סקירת מעו"ף שבועית
 

סקירת מעו"ף שבועית 25.09.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

בגלל חג הכיפורים החלטתי לאחד את שבוע וחצי המסחר. לאחר שיפור מסוים בנתוני המאקרו בארה"ב והשפעתם החיובית על המסחר ובמיוחד לאור העובדה שספטמבר השחור עד כה חודש ירוק כהה, עליה של 10% במדדים המובילים בעולם, כל אלה תרמו לאווירה חיובית במדדים המקומיים. המדדים מסיימים את שבוע המסחר המקוצר תוך התקרבות לרמות השיא, ת"א25, ועליות ממוצעות שנעו בין 3%-5%.


25-09-2010_13-27-48.png

 


ביום שלישי פקעה לה הסדרה לחודש ספטמבר ברמות של 1229.75 במחזור מסחר של 1.3 מיליארד ₪, בהחלט עליה חזקה שכותבי האופציות לא ציפו לה. השבוע הקרוב הינו שבוע מסחר מקוצר גם כן אשר מסתיים ב 14:45. השבוע יחליט הנגיד האם להעלות את הריבית לרמת ה-2%, בעיקר בגלל התייקרות מחירי הנדל"ן אשר גורמת לאינפלציה, או האם להתירה על כנה בעיקר בגלל הדולר שמקרטע השבוע אל מתחת רמת ה-3.7 ₪ לדולר.

 

השבוע אנתח את מדד תא 25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית.כמו כן אנתח את הבנקים, כמו כן החלטתי השבוע לנתח את שוק הסחורות העולמי, זהב וכסף. בנוסף, בחרתי 2 מניות מעניינות יואל וכהן פיתוח.

 

 

pivot.png

 

 

השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R .במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

 

1.png

 

 

 

מדד תא 25 נסחר השבוע בעליה חדה, המדד נצמד לרצועות הבולינגר העליונות מה שיכול להזמין תיקון, במיוחד לנוכח תצורת הנר של יום המסחר האחרון (איש תלוי), תמיכות למדד צפויות ברמות 1180/1167, מנגד התנגדות סביב רצועת הבולינגר העליונה האחרונה  ברמת  1237.

Macd –חיובי, ממוצע קצר מעל ממוצע ארוך כמו כן שניהם נמצאים מעל קו ה-0.

Rsi – חיובי, השבוע מסיים המתנד מעל לרמת ה-70. ברמת ה-90. זהו ערך גבוה מאוד, לא מן הנמנע כי המדד יכול לעלות אבל יש להתכונן לתיקון מסוים אשר ימתן את הערך הגבוה. תמיכה ברמת ה-70 תמשיך להעיד על עוצמה חזקה, מנגד ירידה לרמת ה-50 תאותת על התמתנות קצב העליות.

Adx – חיובי. DI+מעל DI- כמו כן ה- ADX עולה מעל רמת ה-30 מה שמעניק עוצמה למגמה השוררת במדד.

Sto –חיובי.השבוע עולה המתנד ומתייצב על רמת ה-80,דבר המעיד על עוצמת העלייה, יש לשים לב כי שהות ארוכה בערך זה עלולה להזמין תיקון אשר ימתן את העליות.

 

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך(הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע נסחר המדד בין רצועה מס' 3 לרצועה מס' 2, ביום המסחר האחרון עולה המדד מעל רצועה מס' 2. להזכירכם כי איזור בין רצועה 1 ל 2 מייצר תנודתיות מרובה ולכן הצפי לתנודתיות מוגברת במדד. השבוע רצועה מס' 2 תעניק תמיכה ואילו רצועה מס' 1 התנגדות.

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 0.999, ירידה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. כפי שציינתי בסקירה הקודמת הצפי הינו עליה במדד וירידה ביחס והשבוע אנו רואים שהיחס מגיע לרמת תמיכה של חודש אוגוסט.יתכן כי היחס יעלה מעט בזמן הקרוב ואילו המדד ידשדש או אפילו ירד קלות, כפי שקרה בחודש אוגוסט.

סטיית תקן- השבוע הסטייה מתייצבת ברמות של 13.82% בעקבות המסחר המקוצר של החג. למרות מדד הפקיעה האחרון אשר הוכיח בפעם המי יודע כמה כי סטייה נמוכה מזמינה תנועה אלימה עושה רושם כי הסוחרים עדין לא מפנימים את המצב החדש במדד, תנודתיות. כמו כן סטיית התקן של המדד עצמו קפצה השבוע ל 24%, בהחלט פער גדול מול סטיית התקן הגלומה.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס על 1.010, סוחרים רבים החליטו לגלגל את כתיבות הקולים מחודש ספטמבר לחודש אוקטובר דבר הבא לידי ביטוי ביחס . רוב כתיבות הקולים נעות מסטרייק 1180 ומעלה, לפי המסחר ביום האחרון הנזקים הם גדולים מאוד ולכן קיימות 2 אפשרויות, האחת  הינה לחץ אדיר לסגירת הכתיבות בקולים והשנייה אפשרות של ירידה במדד אשר תיתן הזדמנות לארגן מחדש את הפוזיציות אשר יצאו מכלל שליטה.

 

 

4.png

 

 

מדד תא25 וזרימת הכסף- מתנד זרימת הכסף מודד את סך הכסף הזורם למדד מהמניות המרכיבות את מדד תא25, בניגוד למתנד ה-OBV הלוקח את סך המחזור ומוסיף/מחסיר בהתאם. ניתן לראות את הפעמים בהם הגיע המדד לרמות השיא, ב2007 בתחילת 2010 וכיום.ניתן לראות כי טרם מוצה כל פוטנציאל זרימת הכסף לתוך המניות המרכיבות את המדד, ניתן להשוות את הערך לפעמים הקודמות ולראות שיש למתנד לאן לעלות,מה שיתורגם לעליות נוספות וכן לשבירת רמות השיא ויצירת שיאים חדשים במדד.

 

 

 

5.png

 

 

מדד הבנקים לאן?–  בהמשך המעקב אחר מדד הבנקים ולאחר תקופת דשדוש שעושה רושם שמסתיימת לה. אני בודק את הפוטנציאל הגלום בהמשך העליות וכן את היעדים.על מנת לקבל יעדי עליה חובה לנתח את גל העליות הקודם במדד, ניתן לזהות עליה רציפה ממרץ 2009 ועד לתחילת 2010 בה עלה המדד מרמת ה-500 בקירוב ועד לרמת ה-1300 בקירוב, לאחר מכן ניתן לראות תיקון שערים שערך כ-8 חודשים ובהם ירד המדד עד לרמת ה-1050, ניתוח גל זה מציב לנו יעדים חדשים, כל זאת תקף שרמת ה-1050 לא תישבר בעתיד הקרוב, למדד.

יעד ראשוני, שעושה רושם ונפרץ במהלך השבוע האחרון הינו 1265, אשר ישמש תמיכה, כל רמה אשר נפרצת משמשת כתמיכה ולהיפך, היעד הבא הינו המשך עליה לרמות 1393/1496, כאשר הרמה האחרונה היא רמת השיא של המדד משנת 2007. יתר היעדים מסומנים על הגרף, בעיקרון היעד הסופי לגל הנוכחי, מבדיקה סטטיסטית של גלים קודמים, הינה רמת ה-1935, שהינה רמת ה-100% לכל הגל הנוכחי.

 

 

6.png

 

 

סחורות-זהב וכסף–  החל מהסקירה הנוכחית אתן מעקב צמוד אחר שוק הסחורות העולמי הרותח. במהלך השנים האחרונות חלה עליית מחירים רצופה בכל הסחורות מיבולים כגון: קפה, סוכר, קקאו ועוד ועד מתכות יקרות זהב, כסף ועוד. העלייה הינה בגלל גידול אוכלוסיית העולם אשר צורכת יותר וכן החידושים הטכנולוגים המצריכים שימוש בסחורות מסוימות. השבוע אתמקד בזהב ובכסף. באפשרותנו להגן/לטבל את תיק ההשקעות שלנו בכלים אשר יספקו לנו את האפשרות ליהנות מעליה בסחורות אלה, עם בתעודות סל הנסחרות בארץ, קסם ותכלית כסף וזהב ועם בתעודות (ETF) אשר נסחרות בבורסת וול סטריט.

כפי שניתן לראות מחיר הזהב קובע השבוע שיא חדש ונצמד לרמת ה-1300$ לאונקיה מחיר הכסף אף הוא ברמות שיא, אם כי לא כמו הזהב,ונסחר סביב רמות של 21$. בגרפים המצורפים ניתן לראות את הרמות אליהן מחירי הסחורות יכולים להגיע וכן את רמות התמיכה החשובות.

זהב - יעדים כלפיי מעלה הינם 1337/1384/1426 תמיכות חשובות ברמות 1174/1168/1160.

כסף – יעדים כלפיי מעלה הינם 21.94/23.29/24.48 תמיכות חשובות ברמות 18/17.87.

 

 

7.png

 

 

יואל שבועי-  החברה, י.ו.א.ל. ירושלים אויל אקספלוריישין בע"מ, בעיקר באמצעות חברות מאוחדות, פועלת בשלושה תחומי פעילות:

- נדל"ן מניב: הקבוצה עוסקת, בעיקר, בהשכרה, יזום, תכנון, פיתוח, רכישה, הקמה, מתן שרותי ניהול,השבחה ומימוש של נכסי נדל"ן להשכרה.

- נפט וגז: חיפושי נפט וגז והפקתם בישראל ובארה"ב, ניהול נכסי נפט וגז בישראל ובארה"ב וניהול שותפויות מוגבלות שמטרתן חיפוש נפט וגז בישראל.

- בוציע עבודות בנייה . (מתוך אתר ביזפורטל).

אין ספק כי עסקי הנפט תרמו למניה תרומה רבה במהלך השנתיים האחרונות.מתחילת 2009 יותר משילשה את ערכה ונכון להיום ניצבת סביב רמות של 7400 הנק'. ניתן לראות כי מתחילת שנת 2010 המניה מדשדשת סביב רמות של 7400-6000 אג' למניה.כיום נמצאת המניה בעמדת זינוק טובה לפרוץ את הדשדוש הארוך. יעדים / התנגדויות סביב רמות של 7770/8392/8941 מנגד תמיכות חשובות מצויות ברמות של 6642/6283/6230.

 

 

yoel.png

 

 

כהן פיתוח שבועי החברה, כהן פיתוח ומבני תעשיה בע"מ, עוסקת בתחום ניהול חיפושי נפט וגז והפקתו, זאת באמצעות חברת אבנר נפט וגז המשמשת כשותף הכללי באבנר חיפושי נפט - שותפות מוגבלת.

בנוסף, עסקה כהן פיתוח בייזום, בבניה ובשיווק של יחידות דיור ו/או זכויות במקרקעין לבניה משותפת למגורים ו/או שטחים לשימוש מסחרי בפרוייקטים ספציפיים. נכון למאי 2009 אין לכהן פיתוח פעילות בתחום זה, למעט החזקה בפרויקט בקרית אריה בפתח תקוה.

בתוך כך, שונה הסיווג הענפי של כהן פיתוח ביולי 2009, מ-נדל"ן ובינוי ל-חיפושי נפט וגז.. (מתוך אתר ביזפורטל).

גם מניה זו נהנתה מעסקי הגז והנפט, שווי השוק כפי הרשום באתר ביזפורטל עומד על 285 מליון ₪, ובהתחשב באחזקות שלה נראה כי יש אפסייד נחמד למחיר המניה. ניתן לראות עליה רציפה שהחלה בשנת 2009, עם עצירה קלה במהלך חודש אפריל 2010. המניה מרכזת מחזורי מסחר עולים, דבר חיובי המעיד על קונים.

יעדי המניה כלפיי מעלה הינם ברמות של 4486/4961/5381 מנגד תמיכות חשובות מצויות ברמות של 3020/2996/2919 אג' למניה.

 

 

_cohenp.png

 

 

******************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד."

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים