מסחר חוזים עתידיים

futures_chicago.jpg
מסחר בחוזים עתידיים - מהו חוזה עתידי?

"התחייבות לקנות או למכור סחורה מסוימת בכמות מסוימת בתאריך קבוע מראש ובמחיר קבוע מראש"

ההגדרה היבשה לא מספרת לנו למעשה עבור מהות השימוש בחוזים העתידיים, אחד המוצרים הפיננסים המעניינים ביותר בשווקים הגלובאליים. אז מהם למעשה החוזים העתידיים ומי משתמש בהם?
שוק החוזים משמש זירת מסחר לחקלאים רבים ברחבי הגלובוס ולמגדרי סיכונים למיניהם אשר חשופים בצורה ישירה ועקיפה למצורים השונים הנסחרים בבורסות הסחורות. מבין המוצרים הנסחרים בבורסות אלו ניתן למצוא:

נפט
גז
בנזין
גזולין
סולר
שמני סיכה
אספלט
שעווה

נאסדק 100
ראסל 2000
אס. אנד. פי 500
דאו ג'ונס 30
דקס 30- גרמניה
קאק - צרפת
פוטסי 100 אנגליה
ניקיי - יפן

תירס
חיטה
שיבולת שועל
סויה
סוכר
קפה
כותנה
קוקה

זהב
נחושת
אלומיניום
כסף
ברונזה
אבץ
ניקל
פלדיום

כל עסקה שמתבצעת מהווה חוזה/התחייבות בין הקונה למוכר עבור תקופת זמן ידועה מראש. ומדוע הזמן ידוע? הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלכל חוזה יש אורך חיים, תקופת זמן מסויימת בו הוא תקף ומקובל ולאחריו פג.
traders_room2334.jpg
חודשי הפקיעה וסימוליהם:

 Hמרץ
M יוני
 Uספטמבר
 Zדצמבר

מדוע משתמשים בסימולים הללו ולא בקיצור של החודש עצמו? הסיבה לכך היא פשוטה לחלוטין. בזירות המסחר של פעם, המכונה גם PIT  צעקו הסוחרים את החוזים אותם הם מעוניינים לקנות. כדי שלא יהיה בלבול לקחו את האותיות שמבחינה ווקאלית לא תהיה בעיה לסוחרים להבין איזה חוזה לקנות או למכור.

השחקנים בבורסות החוזים:

ספקולנטים (Speculators) - הינם אנשים או גופים הצופים תנודות מחיר בשוק או נכס בסיס מסוים ומנסים לנצל את המומנטום לגריפת רווחים באמצעות רכישת חוזים עתידיים. למשל, אדם הסבור ששוק המניות גבוה מדי וצופה ירידה בדקס, ימכור חוזה עתידי על המדד הגרמני.

מגדרים (
Hedgers) - הינם אנשים או גופים המנסים להגן על עצמם מסיכוני שוק אליהם הם חשופים באמצעות שוק החוזים העתידיים, המאפשר להם לרכוש "ביטוח" באמצעות רכישה או מכירה של חוזה עתידי. למשל, חברת תעופה המעוניינת להגן על עצמה מפני עליית מחירי הנפט חייבת לקנות חוזי LONG כך שבמידה והנפט יעלה אומנם החברה תספוג עלויות ייצור גבוהות יותר אך תרוויח מהעלייה במחירי הנפט.

טבלאות מרג'ין - חוזים עתידיים:

מידע אודות הבטחונות הנדרשים (מרג'ין) למסחר בחוזים עתידיים. ישנם בטחונות שונים למסחר תוך-יומי ולמסחר מעבר ליום אחד: לרשימה המלאה לחץ כאןמהם יתרונות המסחר בחוזים עתידיים:
stock_exchange_0816.png
מינוף
הסיבה המרכזית לכך שאלפי ספקולנטים סוחרים בשוק זה נעוצה במינוף. אותו אשראי מאפשר לסוחרים הקטנים והגדולים לפתוח עסקאות שוות ערך למאות מיליוני דולרים עם סכום כסף נמוך.

היצע מוצרים
שוק החוזים העתידיים הוא כל כך גדול ומגוון. דבר המפשר לשחקני מומנטום אפשרות לסחור בשפע מוצרים, החל מסחורות דרך מטבעות, מדדים ועוד.

טכנולוגיה
השוק נחשב לאחד מהמתקדמים ביותר בעולם. נגזרת ישירה לכך, הסוחרים הפרטיים מקבלים מערכות מסחר מהמתקדמות ביותר בעלות אפיונים ספציפיים המתואמות לצורכיהם ללא עלות נוספת.פתיחת חשבון - מסחר בחוזים עתידיים
קיימים מספר גופים מובילים למסחר בחוזים עתידיים. כאשר אנו באים לבחור את הברוקר עימו נעבוד עלינו להתייחס למספר פרמטרים:

אמינות מהברוקר
מיהו הברוקר? מול מי הוא עובד ובעיקר מול איזה בית סליקה. שם למעשה יושב הכסף וזהו הביטחון האמיתי שלנו.

מערכות מסחר
השוק מוצף בברוקרים אשר יספרו לכם על נפלאות המערכת, עבור הפקודות האוטומטיות ומערכות גרפים מתקדמות. מניסיוני האישי, אחת המערכות הפשוטות והנוחות ביותר לשימוש היא ה Strategy Runner. המערכת כוללת ממשק לתכנות אוטומטי, קנייה ומכירה בצורה נוחה והמהירה, מערכת גרפים מתקדמת ועוד שלל אפשרויות בסיסיות ומתקדמות.

עמלות
עמלות מסחר הינם פרמטר משמעותי בבחירת הברוקר, מי מאיתנו אוהב לשלם הרבה? חשוב לציין כי בשונה משווקים אחרים, עמלת קנייה/מכירה מורכבת ממספר ערכים:

1. עמלה פיזית
2. עמלת בורסה
3. עמלת מערכת


כיצד מחשבים את העמלה בחוזים עתידיים? לחץ כאן למידע נוסף


ברוקרים מובילים גובים עבור קנייה ומכירה של החוזים בעלי סחירות גבוהה בין 6-8 דולר. תשאפו תמיד לשלם פחות אך לא להתעלם משתי הפרמטרים המופיעים מעלה.

לכל ברוקר אפיונים ספציפיים לגבי פתיחת החשבון. ביניהם:

תעודות מזהות: בדרך כלל תצלום תעודת זהות ותעודה מזהה נוספת.

 - הוכחת כתובת: חשבון חשמל, מים, טלפון וכדומה.

 - מינימום פתיחת חשבון


פורום חוזים עתידיים

מעוניינים לשמוע עוד?
contact_us.gif

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים