עמדת מסחר למקצוענים

סביבת מסחר מקצועית
מאת דניאל פלג

multi_screen.jpg
סוחרים מקצוענים רגילים לעבוד כאשר מולם שניים, שלושה ואפילו עשרה מסכים. ריבוי המסכים מאפשר לקבל את מלוא המידע על תנועות השוק, האירועים האקטואליים והפוזיציות הפתוחות, באופן מיידי ויעיל. לכן, ריבוי המסכים הפך לטבע שני עבור כל סוחר מוסדי או בנקאי. למרות זאת, הבשורה של עבודה עם מסכים מרובים עדיין לא הגיעה אל סוחרים ביתיים רבים. עד לפני מספר שנים, רכישת יותר ממסך אחד נחשבה למותרות יוקרתיות. כיום, לאחר שמחירי המסכים ירדו, גם בעלי תקציב צנוע יכולים לעבוד בסביבה מקצועית יותר.

עבור המשתמש הביתי, שני מסכים המחוברים למחשב אחד מאפשרים לייעל את תהליכי העבודה וקבלת ההחלטות. המסך הנוסף חוסך בקליקים, בגלילה, בפתיחה, סגירה, ובמזעור חלונות. לדוגמה, אין צורך לקפוץ שוב ושוב מחלון אחד למשנהו; אין צורך לקטוע רצף של קריאת דוא"ל או חדשות רק כדי להציץ בהתפתחויות בגרף; ואפשר לראות בו זמנית גרפים מטווחי זמן שונים על מנת לראות בו זמנית הן את השינויים הרגעיים במחיר והן את ה"תמונה הגדולה".

מבחינת דרישות המערכת, יספיק מחשב מפנטיום 3 ומעלה עם מערכת ההפעלה חלונות XP או ויסטה. השלב הראשון יהיה לרכוש מסך נוסף. רצוי מאד לרכוש מסך שטוח. יש להביא בחשבון כי שני מסכים לא-שטוחים תופסים שטח גדול מאד מהשולחן, ולמי שלא עבר עדיין למסך שטוח זו ההזדמנות לעשות כן. גודל המסך המומלץ הוא 17 או 19 אינץ'. מסכים בפורמט רחב עדיפים לצורך צפייה בגרפים. חשוב! אם כבר יש ברשותך מסך אחד, רצוי שהמסך הנוסף יהיה מאותו היצרן והדגם. זאת על מנת שהתצוגה תהיה אחידה והמעבר ממסך אחד למשנהו יהיה נעים. אם אין באפשרותך לרכוש את אותו סוג מסך, לפחות יש לרכוש מסך שני באותו הגודל. קיימים שני סוגי חיבורים בין המסך למחשב: אנלוגי או דיגיטלי (DVI). החיבור הדיגיטלי מעניק איכות תמונה משופרת ומכאן שעדיף לרכוש מסך בעל כניסה דיגיטלית.

כעת לאחר שיש ברשותך את שני המסכים, השלב הבא יהיה לחבר אותם למחשב. לשם כך עליך לרכוש כרטיס גרפי המיועד לחיבור שני מסכים, ונקרא "כרטיס דואלי". יש לדאוג כי בכרטיס המסך הדואלי יהיו יציאות דיגיטליות התואמות לכניסות הדיגיטליות של המסכים. עדיף לרכוש כרטיס מסך מהסוג בעל שתי היציאות הדיגיטליות, ולא את הסוג בעל יציאה אנלוגית אחת ודיגיטלית אחת.

                                                      adapter1.jpg
                                                         כרטיס מסך בעל שתי יציאות עבור שני מסכים

למי שתיאבונו גובר, ומעוניין בארבעה מסכים, ניתן לחבר למחשב כרטיס מסך דואלי נוסף. קיימים גם פתרונות יעודיים למספר רב יותר של מסכים המחוברים לאותו המחשב, לדוגמה כרטיסי המסך של מטרוקס. ניתן לחבר עד 4 מסכים לכל כרטיס, כפי שרואים בתמונה. כדי להשתמש במקביל ביותר מ-4 מסכים אפשר לחבר למחשב מספר כרטיסים, כך שלמעשה אין הגבלה על מספר המסכים.

                                      matrox-4.jpg

                                           multiscreen-windows-4.jpg
                                                                  הגדרת 4 מסכים במערכת ההפעלה חלונות

לאחר חיבור המסכים יש להגדיר אותם עבור מערכת ההפעלה חלונות. לשם כך יש להיכנס למאפייני התצוגה, באמצעות קליק ימני על שולחן העבודה ובחירה באפשרויות (Properties). בחלון שנפתח יש להיכנס אל הלשונית Settings שם יופיעו שני המסכים וניתן להגדיר באיזה צד נמצא כל מסך ומיהו המסך הראשי. בנוסף, כדי לנוע עם העכבר בחופשיות ממסך אחד לאחר יש לסמן את האפשרות הרחב את שולחן העבודה של Windows שלי אל צג זה (Extend My Windows desktop onto this monitor).

                                            multiscreen-windows.jpg


- לצפייה בעמדות מסחר של סוחרים מהעולם - לחץ כאן
- ציוד היקפי לסוחרים - לחץ כאן


מעוניינים במערכת עבודה עם מספר מסכים?

חדש! סופרטרייד מציעה שירותי התקנה מספר מסכי מחשב בעמדת העבודה הפרטית שלכם. שירותי התקנה אצלכם (באזור המרכז בלבד). ניתן לקנות דרכינו מגוון סוגי מסכים וכרטיסי מסך במחירים מוזלים. טכנאי מקצועי יתקין לכם את העמדה בבית או בעסק ללא סיבוכים.
למידע נוסף צרו איתנו קשר
contact_us.gif
 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים