סקירת מעו"ף שבועית 25.07.2010

סקירת מעו"ף שבועית 25.07.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

שבוע המסחר ננעל במגמה מעורבת. מדד הבנקים וחיפושי הנפט בלטו בעליה מנגד תא 75 ומדד התל-טק בלטו בירידות חדות יחסית. גם השבוע הנוכחי מאפיין בחוסר עניין דבר הבא לידי ביטוי במחזורי מסחר נמוכים. הסיבה ,כפי שאני מניח, נעוצה הן בחופשת הקיץ שבה רוב הפעילים מעדיפים לנפוש והסיבה השנייה היא הדשדוש המתמשך אשר גורם לסוחרים רבים להמתין לפריצת הדשדוש על מנת לחבור לכיוון הפריצה. בשבוע הבא עלינו לטובה ישנה החלטת ריבית לחודש יולי, הערכה שלי שפישר יותיר את הריבית על כנה וכן שבוע פקיעת אופציות המעו"ף לחודש יולי, שבוע שתמיד מרכז מאבקים ועניין בשוק ההון המקומי.

 

 

23-07-2010_14-36-02.png

 

 

השבוע אנתח את מדד תא25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד תא75, ננסה להבין את מגמת המסחר במדד זה וכן את שני מניות ממדד התל-טק מלנוקס וסרגון.

 

pivot1.png

 

השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R .במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

 

 

1.png

 

 

מדד תא25 מסיים בטרטוריה חיובית, כאשר הוא מטפס מעל הממוצעים האמצעים אשר יעניקו לו תמיכה ברמות 1099/1092. התנגדויות למדד מצויות ברצועות הבולינגר העליונות ברמות 1129/1138/1147.

Macd –חיובי, ממוצע קצר מעל ממוצע ארוך. חשוב לציין כי ממוצע קצר עולה השבוע לראשונה מאז הגל היורד מעל קו ה-0.

Rsi – חיובי, השבוע מסיים המתנד מעל רמת ה-50. עליה מעל רמת ה-70 תאותת על התחזקות המגמה החיובית, מנגד ירידה מתחת ל-50 תחזיר את המגמה השלילית.

Adx – חיובי.  Di+ מעל di- ו ADX עולה השבוע ועוקף את di-.עליה של 4 נקודות בADX בהחלט יכולים לסמן על עוצמת המגמה המתפתחת.

Sto –חיובי.המתנד ירד השבוע מאיזור ה-80 ונעצר על רמת ה-50. ברמת ה-50 נראה כי המתנד חוזר כלפיי מעלה. במידה ויחצה את רמת ה-50 כלפיי מטה ישנה כיוון לשלילי.

 

 

2.png

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). במהלך השבוע יורד המדד מתחת לרצועה מס' 4 אך כעבור שני ימי מסחר שב מעליה, בהחלט מהלך חיובי למדד. התנגדות מצויה למדד ברצועה מס' 3 שעומדת על רמת 1134, מנגד תמיכה על רצועה מס' 4 שעומדת על רמת 1101. כל חציה/שבירה של רצועה תוביל את המדד לרצועה הבאה.

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.10, עליה קלה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. במהלך שבוע המסחר האחרון עולה המדד ביחד עם יחס הפוט קול הדבר מראה על כתיבת פוטים מתוך הנחה כי מחירם ישחק בצורה ניכרת.

סטיית תקן- שבוע שלישי  שסטיית התקן נמצאת מתחת לממוצעים האמצעים, וזה מתחיל להראות כמו שינוי מגמה לתקופה הקרובה. הממוצעים האמצעים,אשר אמורים לשמש התנגדות ברמות ה17.0%/16.5%, תמיכה מצויה סביב רמות של 14.4%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס על 1.187, עליה משבוע מסחר קודם. בהמשך למגמה החיובית ובהמשך לירידה בסטיית התקן יש מי שממשיך לכתוב אופציות פוט בתקווה לשחיקה מהירה בפרמיה. מה שתומך בהמשך המגמה החיובית במדד.

 

 

 

4.png

 

 

מדד תא 25 וממוצעים נעים חשובים- בהמשך למעקב אחר תפקוד המדד ביחס למוצעים הנעים החשובים שלו מהשבועות האחרונים עולה השבוע התמונה הבאה. בתחילת הגל היורד חצה המדד כלפיי מטה את כל הממוצעים הנעים שלו, מה שלא קרה מאז תחילת גל העליות ממרץ 2009, במהלך החודשיים האחרונים התקשה המדד לחצות כלפיי מעלה את הממוצעים ונתקל בהתנגדות קשה סביב הממוצע האחרון (קו ורוד), כך קרה בחודש יוני ובחודש יולי.נכון ליום המסחר האחרון נראה כי הנר היומי עולה מעל הממוצע האחרון שלו וננעל מעליו, לראשונה מאז החל הגל היורד. כמו כן הנר היומי חוצה למעשה את כל הממוצעים מה שיכול לאותת על נר שיהפוך את המגמה במדד משלילית לחיובית. נכון יום מסחר בודד ובמיוחד שההפרש בין הנעילה לממוצע עומד על 3.5 נק' בקירוב לא מספיקה להכריז הכרזה כזו ולכן לשמרנים מומלץ להמתין עוד שני ימי מסחר ובהם המדד חייב להישאר מעל הממוצעים.

 

 

5.png

 

 

ממוצע נע דו יומי+מתנד קרני אלדר–  בגרף זה אני מראה גלי עליה ביחס לגלי ירידה ואת השינוי בניהם. נתחיל עם מגמת העלייה שקדמה לירידה, ניתן לראות כי הנרות וכן ממוצע הנע היו במגמה עולה ברורה, על כל רצף נרות וממוצע עולים קבלנו כמה ימים בודדים של ירידה בתוספת ממוצע נע שהפך מירוק לאדום. בגל הירידה התהפכה הקערה והנרות האדומים תפסו את מקומם של הנרות הירוקים כמו כן הממוצע שינה את צבעו מירוק לאדום. על כל רצף אדום קבלנו מספר מועט של נרות ירוקים בשילוב מוצע ירוק. בתקופה האחרונה ניתן להבחין בשינוי.גלי העליות והירידות זהים מבחינת מספר הימים כמו כן הממוצע, אולם בשבוע האחרון נדמה שהמדד חוזר למגמה החיובית. מספר נרות חיוביים ולאחריו נר בודד של ירידות בתוספת הממוצע האדום ולאחריו חזרה לנרות ירוקים בתוספת הממוצע, זהו שינוי בסנטימנט במדד. כמו כן מתנד אלדר הראה בגל היורד האחרון סטייה שוורית בין המתנד למדד בהחלט סימן נוסף לשינוי מגמה אפשרי.

 

 

6.png

 

 

מדד תא75 שבועי וממוצעים נעים חשובים- המדד שרשם השבוע תשואה שלילית ביחס לשאר המדדים המובילים. בהתאם לזאת אנתח לראות מה טומן בחובו מדד זה. על מנת לקבל ראיה טובה יותר אנתח את המדד השבועי בתוספת ממוצעים נעים חשובים.נתחיל בסוף שנת 2007, לאחר מגמת עליה רציפה המדד בודק את הממוצעים הנעים כשלושה חודשים, ברגע שבירת המוצעים המדד רושם ירידות שהולכות ומתגברות עם הזמן. לאחר השפל שרשם בשנת 2008 מתחיל המדד להתאושש אולם רק ביולי מצליח לעלות מעל כל הממוצעים ובכך מחזיר את המגמה החיובית .בכל המהלך העולה המדד מצוי מעל הממוצע הראשון (צבע זהב), בחודש אפריל 09  באה השבירה והמדד יורד אל עבר הממוצעים. מזה כחודש כלוא המדד בין הממוצים אשר תומכים בו ברמות של 764 ומנגד מהווים עבורו התנגדות סביב 777-795. ככל שהשבועות יעברו והמדד ימשיך להיות כלוא בתחום זה תצטרך לקבל החלטה האם חוזרים מעל הממוצעים אל מגמת העליות או שמא שוברים את הממוצע האחרון ומשם מתפתח גל ירידות נוסף שעלול להחזיר את המגמה השלילית ובדומה ל 2008 ההשלכות יכולות להיות חמורות. מעקב למדד זה הינו תמיכה ברמת 760 הנק', כל שבירה כלפיי מטה תלמד על גל יורד נוסף, מנגד פריצת רמת ה-795 הנק' כלפי מעלה תחזיר את המגמה החיובית למדד.

 

 

 

.png

 

 

מלנוקס שבועי-   החברה, מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ, עוסקת בפיתוח מוצרי תקשורת מהירה מבוססי מוליכים למחצה. מלאנוקס מפתחת שבבים המאפשרים להאיץ את קצב העברת הנתונים בין שרתים ורכיבי אחסון. המוצרים הינם חלק אינטגראלי מפתרון כולל המתמקד באפליקציות מחשוב, אחסון ותקשורת, בהם נעשה שימוש במיזמי מרכז מידע ומערכות מחשוב מורכבות (מתוך אתר ביזפורטל).

בין המניות הבודדות שהשיגו תשואה נאה ב 2010 עד לשבוע המסחר הנוכחי. המניה למעשה עשתה מהלך די דומה למדד תא 25 ירידה מרמת השיא, 10000 אג' למניה, עד לרמות השפל של 2300 אג' למניה ומשם כל הדרך חזרה לרמות השיא. הגל העולה החל בתחילת שנת 2009  בחציה כלפיי מעלה את הממוצעים. המניה נעה בגלים תוך הצמדות לרצועות העליונות. הנר השבועי הוא נר שמוחק את כל המהלך העולה של 2010 תוך חציה ברורה של הממוצעים הנעים כלפי מטה ועם מחזור מסחר גדול מאוד. כל עוד המניה מתחת לממוצע הנע אין לשוב אליה, יתכנו תיקונים כאלה ואחרים אך יש להיזהר מלהתפתות ולקנות, רק בחציה ברורה של הממוצעים כלפי מעלה ניתן לקנות את המניה ולמקם סטופ צמוד מתחת לממוצעים.

 

 

sargon.png

 

 

סרגון שבועי - החברה, סרגון נטוורקס בע"מ, נמנית על קבוצת רד בינת ועוסקת בייצור, פיתוח ושיווק ציוד אלחוטי לאספקת שירותי אינטרנט מהיר רחב פס.

מניות החברה, סרגון נטוורקס בע"מ, נסחרות בבורסת ה-NASDAQ משנת 2000 והחלו להיסחר בבורסה בתל אביב בספט' 2004 (מתוך אתר ביזפורטל).

לאחר עליה לרמות שיא במהלך שנת 2007 החלה המניה מאבדת גובה, יציאה מפוזיציה על מניה הייתה בשבירת הממוצעים הנעים (מסומן בגרף) .במהלך שנת 2008 ניסתה המניה פעמים לשוב מעל הממוצעים ונכשלה. רק בשנת 2009 החל תהליך עליה איטי שבסופו צלחה המניה את הממוצעים הנעים ובכך ניתן איתות קניה. ברגע החצייה אפשר לראות עליות שהלכו והתחזקו משבוע לשבוע, מחיר המניה נצמד לרצועות העליונות. לפניי כחודשים שבה המניה וירדה מתחת לממוצעים האמצעים ובכך מחזירה את המגמה השלילית למניה. רמות התנגדות 3480/3490/3840, כל עוד מחיר המניה מתחת לרמות אלה אין טעם להיכנס לפוזצית לונג על המניה.תמיכות למניה סביב הרצועות התחתונות 2700/2450 אג' למניה.

 

 

***********************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד." 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים