שוק המט"ח

מסחר במט"ח - שוק המט"ח

יתרונות המסחר במט"ח
שוק המט"ח הינו השוק הפיננסי הגדול בעולם. נפח המסחר היומי נע באיזור ה-3 טריליון דולר (3,000 מיליארד דולר), פי 100 מנפח המסחר היומי בבורסת ניו יורק. בשנים הבאות צפויים היקפי המסחר לגדול לכדי 5 טריליון דולר. היקפי מסחר אדירים אלה, המקנים לשוק המט"ח את התואר "השוק הגדול בעולם", מושפעים בין היתר מרציפות המסחר (24 שעות) וכן משאר מאפייני השוק. 95% מהיקף העסקאות בשוק המט"ח הן עסקאות ספקולטיביות, עסקאות השקעה. המחזורים העצומים, הנזילות הגבוהה ורציפות המסחר הן היתרונות המרכזיים של שוק המט"ח.
      forex_advantages.png
מנוף פיננסי
בזכות רציפות המסחר ונזילותו, מציעים הגופים הפיננסים שירותי מסחר תוך כדי שימוש במנוף פיננסי. בעזרת סכום קטן יכול המשקיע לקבל גישה לסחור בהיקף גדול בהרבה מהסכום שאיתו הגיע. כל שעליו לעשות הוא להקציב ביטחונות לעסקה. דרישת הביטחונות משתנה מחברה לחברה. על מנת לבצע עיסקה בשווי 1,000,000 דולר בחברה הדורשת 1% ביטחונות, עליך להקצות רק 10,000$.

זמינות המסחר
המסחר במט"ח נערך 24 שעות ביממה וברציפות במשך 5 ימים בשבוע (שני עד שישי).

גישה גלובלית
המסחר במט"ח מקנה לך גישה ישירה להשקעה במספר רב של מטבעות. תוכל להשקיע במטבע של מדינה מסוימת או בכלכלתה ע"י שוק המט"ח.

זמן אמת
ציטוטים מועברים לסוחרים בזמן אמת ע"י מערכות מסחר מתקדמות המספקות חברות מט"ח שונות. רוב תוכנות המסחר והמידע הפיננסי ניתן ללא תשלום.

יכולת השפעה
לאור היקפי המסחר העצומים ונפח המחזורים, כמעט ולא ניתן להשפיע על שוק המט"ח בניגוד מוחלט לבורסה בארץ. ההיסטוריה מראה לנו שמיקרים שבהם ניסו יחדיו מספר בנקים מרכזיים בעולם להשפיע על מהלך המסחר במט"ח הצליח רק לזמן קצר בלבד. ניתן לציין כי בשנת 1995 ניסו 16 בנקים גדולים בעולם להשפיע על המסחר במט"ח על מנת למנוע את היחלשות בדולר ביחס לשאר המטבעות המרכזיים והשקיעו בכך מיליארדי דולרים. ניסיון זה כשל ולא הצליח למנוע את ההיחלשות.

מרווחים ועלויות
המסחר במט"ח הוא ללא עמלות קניה ומכירה! חברות המסחר "החביאו" את העמלות בתוך המרווח שבין היצע לביקוש, וזוהי הסיבה העיקרית לתחרות הגוברת שבין חברות המט"ח. כל חברה מוכנה להציע מרווח צמוד יותר.


קישורים נוספים


    לפרטים נוספים
contact_us.gif
 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים