סקירת מעו"ף שבועית 15.08.2010

סקירת מעו"ף שבועית 15.08.2010

מאת: מולי מאיה

 

 

שבוע המסחר ננעל במגמה שלילית במרבית המדדים המובילים. מדד הבנקים בלט לחיוב עם עליה זניחה מנגד מדד התל-טק בלט בירידה חדה של מעל ל5%. בתחילת השבוע המשיכו המדדים את המומנטום החיובי משבוע הקודם אולם פרסום נתוני מאקרו חלשים מעבר לים וכן תחזית חלשה של הפד בכל הקשור לקצב ההתאוששות בכלכלה הגדולה בעולם הובילו לירידות שערים בהמשך השבוע. ביום א' יפורסם מדד המחירים לצרכן שאמור לעלות קלות.

 

 

14-08-2010_16-06-37.png

 

 

השבוע אנתח את מדד תא 25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד התל-טק 15 ואת מדד התלבונד20, המכילים את 20 איגרות החוב של החברות המובילות במשק. כמו כן אנתח שתי חברות מתחום הנדל"ן, כלכלית ירושלים ואפריקה ישראל.

 

.png

 


השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R. במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 


 

1.png

 

 

מדד תא 25 נסחר השבוע במגמה שלילית, המדד נעצר ביום המסחר האחרון בסמוך לממוצע הקצר, רמות תמיכה חשובות 1140/1128, מנגד התנגדויות סביב רצועות בולינגר עליונות ברמות של 1170/1180/1191.

Macd –חיובי, ממוצע קצר מעל ממוצע ארוך.כמו כן ממוצע קצר והן ממוצע ארוך נמצאים מעל קו ה-0. בימי המסחר האחרון חלה התמתנות בהפרש בין שני הממוצעים כפי שניתן לראות בהיסטוגרם.

Rsi – שלילי, השבוע מסיים המתנד מתחת לרמת ה-50. לאחר שבועיים בהם שהה המתנד מעל רמת ה-50 בימי המסחר האחרונים חלה תפנית שלילית כאשר המתנד יורד מתחת לרמה זו. ירידה נוספת מתחת לרמת ה- 30 תחריף את מגמת הירידות מנגד עליה מעל רמת ה-50 תחזיר את המגמה החיובית.

Adx – חיובי.  Di+ מעל di-.כמו כן ADX מצוי מעל לרמת ה-30, השבוע אפשר לזהות חולשה כאשר di+ יורד מתחת לadx, ירידה מתחת ל30 וכן מתחת לdi- תשנה את המגמה.

Sto –שוהה ברמות ה-70+. במהלך שבוע המסחר  עלה מעט מעל לרמת  ה- 80 וחזר. במידה ויחצה שוב את רמת ה-80 תתעצם המגמה החיובית במדד. במידה ויחצה את רמת ה-50 כלפיי מטה ישנה כיוון לשלילי.

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). בסוף השבוע שובר המדד את רצועה מס' 3 וננעל מתחתיה. רצועה זו תהווה התנגדות בטווח הקצר כאשר רצועה מס' 4, החשובה, תספק תמיכה. כל חציה/שבירה של רצועה תוביל את המדד לרצועה הבאה.

 

 

 

 

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.0147, עליה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. בימי המסחר האחרונים השבוע מצוי היחס מעל רמת ה-1 מה שמעיד על כתיבת פוטים באופן מוגבר, כחלק משיפוץ אסטרטגיות.

סטיית תקן- השבוע הסטייה חוזרת לעלות וננעלת על הממוצעים הנעים, סביב 15.8%. פריצה של רמה זו תלמד על התגברות התנודתיות וכן עליה בסטייה. התנגדות מצויה סביב רמות של 17.6% מנגד תמיכה סביב הממוצעים ו/או סביב רמות של 14.2%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס על 1.2380, עליה משמעותית ביחס לשבוע מסחר קודם. לאחר שהיה יציב בשבועות האחרונים עולה השבוע היחס באופן משמעותי מה שמלמד על פתיחת פוזיציות מאסיבית באופציות הפוט וזאת מתוך הנחה כי פני המדד להתחזקות.רק חשוב לציין כי הפתעות קורות דווקא שכולם משוכנעים בכיוון מסוים.

 

 

 

 

4.png

 

 

 

מדד תא 25 תבנית טכנית מהעבר- מדד תא25 מבצע מאז תחילת שנת 2010 תבנית מסחר הזהה לזו שבסוף 2007 תחילת 2008.נתחיל בכך שבשני המקרים המדד יורד רגע לפני עליה לרמות שיא השוני כאן שבשנת 2007 המדד מבצע פסגה כפולה סביב רמת השיא ואילו כעת רק פסגה אחת.לאחר מכן מגיעה הירידה, שימו לב כי הרמה הנמוכה בגל היורד נמוכה מהגל הקודם, לאחר מכן שוב גל עולה. נצא מנקודת הנחה שבמידה והמדד הפעם לא יחזור לרמות השיא תיתכן אפשרות לשידור חוזר לגל היורד של 2008, תיתכן כי העוצמה של הירידות תהיה שונה במעט .

 

 

 

5.png

 

 

 

מדד תל-טק15–  מדד התל-טק 15 מאגד בתוכו את 15 החברות הטכנולוגיה העלית במשק הישראלי. לפני כחודש הבאתי בפניכם ניתוח של מדד זה וציינתי כי אסור שרמת ה- 220 תשבר. בסוף יום המסחר האחרון לשבוע ננעל המדד מתחת לרמה זו 216 נק' בקירוב. במידה ולא ישוב מעל רמת ה- 220 במהלך שלשת ימי המסחר הקרובים אפשר יהיה לומר כי חלה הרעה בתמונה הטכנית והצפי הינו המשך היחלשות המדד לרמות נמוכות יותר, לא מן הנמנע כי יתפתח גל יורד בדומה לזה של שנת 2008.

 

 

 

6.png

 

 

 

מדד התל-בונד 20 – מדד התל בונד 20 מאגד בתוכו את 20 איגרות החוב של החברות המובילות במשק הישראלי, ישנן אף תעודות סל העוקבות אחר מדד זה ומאפשרות השקעה נוחה במדד. לאחר המשבר שחל בסוף שנת 2008 ואשר גרם ללא מעט מציאות בשעריהן של איגרות החוב, מדד זה עולה באופן עקבי ורצוף מזה כשנתיים ונסחר ברמות שיא של 267 נק'. מחיבור רמות שיא, כפי שעשיתי על הגרף, עולה כי תיתכן ירידה, כפי שקרתה במפגש הקודם עם הקו בסוף שנת 2009. חשוב לציין כי העלייה הרצופה לאורך זמן עלולה להזמין תיקון ולו לשם צבירת כוח ומומנטום לגל עולה נוסף.

 

 

 

africa.png

 

 

אפריקה לישראל שבועי- החברה, אפריקה ישראל להשקעות בע"מ, הינה חברת השקעות ואחזקות העוסקת בשבעה תחומי פעילות עיקריים:

  • פיתוח מקרקעין בישראל: ייזום של פרויקטים המיועדים למגורים, למשרדים ולמסחר בישראל.
  • נכסים מניבים בישראל: ייזום, הקמה, השכרה ותפעול של מבנים בעיקר בייעוד לתעשייה, משרדים ומסחר בישראל.
  • פיתוח מקרקעין ונכסים מניבים
  • קבלנות בניה: עבודות בניה למגורים ושלא למגורים.
  • קבלנות תשתיות: קבוצת אפריקה פועלת בארץ ובחו"ל כזכיין או כקבלן מבצע של תשתיות נתיבי תחבורה כגון כבישים, מסילות רכבת וגשרים.
  • פלדה.
  • קרמיקה. (מתוך אתר ביזפורטל).

הדבר החם של שנת 2007 הפך לסיוט מתמשך עבור המשקיעים .ניתן לראות כי המניה משילה מערכה לאחר תקופת דשדוש ארוכה, כך היה במקרים דומים. מזה זמן "תקועה" המניה סביב רמות של 2000 אג', גיחה מעל שבירה מתחת אבל תעלת מסחר מדשדשת. המניה מצויה מתחת לממוצעים החשובים שלה שמסודרים ברמות של 3570/3633/3828 וכל עוד זה המצב המניה תמשיך במגמה השלילית שלה, תמיכות מנגד אפשר לזהות סביב רצועת בולינגר תחתונה קרובה, 1367.

 

calcal.png

 

 

כלכלית ירושלים שבועי - החברה, כלכלית ירושלים בע"מ, פועלת בעצמה ובאמצעות חברות מאוחדות, בתחומי הנדל"ן השונים, לרבות השכרת נדל"ן מניב למטרות מסחר, מלאכה, תעשיה, היי טק, משרדים ולוגיסטיקה וכן למגורים ולמלונאות, רכישת קרקעות ופיתוחן, הקמת מבנים המיועדים בעיקר להשכרה בישראל ובחו"ל (נכון לנוב' 2009 בארה"ב, קנדה, גרמניה, צרפת, הולנד, פולין, שוויץ, פורטוגל, אוקראינה, רוסיה, בלארוס, ליטא, סרביה, הודו ותאילנד). (מתוך אתר ביזפורטל).

גם בכלכלית הסיפור דומה. ירידה חדה מרמות השיא של שנת 2007 ולאחריה תקופת דשדוש. בכלכלית הדשדוש האחרון נמשך מאמצע שנת 2009 עד למעשה היום כאשר המניה משייטת בגבולות גזרה ברורים 2000-3000, כאשר רק שבירה/פריצה תניב מהלך משמעותי נוסף. כרגע אפשר לפעול בנייר בצורה פשוטה קניה ברמות של 2000 אג' ומכירה ברמות של 3000 אג', עד אשר המניה תוכיח אחרת. המניה מצויה כיום מעל הממוצעים שלה אשר ממוקמים סביב רמות של 2600/2640, ולכן הכיוון הוא חיובי בשלב זה.

 

 

******************************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד." 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים