סקירת וול סטריט 24.07.2010

סקירת וול סטריט 24.07.2010

מאת: מולי מאיה כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

 

 

שבוע מסחר חיובי עבר על השווקים. בלטו בורסת סין וברזיל אשר עלו ביותר מ6%. לאחר פתיחת מסחר הססנית וחששות בעקבות הנפילות בסיום שבוע המסחר הקודם החלו המדדים אט אט לטפס, המשך דוחות כספיים חיובים דחפו את המדדים מעלה. למרות המשך החולשה בנתוני מאקרו וגם הצהרתו של הנגיד בן ברננקי על כך שהצמיחה תהיה איטית בחרו המשקיעים להתמקד, לפחות השבוע,בחצי הכוס המלאה – הדוחות הכספיים.

 

 

24-07-2010_11-47-35.png

 


בשבוע הקרוב ימשיכו המשקיעים להגיב לפרסום הדוחות וכן לנתוני מאקרו חשובים כדוגמת אמון הצרכנים אשר יפורסם ביום שלישי וכן נתוני הצמיחה GDP  לרבעון השני אשר יפורסם ביום שישי.

השבוע אנתח את מדד ה- s&p500 החשוב כמו כן אנתח את הין היפני והשפעתו על השוק האמריקאי אנתח גם את הנפט וננסה ללמוד לאן פניו, כמו כן אנתח את מניות יצרניות הרכב הגדולות בעולם פורד (סימול :F) וטויוטה (סימול:TM).


 

1pivot.png

 


השבוע אני מוסיף טבלת פיבוטים שבועיים על מדד s&p500, מדד הדקס והויקס. בשלב מתקדם אוסיף עוד מדדים. שיטת העבודה הינה כל עוד המדד נסחר מעל הפיבוט השבועי המגמה הינה חיובית כאשר רמות התנגדות מצוינות באות R. במידה והמדד נמצא מתחת לפיבוט השבועי המגמה הינה שלילית כאשר רמות תמיכה מצוינות באות S.

 

 

 

1.png

 

 

 

S&p500 מסיים את שבוע המסחר מעל הממוצעים אשר יספקו לו תמיכה ברמות  1081/1068, רמות התנגדות מצויות ברצועות בולינגר עליונות סביב 1117/1129/1141.

Macd – חיובי, ממוצע קצר מעל לממוצע ארוך. ממוצע קצר עולה השבוע מעל לקו-0 לראשונה מאז החל הגל היורד.

Rsi – חיובי, וזאת לאחר שמסיים את השבוע מעל רמת ה-50. עליה מעל לרמת ה-70 תעצים את העליה מנגד ירידה מתחת לרמת ה-50 תחזיר את המגמה השלילית.

Adx – המגמה ניטראלית -di- ו di+ ו ADX נפגשים, תבנית צלצול הפעמון. במידה וdi+ יצא ראשון ולאחריו יצטרף ADX יהיה זה איתות חיובי משמעותי.

Sto –חיובי. המתנד נתמך על רמת ה-50. עליה מחודשת לרמת ה-80 תגביר את המגמה החיובית מנגד שבירת רמת ה-50 תחזיר את המגמה השלילית.

 

 

2.png

 

 

גרף הרצועות, רצועה מס' 4 הינה הרצועה המצביעה על המגמה. כל עוד המדד מתחת רצועה זו המגמה שלילית ולהיפך (הוספתי בצידו הימני העליון של הגרף את חץ המגמה). השבוע לראשונה מאז הגל היורד פרץ המדד את רצועה מס' 4  אשר תספק לו תמיכה ברמת 1084 הנק', מנגד רצועה מס' 3 תהווה התנגדות סביב רמת ה 1124 הנק'. שבירה/פריצה של אחת הרצועות תעביר את המדד אל עבר הרצועה הבאה.

 

 

 

3.png

 

 

יחס פוט קול – ממוצע היחס עומד 0.947, ירידה  ביחס לשבוע המסחר הקודם. אם בסוף שבוע שעבר היה נדמה כי היחס מסתובב הרי שהשבוע קיבלנו את התשובה והיחס המשיך לרדת בעוד המדד חוזר לעלות.המשך הירידה ביחס יעניק רוח גבית למגמה החיובית במדד.

סטיית תקן- סטיית התקן נותרת יציבה על רמות של 26.86%. כל עוד הסטייה מצויה מתחת לרמת ה-30% מלמד הדבר על בטחון השחקנים במגמה, ירידה לרמות של ה-20% תלמד על המשך המגמה החיובית בצורה מדודה כפי שקרה במהלך שנת 2009.

 

 

4.png

 

 

S&p500יומי+ממוצעים חשובים- בגרף זה אני בא להראות את תפקוד הגרף ביחס לממוצעים החשובים.מאז החל הגל היורד חצה המדד בדרכו מטה את כל הממוצעים ובכך ניתן האישור למגמה היורדת. במהלך התיקונים שהיו ניתקל בממוצעים וחזר לרדת. במהלך ימי המסחר האחרונים מצליח המדד לעלות מעל הממוצעים דבר המצביע על שינוי מגמה אפשרי משלילי לחיובי, כמובן שהכול כפוף לכך שהמדד לא יחזור לרדת מתחת לממוצע שערכו 1085.58 נק'.

 

 

5.png

 

 

S&p500 שבועי +ין יפני–  החלטתי לשלב בין מדד ה-s&p500 לבין המטבע היפני הין. כפי שניתן לראות המהלכים של שניהם זהים. כשמדד ה-s&p500 עולה כך הדולר מתחזק מול הין ולהיפך. אפשר לראות כי לפני שהתיקון החל במדד במרץ 2009 התחזק הדולר מול הין ובכך הקדים למעשה את התיקון אשר התחולל במדד. בהמשך ניתן לראות קורלציה שלילית, בעוד מדד ה-s&p500 ממשיך לעלות בצורה מדודה מתקשה הדולר להמשיך ולעלות ונסחר סביב 0.88-0.93. במהלך הגל היורד חזר הדולר לרדת כנגד הין. ניתן לשים לב כי ברגע שה-s&p500 ירד לרמת ה 1020 יצר המטבע היפני תחתית כפולה סביב 0.86 ין לדולר ובכך מאותת על סיכוי לחזרה למגמה עולה הן במדד והן במטבע. רק שבירה של 0.86 ין לדולר יחזירו את המגמה השלילית למדד.

 

 

6.png

 

 

נפט שבועי+מתנד- מאז חודש יולי 2009 מדשדש מחירה של חבית נפט סביב איזור של 80$, עם גיחה אחת לאזור ה-90$ וירידה, אשר מספקת תמיכה מוצקה בשלב זה, סביב ה-70$. במתנד ניתן לראות כי עוצמת המגמה אשר שררה בחודשים האחרונים הייתה חלשה מאוד. במהלך השבוע האחרון משהו קורה, מחיר חבית הנפט חוזר לרמת ה-80$ ובנוסף המתנד יוצא מאזור הדשדוש כלפיי מעלה תוך איתות ללונג עם אפשרות לתחילת מהלך עולה בשבועות הקרובים.

 

 

ford.png

 

 

מניית פורד(F)-. פורד (פורד) הוא היצרן של מכוניות ומשאיות. פורד וחברות הבת שלו גם מנהלים עסקים אחרים, כולל כלי רכב מימון. היא פועלת תחת שני קטעים: רכב ופיננסים.

לאחר שנים של שחיקה במחיר המניה כאשר בשפל ירד מחיר מניה לרמה של 1$ בעקבות המשבר שעברה חברת GM והחשש כי המשבר התרחב לעוד חברות החלה המניה להתייצב. שימו לב כי בעוד מדד המניות המשיכו ליצור שפל בין סוף 2008 לרבעון הראשון של 2009 מחיר המניה מתייצב סביב 2$, שזו עליה של 100% למי שהשכיל לרכוש ברמות השפל. מאותו רגע והילך החברה מדווחת על שיפור ניכר בתוצאותיה העסקיים מה שבא לידי ביטוי במחיר המניה שממשיך לטפס, עם חציית רף ה-4$ בחודש אפריל עברה המניה למגמה חיובית ושומרת על מגמה זו עד היום. בסוף חודש יוני המניה בודקת את הממוצעים, סביב רמה של 10$ ומשם שבה לטפס למחיר הקרוב ל 13$.תמיכה חזקה מצויה למניה סביב רמות של 11$/10$ מחיר אשר חייב לתמוך על מנת להמשיך ולקיים את המגמה החיובית, ירידה מרמות אלה עלולים להשיב את המגמה השלילית, מנגד התנגדויות צפויות סביב רצועות בולינגר עליונות אשר נמצאות בטווח מחירים של 15.3$/16.5$.

 

 

toyuta.png

 

 

מניית טויוטה(tm)- טויוטה היא חברה מיפן העוסקת בעיקר בתחום הרכב. פועלת באמצעות שני מגזרים עסקיים עקרים. מגזר הרכב עוסקת בתכנון, ייצור ומכירה של מוצרים לרכב, כולל מכוניות נוסעים, minivans משאיות, כמו גם חלקים הקשורים ואביזרים.מגזר פיננסי מעורב במתן שירותים פיננסיים הקשורים למכירת מוצרי החברה, וכן ליסינג של כלי רכב.

כשחברה אחת עולה (פורד) חברה אחרת יורדת וזה אפשר להבחין בגרף של חברת טויוטה. לאחר בעיות בטיחות שהתגלו במספר דגמים של החברה והודעות בתקשורת על חזרה למוסכים לצורך בדיקה ותיקון התקלה (ריקול) מתחיל הדבר לחלחל לתודעת המשקיעים אשר בוחרים להעניש את החברה באמצעות מחיר המניה שמשנת 2007 מצוי במגמה יורדת, למעט דשדוש שאורך כשנה בין 04/2009 ל 04/2010. בחודש אפריל חוזרת המניה לרדת מתחת לממוצעים שלה ובכך מחדשת את המגמה השלילית במניה. כל עוד מחיר המניה לא יעלה מעל 76$/77.5$ המגמה תמשיך להיות שלילית כאשר תמיכות מצויות סביב רצועות בולינגר תחתונות 61$/64$.

 

************************************************************************

הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, אלא מנתח טכני בלבד,הכותב, עשוי למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו עבור עצמו. אין לראות באמור בהודעותיו משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד." 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים