבא, 1200 (78.6% מהגל) ומשם הדרך לשיא תהיה סלולה, 1094 (23.6% מהגל) ומשם הדרך לתחתית (1048) תהיה סלולה. השבוע ניתן לראות פריצה של הרמה שציינתי וכן תמיכה כפי שנצפתה ביום המסחר האחרון. כל עוד רמה זו תשמר היעד הינו 1200 הנק'.

 

 

5.png

 

 

מדד נדלן15–  בהמשך לסקירות קודמות שלי על מדד הנדל"ן השבוע נצפה שינוי שעלול לרמז על הבאות. כפי שניתן לראות לאחר שירד מרמות האמצע ושהה מתחת תקופה קצרה שב השבוע המדד לעלות מעל רמות האמצע ובכך משנה את הגדרת המסחר מ->שורט ל->לונג. גם המתנד התחתון עובר לתחום החיובי וזאת לאחר תקופה בה שהה בתחום השלילי. על הגרף מצוינות רמות התמיכה/התנגדות הצפויים למדד, פריצה של רמת 325 הנק' בהחלט תהווה איתות חיובי נוסף למדד זה.

 

 

6.png

 

 

מדד חיפושי הנפט–  מדד חיפושי הנפט המרכיב את השותפויות אשר עוסקת בחיפוש גז ונפט הוא התחום החם של השנה האחרונה, הגילויים בים התיכון גורמים לפרץ עליות בלתי פוסק. בהמשך למעקב השותף אחר תחום זה אפשר לראות השבוע נר שלילי, שבמידה ויישאר כך, צפוי לאותת על מגמה שלילית הצפויה למדד וכפועל יוצא על שותפויות הגז והנפט. תמיכה צפויה סביב רמת ה-1150, (כ-7% ירידה מהרמה הנוכחית). המתנד התחתון מצוי מאז תחילת 2009 במצב חיובי מבלי לעבור תיקון וזה מצב מסוכן. כידוע מגמה חיובית לא יכולה להמשך ללא תיקון, כזה או אחר, שיעניק כוחות מחודשים לעליה .מחזורי המסחר, כפי שניתן לראות בחלק העליון, מתרחבים בנר האחרון, עליה של 55% ביחס לנרות הקודמים, כך שהכסף לתוך המדד ממשיך לזרום.

 

 

eazy.png

 

 

איזיצ'יפ שבועי- עד שנת 1999 עיסוקה העיקרי של החברה, איזיצ'יפ סמיקונדוקטור (לשעבר לנאופטיקס) היה פיתוח, ייצור ושיווק פתרונות תקשורת מחשבים ייחודיים רבי עוצמה ואפליקציות אינטרנט, לחברות הפועלות בסביבת מחשבי IBM ובמיוחד בסביבת טבעת האסימון של IBM. בעקבות שינויים בתחום ה-LAN, עברה איזיצ'יפ לפעילות של קבוצות עבודה מבוססי מתגים. כיום מתמקדת איזיצ'יפ בפעילות חברת הבת EZ CHIP, העוסקת בפיתוח מעבדי רשת תקשורת לנתבים ומתגים.

ניירות הערך של איזיצ'יפ רשומים למסחר גם בבורסה בארה"ב - NASDAQ. (מתוך אתר ביזפורטל).

מתחילת השנה גמעה המניה עליה מרשימה, מרמת ה-4,000 אג' לשער הנוכחי 9350 אג'. על הגרף ניתן לראות כי מחיר המניה נכנס לטריטוריית הרצועות העליונות של הבולינגר, מה שמחייב זהירות, ניתן לראות מקרה דומה בסוף שנת 2007. כמו כן התנגדות היסטורית סביב רמת ה 10,000 אג'. תמיכות למניה מצויות סביב הממוצעים הנעים ברמות של 6830/6740/6580.

 

 

 

אלווריון שבועי - החברה, אלווריון בע"מ, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות אלחוטיות בעלות טווח תדרים רחב. מוצרי אלווריון נותנים פתרונות חלופיים למערכות בהם קשה או בלתי יעיל לחווט קווים, כגון חיבור מודם. בנוסף, מציעה אלווריון מוצרים המאפשרים חיבור (קבוע או נייד) לתקשורת נתונים וטלפוניה אלחוטיים לרשתות תקשורת מחשבים מקומית (LAN), לשימוש פנימי (בית/משרד) או חיצוני. מוצרי אלווריון מבוססים על טכנולוגית דילוג תדרים רחבת סרט ומשלימים את התקשורת הכבלית ותומכים בה. (מתוך אתר ביזפורטל).

מניה שהפוכה בתכלית למניה הקודמת, ירידה חזקה מתחילת 2010, משער של 1500 אג' לשער הנוכחי 750 אג'. על הגרף ניתן לראות כי המניה נכנסת לטריטוריית רצועות בולינגר תחתונות, אשר אמורים לספק לה תמיכות, ולו זמניות. ניתן לראות את רמת ה-1000 אג' אשר הייתה רמת תמיכה שנפרצה ותשמש מעתה והילך כרמת התנגדות.כמו כן התנגדויות צפויות סביב הממוצעים הנעים ברמות 1100/1126/1154.

 

**********************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד." 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים