רגולציה חדשה בשוק המט"ח


רגולציה חדשה בשוק המט"ח -  18.10.2010 (NFA, CFTC)


שחקן מט"ח? כדאי מאוד שתקרא את הכתבה הבאה...

cftc-logo.jpgהאם זהו אקורד הסיום לחגיגות של ברוקרי המט"ח בארה"ב? הרשות לניירות ערך האמריקאית העבירה ב 31/08/2010 החלטה מהותית עבור אופי המסחר בשוק המט"ח, אם לדייק יותר, ברמת המינוף המקסימאלית מול ברוקרי מט"ח אשר מפוקחים בארה"ב.

משמעות ההחלטה – ברוקרים אמריקאים במט"ח יתירו ללקוחותיהם לפעול במינוף של עד 1:50 במטבעות המרכזיים ואילו במטבעות האקזוטיים המינוף המקסימאלי יעמוד על 1:20 בלבד! כזכור, זוהי לא הפעם הראשונה שארגון ה CFTC מחליט להדק את חגורתו סביב שוק המט"ח. בחודש מאי 2009 הוחלט לצמצמם את המינוף מ 1:400 ל 1:200.

ההחלטה, כך מסבירים ב CFTC, נועדה בעיקר בכדי להגן על המשקיעים הפרטיים לאור הביקורת הנוקבת מצד הרשויות בארה"ב בדבר ההפסדים העצומים של הלקוחות הפרטיים אל מול רווחיהם המפלצתיים של ברוקרי המט"ח. חשוב מאוד לציין כי החלטת ה CFTC תקפה אך ורק ללקוחות של ברוקרים אשר מושבם בארה"ב, כאשר לקוחות של ברוקרים באירופה ובמזרח עדיין יכולים לעבוד עם המינופים הסטנדרטיים של 1:200 בצמדים המובילים ו 1:100 במטבעות האקזוטיים.

"החוק הזה יעזור לשמור על הציבור האמריקאי מהזירה הגדולה של שוק המט"ח", אומר יו"ר CFTC גריי גנסלר. "כל התקנות של CFTC נועדו לשמר את ציבור המשקיעים. אנחנו, אומר גנסלר, מודעים לסיכונים הרבים שמשקף שוק המט"ח ונפעל גם בעתיד עם תקנות נוספות – כאשר כל מטרתן היא שמירת האזרח האמריקאי".

אני לא כל כך בטוח שרעיונות של גנסלר יצליח לשמור על ביטחונם של המשקיעים האמריקאים, הרי האופציה של ברוקרים אירופאים הייתה ועודנה קיימת. במידה והינך סוחר מול ברוקר אמריקאי ואינך מעוניין לצמצם את רמת המינוף, צור קשר עם צוות סופרטרייד כדי שנוכל לספר לכם על ברוקרים מקצועיים ואמינים באירופה.
מה יעשו הברוקרים?

ברוקרים כגון Gain Capital – Forex.com, FXCM, Interbank FX, FXDD, IKON Global
ככל הנראה יעבירו את בסיס הלקוחות שלהם לסניפים במדינות אחרות. לכל החברות שהללו יש סניפים בלונדון ומדינות נוספות וכולם כמובן מפוקחים גם באירופה.

אך מה יעשו ברוקרים כגון MB Trading שאין להם סניפים באירופה או במקומות אחרים מלבד ארה"ב?
נכון לעכשיו, אין לי ממש מושג אבל בהחלט יהיה מעניין לחכות. קשה לי להאמין שהם יוותרו על העסק ללא מילחמה.


מי שמחפש לעבוד עם ברוקרים מהשורה הראשונה באירופה, Prime-Brokers מפוקחים על ידי ה-FSA בלונדון (UK) עם הגנה על הכסף ותנאי מסחר מוסדיים מוזמן לצור איתנו קשר. אם אתם מחפשים ברוקר מקומי, ישראלי, עם הגינות ותנאי מסחר מוסדיים פנו אלינו. ניתן להעביר את הכספים מברוקר אמריקאי ישירות לברוקר אירופאי מפוקח ללא צורך בהעברת הכספים לארץ קודם לכן. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר.


צרו קשר לקבלת פרטים נוספים
contact_us.gif
תגיות: NFA, CFTC, Margin, מרגין, ביטחונות, גריי גנסלר, ברוקר, ברוקרים, רשויות הפיקוח

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים