סקירת מעו"ף שבועית

סקירת מעו"ף שבועית 20.08.2010

מאת: מולי מאיה

 

שבוע המסחר ננעל במגמה חיובית במדדים המובילים. בלטו מדד תא 25 ומדד הנדל"ן שעלו ב2% וב 2.5% בהתאמה.בתחילת השבוע פורסם מדד המחירים לצרכן שעלה פחות מציפיות האנליסטים מה שיתיר את הריבית החודש על כנה (אלה אם הנגיד יחליט להפתיע). למרות המגמה החיובית השבוע יש לשים לב כי מעבר לים ננעלו המדדים בירידות שערים וזה אמור לתת את אותותיו גם על הבורסה המקומית.

 

 

21-08-2010_15-26-39.png

 

 

השבוע אנתח את מדד תא 25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן את מדד הויקס ביחס למדד תא 25 ,מדד כללי שבועי וכן את מדד הבנקים. השבוע בחרתי שתי מניות של חברות הסלולר הגדולות בארץ: סלקום ופרטנר.

 

 

p.png

 

 

השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא 25 ,מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R .במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.


 

1.png

 


מדד תא25 נסחר השבוע במגמה חיובית, רמות תמיכה חשובות 1154/1142, מנגד התנגדויות סביב רצועות בולינגר עליונות ברמות של 1178/1187/1196.

Macd –חיובי, ממוצע קצר מעל ממוצע ארוך.כמו כן ממוצע קצר והן ממוצע ארוך נמצאים מעל קו ה-0.בימי המסחר האחרונים ניתן לראות רגיעה בקצב העליה, כפי שבא לידי ביטוי בהיסטוגרם. כמו כן ניתן אות אזהרה שלילי במתנד.

Rsi – ניטרלי, השבוע מסיים המתנד על רמת ה-50.השבוע אהיה מבחן למתנד, ירידה מתחת ל-50 תעביר את המגמה לשלילית מנגד עליה מעל –ה-50 לחיובי.

Adx – חיובי.  Di+ מעל di-.כמו כן ADX מצוי מעל לרמת ה-30 ,השבוע אפשר לזהות חולשה כאשר di+ יורד ונצמד  לadx,ירידה מתחת ל30 וכן מתחת לdi- תשנה את המגמה.

Sto –שוהה ברמות ה-70+. במהלך שבוע המסחר  ירד מעט ושב לעלות לאיזור  ה- 70. במידה ויחצה את רמת ה-80 תתעצם המגמה החיובית במדד.במידה ויחצה את רמת ה-50 כלפיי מטה ישנה כיוון לשלילי.

 

 

2.png

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע נסחר המדד בין רצועה מס' 2 ו 3, כאשר רצועה מס' 3 אמורה לספק תמיכה ואילו רצועה מס' 2 התנגדות. שבירה/פריצה של הרצועות תעביר את המדד לרצועות הבאות.

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.0367, עליה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. בימי המסחר האחרונים השבוע מצוי היחס מעל רמת ה-1 מה שמעיד על כתיבת פוטים באופן מוגבר, כחלק משיפוץ אסטרטגיות.

סטיית תקן- השבוע הסטייה חוזרת לרדת וננעלת על רצועת בולינגר תחתונה, סביב 13.6%. רמה זו אמורה לשמש תמיכה לסטייה כאשר האפשרות לעליה לעבר ההתנגדות סביב 14.5%/15%. חשוב לציין כי רמת הסטייה הינה נמוכה במונחים היסטוריים (הרחבה בהמשך הסקירה).

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס 1.2695, עליה ביחס לשבוע מסחר קודם. אפשר לראות המשך פתיחת פוזיציות באופציות הפוט וכן את השחיקה בפרמיות.חשוב לציין כי השבוע הוא שבוע פקיעה ולו חוקים משלו.

 

 

 

מדד תא 25 וסטיית התקן- אחת לכמה זמן יוצרת סטיית התקן הזדמנות נדירה באשר לקריאת השוק וניצול מצבים .

סימנתי על הגרף מספר מקרים בהם ירדה סטיית התקן לרמות נמוכות ואת ההשלכות על מדד תא25. ברוב המקרים זה נגמר, כפי שאתם יכולים לראות,בירידות שערים חדות בפרק זמן קצר. במידה והסטייה תמשיך לרדת ישנה אפשרות לבנות מרווחים יורדים לחודש ספטמבר בעלות נמוכה אשר יוצרת יחס סיכון/סיכוי מצוין.

 

 

 

מדד כללי שבועי–  מדד הכללי מכיל את כלל המניות הנסחרות בשוק התל-אביבי. כפי שניתן לראות בגרף השבועי רמת ה-1000 הינה רמה חשובה.באוקטובר 2007 תמכה רמה זו במדד, בתחילת 2008 שבר המדד רמה זו כלפיי מטה ואז התפתח לו גל יורד חד. לאחר תקופת התאוששות שנמשכה במהלך שנת 2009 ו2010 הצליח המדד לשוב מעל רמת ה-1000 ואף להיתמך, כפי שקרה בתחילת 2010. במהלך חודש אפריל נשברה שוב רמת ה-1000 אולם, בשלב זה, לא התפתח גל יורד כפי שהיה בשנת 2008. כיום מנסה המדד לבדוק את רמת ה-1000 מלמטה וזה זמן טוב לקחת אויר ולהמתין בחוץ להתפתחויות. במידה ויצליח לפרוץ את רמת ה-1000 יהווה זה איתות שורי משמעותי למדד הכללי וכן לשוק כולו, במידה ורמת ה-1000 תהווה רמת התנגדות זה אהיה איתות שלילי לכך שמגמת הירידות צפויה לחזור. 

 

 

 

מדד הבנקים ומתנד הפרש בולינגר – בגרף הבא על מדד הבנקים אני בא להציג שני דברים חשובים שהתפתחו לאחרונה. בסוף יום המסחר הופיע תבנית "ראש בתקרה" במדד, התבנית הינה נר שלילי בסמוך לרצועת בולינגר עליונה. תדיר תבנית זו גורמת לירידות שערים אל עבר הממוצע האמצעי, בשלב הראשוני. הגרף התחתון הינו מתנד הנגזר מההפרש בין רצועת בולינגר עליונה לזו התחתונה. ככל שההפרש גבוה יותר מלמד הדבר על תנודתיות בנכס המוצג ולהיפך. כפי שניתן לראות מצוי המתנד בערך נמוך דבר המרמז על תנודה חדה בפתח.

 

 

cell.png

 

 

סלקום שבועי-   החברה, סלקום ישראל בע"מ, פועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בבעלותה, במתן שירותי תקשורת ניידת בשיטה התאית (תקשורת סלולרית) בישראל. במסגרת פעילותה מציעה סלקום ללקוחותיה שירותי טלפון בסיסיים, שירותים נלווים כגון תא קולי, שיחה מזוהה ושיחה ממתינה וכן שירותי ערך מוסף כשירותי מידע ובידור. כמו כן עוסקת סלקום במכירת ציוד קצה ובמתן שירותי אחריות לציוד זה. סלקום רשומה כחברה דואלית, מאחר ומניותיה נסחרות הן ב-NYSE והן בבורסה בתל אביב (מתוך אתר ביזפורטל).

חברת הסלולר הגדולה בישראל מציגה במהלך החודשים האחרונים מגמת ירידה וזאת לאחר מגמת עליה מרשימה במהלך שנת 2009. רמת ה-10000 אג' הינה רמת תמיכה חשובה וזאת לאחר ששימשה כרמת התנגדות בעבר.כל עוד המניה מעל רמה זו המסחר יתנהל בין רמה זו לבין הממוצעים שמצויים ברמות של 11000/11580. המגמה על פי תבנית העבודה הינה שלילית כל עוד המחיר מצוי מתחת לממוצעים, רק עליה מעל תעביר את המגמה לחיובית.

 

 

 

פרטנר שבועי - התאגיד, חברת פרטנר תקשורת בע"מ, הינו חברה סלולרית המספקת שירותים ויישומים באמצעות רשת בטכנולוגיות UMTS/GPRS/GSM/HSDPA, תחת המותג הבינלאומי ORANGE.

פרטנר החלה בפעילות מסחרית מלאה בינואר 1999, והיא מספקת שירות ומגוון ישומים ללמעלה משני מיליון מנויים בישראל. מנויי פרטנר יכולים להשתמש בשירותי נדידה בינלאומיים באמצעות מפעילי רשתות GSM. פרטנר השיקה את שירותי הדור השלישי שלה בשנת 2004. מניות פרטנר נסחרות בבורסת תל אביב, ותעודות ה-ADS של החברה נסחרות בנאסד"ק ובבורסת לונדון.

באוק' 2009 הושלמה עיסקה, לפיה מכרה חברת האצ'יסון את מלוא החזקותיה בפרטנר לחברה הציבורית סקיילקס (מתוך אתר ביזפורטל).

בדומה למניית סלקום מניית פרטנר מציגה תמיכה סביב רמת ה-6000 אג', המסחר יתנהל בין רמה זו לממוצעים אשר ישמשו כרמות התנגדות סביב 6700/7000. המגמה על פי תבנית העבודה הינה שלילית כל עוד המחיר מצוי מתחת לממוצעים, רק עליה מעל תעביר את המגמה לחיובית.

 

 

******************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד."

  
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים