סקירת מעו"ף שבועית

סקירת מעו"ף שבועית 27.08.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

 

 

שבוע המסחר התנהל בירידות שערים במדדים המובילים, מדד נדלן 15 בלט בעליה של כ-1% וזאת לאור התחזקות חברות כדוגמת אפריקה וגזית גלוב אשר פרסמו דוחות כספיים טובים מהצפיות. במהלך השבוע התיר נגיד בנק ישראל את הריבית על כנה והוא צפוי להמשיך לעשות כך כל עוד הריביות בעולם יישארו ברמת הנמוכה. ביום חמישי פקעו אופציות המעו"ף לחודש אוגוסט ברמה של 1135.34 עם מחזור נמוך יחסית של 780 מליון ₪.

 

 

28-08-2010_17-18-43.png

 


המשך פרסום נתוני מאקרו שלילים בארה"ב ממשיכים להעיב על מגמת המסחר וזאת למרות שבישראל נתוני המאקרו הינם חיוביים לעת עתה והמשק הישראלי נהנה מצמיחה של כ-3.5%.

 

השבוע אנתח את מדד תא 25 אשר הינו המדד החשוב בבורסה המקומית. כמו כן אנתח את מדד הבנקים וכן את הדולר-שקל וכן את הין שקל. השבוע בחרתי שתי מניות שנכללות במדד התל-טק 15: אלביט מערכות ונייס.

 

 

p.png

 


השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד תא25, מדד הבנקים והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R .במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

1.png

 

מדד תא 25 נסחר השבוע במגמה שלילית, השבוע יורד המדד מתחת לממוצעים הקצרים שלו אשר יהוו רמות התנגדות ברמות 1148/1153, מנגד תמיכות סביב רצועות בולינגר תחתונות ברמות של 1119/1111/1104.

Macd –שלילי, ממוצע קצר מתחת לממוצע ארוך.בשלב זה שני הממוצעים מעל קו ה-0 כך שלטווח הארוך המגמה עודנה חיובית.

Rsi – שלילי, השבוע מסיים המתנד מתחת לרמת ה-50. ירידה מתחת ל-50 תעצים את המגמה השלילית מנגד עליה מעל –ה-50 תעביר את המגמה לחיובית.

Adx – שלילי.  Di- מעל Di+. כמו כן ADX מצוי מעל לרמת ה-30, בשלב זה איתות החולשה הינו בעל עוצמה מכיוון שגם ADX וגם DI- מעל לרמות ה-30.

Sto –שלילי. במהלך ימי המסחר האחרונים יורד מתחת לרמת ה-50, לראשונה מאז החל גל העליות הנוכחי. המשך ירידה מתחת לרמת ה-20 תחריף את מגמת הירידות מנגד עליה מהירה מעל רמת ה-50 תעביר את המגמה לחיובית.

 

2.png

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מעל רצועה זו המגמה חיובית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע נסחר המדד בין רצועה מס' 3 ו 4, כאשר רצועה מס' 4 אמורה לספק תמיכה, ולא מגמת המסחר תשתנה לשלילית, ואילו רצועה מס' 3 התנגדות. שבירה/פריצה של הרצועות תעביר את המדד לרצועות הבאות.

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד על 1.0766, עליה ביחס לשבוע המסחר הקודם. בימי המסחר האחרונים השבוע מצוי היחס מעל רמת ה-1 מה שמעיד על רכישת הגנות דבר אשר הוכח בירידה מרמות ה-1160 ל-1125 במהלך יום לפניי הפקיעה. ביום המסחר האחרון עמד היחס על 1.21, וזאת בעוד הפרמיות על הפוטים יורדים בחדות, מה שמעיד על ניסיון נוסף לכתיבת הפוטים תוך צפייה לשחיקה.

סטיית תקן- השבוע הסטייה עלתה לרמות של 18% אולם שבה לרדת בחוזקה ביום המסחר האחרון. בשלב זה תמיכה לסטייה נמצאת סביב הממוצע האמצעי, 15.4%, ירידה מתחת תלמד על המשך הירידה בסטייה כאשר התמיכה הבאה מצויה בבולינגר התחתון, 13%.

יחס פוזיציות פתוחות- השבוע עומד היחס 1.2455, ירידה ביחס לשבוע מסחר קודם. פקיעה חדשה החלה ואפשר לראות את גלגול הפוזיציות בפוטים מחודש הקודם, רק ירידה מתחת לממוצעים, דבר שיעיד על כתיבת קולים מוגברת ביחס לפוטים תלמד על צפי לירידות.

 

4.png

 

מדד הבנקים- לאחר דוחות חיוביים של בנקים הנכללים במדד אפשר לראות כי המדד מצביע עוצמה ביחס לשאר המדדים. תמיכה חזקה, בשלב זה, ברמות של 1200 הנק', למרות מה שנראה כשבירה של קו מגמה עולה מחודש יולי ינסה המדד לבדוק חזרה מחודשת מעל קו זה, במידה ויכשל יעיד הדבר על שינוי מגמה מעולה ליורד ולצפי לשבירת התמיכה סביב 1200 הנק'. אפשר לראות התנגדות סביב רמת ה-1250 הנק', הרמה הגבוהה שנרשמה במהלך חודש מאי, רק פריצה של רמה זו תאותת על צפי להתחזקות נוספת במדד. בשלב זה המגמה הינה דשדוש סביב רמות של 1200-1250 הנק'.

 

5.png

 

דולר-שקל–  הדולר שקל נסחר מזה זמן סביב רמות של 3.7-3.8 כאשר מידי פעם מבצע גיחה קצרה מעל/מתחת לרמות אלה. כיום ניצב המטבע,כפי שניתן לראות בגרף, בפרשת דרכים לגביי המשך הדרך. שערו של המטבע והממוצעים מתרכזים סביב רמות של 3.81 בקירוב. במידה ויצליח המטבע להיסחר מעל רמות אלה ואף להתחזק יעיד הדבר על אפשרות של התחזקות במטבע לרמות גבוהות יותר, כמו כן ממוצע קצר וממוצע ארוך נפגשים וחשוב שממוצע קצר יעלה מעל מוצע ארוך על מנת להעניק רוח גבית למהלך עולה אפשרי.  

 

6.png

 

ין יפני-שקל חודשי – ין יפני (100) שקל מציג לאחרונה עליה לרמות שיא. כפי שניתן לראות בגרף מבצע המטבע היפני מהלך של פריצת רמות השיא בתקופה האחרונה אל מול השקל. לאחר שיצר פסגה כפולה סביב רמות של 4.20 ין לשקל במהלך 2004-5 ולאחר ניסיון פריצה כושל במהלך שנת 2009 עושה רושם כי בתקופה האחרונה עולה המטבע אל מעל רמת ה-4.20 מבלי לבצע פריצת שווא כפי שעשה ב2009.במצב הקיים ישנה אפשרות, ואולי רמז לצפוי למסחר בצמד דולר-ין, להתחזקות נוספת לרמות גבוהות יותר. תמיכה חשובה ברמת 4.20 הכרחית, תמיכות נוספות על המוצעים הנעים.

 

elbit.png

 

אלביט מערכות שבועי-  החברה, אלביט מערכות בע"מ, פועלת בתחום פרוייקטי השבחת פלטפורמות צבאיות מוטסות, יבשתיות וימיות ובפרוייקטים לפיתוח ויצור של מערכות משולבות עתירות תוכנה. כמו כן עוסקת אלביט מערכות בתכנון, פיתוח, יצור, שילוב ושיווק של מערכות ומוצרים אלקטרוניים ואלקטרו אופטיים מתקדמים עתירי תוכנה בתחום הצבאי ונגזרותיו ובמתן תמיכה ושירותים למוצרים ומערכות אלה.

במאי 2010 הושלמה עיסקת מיזוג, במסגרתה הפכה החברה הציבורית אזימוט טכנולוגיות לחברה פרטית בבעלות ושליטה מלאות, במישרין ובעקיפין, של אלביט מערכות. בתוך כך, נמחקו מניות אזימוט מהרישום למסחר בבורסה. (מתוך אתר ביזפורטל).

מזה זמן מציגה המניה ביצועים כושלים אל מול המדד. ניתן לראות תמיכה חשובה סביב שער של 19000 אג'. המגמה במניה שלילית כל עוד היא מצויה מתחת לממוצעים הנעים שלה אשר מסודרים ברמות של 21500/21600/22200.במידה ורמת ה19000 תשבר אזי היעדים מצויים סביב רצועות הבולינגר אשר מסודרים ברמות של 17500/16000/14500.

 

nice.png

 

נייס שבועי - החל משנת 2000, פועלת החברה, נייס מערכות בע"מ, באמצעות שלוש חטיבות עסקיות:

- חטיבת ה-CEM העוסקת במתן פתרונות למרכזי קשר עם לקוחות.

- חטיבת ה-VIM העוסקת במתן פתרונות הקלטה דיגיטלית של מצלמות ווידאו במעגל סגור.

- חטיבת ה-ISS המספקת פתרונות הקלטת קול דיגיטלית לשדות תעופה, ועוסקת במכירה של מערכות מודיעין המחייבות פתרונות מערכתיים והמיועדות בד"כ לגופים צבאיים, ממשלתיים או ציבוריים. בתחום מערכות המודיעין והתקשורת מתמקדת נייס בפיתוח מערכות מחשוב עתירות ידע.

עיקר מכירות נייס מופנות למגזר הפיננסי, שדות התעופה וכן למגזר מרכזי תמיכה טלפוניים. (מתוך אתר ביזפורטל).

בדומה למניית אלביט מערכות גם מנייה זו מציגה ביצועים חלשים בתקופה האחרונה. ניתן לזהות תמיכה חשובה ברמת ה-10000אג'. המגמה במניה שלילית כל עוד היא מצויה מתחת לממוצעים הנעים שלה אשר מסודרים ברמות 11000/11350.במידה ורמת ה-10000 תשבר היעדים הינם רצועות בולינגר התחתונות אשר מסודרות ברמות 9000/8140/7200.

 

 

**************************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד."

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים