קרנות גידור - מידע כללי

קרנות גידור - מידע כללי

מהן קרנות גידור?
קרנות גידור מייצגות סגנון השקעה ייחודי. יעדי ההשקעה שלהן והאסטרטגיות בהן הן נעזרות שונים מאוד מאלה של קרנות הנאמנות המסורתיות. בין טכניקות ההשקעה של קרנות הגידור ניתן למנות מינוף, מכירה בחסר ושיטות גידור אחרות בניסיון להשיג את יעדיהן תוך מזעור הסיכון בכל מצב שוק. בשונה מקרנות נאמנות, האינטרס של מנהל קרן הגידור ושל המשקיע הוא זהה. בגלל מודל התגמול המיוחד של קרנות הגידור, לפיו שכרו של מנהל הקרן הוא נגזרת ישירה של מידת הצלחתו, יש למנהל הקרן את המוטיבציה להשיג את התשואה הגבוהה ביותר שיוכל.

                                   hedge-funds.jpg
במה סוחרות קרנות הגידור?
הצבעוניות מחד וחוסר השקיפות מאידך מקנות יתרון אדיר לקרנות הגידור מול ניהול תיקים סטנדרטי. לקרנות הפרטיות את היכולת לעסוק בכל נכס באשר הוא:

·    אופציות ונגזרים
·    סחורות וחוזים עתידיים
·    מניות ואיגרות חוב
·    מט"ח
·    למעשה - בכל נכס סחיר

מהם ההבדלים המרכזיים בין קרנות גידור לקרנות נאמנות?

קרנות גידור

קרנות נאמנות

יעד

תשואה מוחלטת

תשואה יחסית

אסטרטגיות

מינוף, מכירה בחסר, ואסטרטגיות גידור אחרות

בעיקר פוזיציות מוטות לונג

תרבות סגנון ניהולי

רזה וקשוח

שמן ומסורבל

נזילות

הגבלות על השקעות ועל פידיון

נזילות יומית

שיווק

הגבלות על שיווק ומכירה

גישה רחבה לשוק הקמעונאי

מערכת יחסים עסקית

המנהל והלקוח משקיעים יחד כשותפים

המנהל הוא שליחו של הלקוח

עמלות

דמי ניהול קבועים ועמלת תלוית הצלחה

דמי ניהול בלבד

מהם הכלים שבהם משתמשות קרנות הגידור?
קרנות גידור יכולות להשתמש בכל כלי על מנת לשאוף למטרה הראשית, תשואה מוחלטת. בגלל אותה גמישות יכולות הקרנות הפרטיות להתאים את עצמן לכל מצב שוק: עולה, יורד ומדשדש.

מהי הנזילות האופיינית של קרנות גידור?
הנזילות המקובלת ברוב קרנות הגידור היא חודשית או רבעונית. כלומר ניתן למשוך את סכום הכסף בתום אותה תקופה.

האם אני יכול לראות מה הכסף שלי עושה על בסיס יומי?
התשובה היא לא. הסיבות לכך מאוד ברורות:

·    לרוב מנהלי הקרנות הינם סוחרים פעילים אשר סגננו לעצמם דפוסי מסחר שונים ומגוונים. את הידע, את התורה הסוחרים לא תמיד ששים לחשוף.

·     מחקרים פסיכולוגיים הוכיחו שכאשר אדם נגיש לשינויים יומיומיים בכספו שלו, הדבר גורר לחצים ומתחים רבים אשר לא תמיד משקפים את הסיטואציה הנתונה.

·     כאשר סוחרים בשוק עם מחזורים נמוכים, כל נקודה היא חשובה. ברגע שמתבצעת פעולה בקרן ואותה מעתיקים כלל השותפים המוגבלים, כלומר הלקוחות בקרן, יכולה להיווצר בעיה של בריחת מחירים.

·    חלק נרחב מהאסטרטגיות המופעלות בקרנות הגידור משתמשות במכשירים פיננסים שונים ומגוונים, חלקם אף כולל מכירה בחסר. עין בלתי מזוינת יכולה לפרש לא נכון את מצבו הנוכחי של התיק. לדוגמא יכול להיות שהפוזיציה הנתונה היא לונג אך המשקיע מבין שאנו בשורט.


איך אני בתור לקוח יכול להתעדכן על הנעשה בקרן?
לקוחות בקרנות גידור זוכים לקבל אחת לחודש דיווח מפורט עבור אחוז השינוי בקרן. אותו דיווח מתקבל אחת לחודש חתום על ידי מנהל הקרן והנאמן.

מדוע אני לא רואה פרסום עבור קרנות הגידור השונות?
הסיבה נעוצה בחוק ניירות ערך, הקובע כי אין להציע ניירות ערך לציבור ללא תשקיף מאושר ע"י הרשות. קיימים לכך חריגים רבים דוגמת הצעה למקסימום 35 שותפים. לאחר פרסום תשקיף ואישורו, ניתן כמובן לפרסם תשואות (שוב, קיימות גם הגבלות בעניין זה). הקרן אומנם אינה מוגדרת כ"נייר ערך" ולכן אינה מחוייבת בפרסום תשקיף וכן אינה מפוקחת ע"י רשות ניירות ערך והוראות חוק ניירות ערך אלא היא פועלת בתחום פקודת השותפויות.contact_us.gif

     קורס בורסה לסוחרים קורס מט"ח לסוחרים
בזמן אמת
קורס מעו"ף וגידורים
פיננסים
קורס פיתוח אסטרטגיות אוטומטיות
bull1.png  forex010.png  option21.jpg  predictor-black.gif

 

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים