מסחר ללא דסק עסקאות

מסחר במט"ח | מסחר ללא דסק עסקאותסוחרי מט"ח רבים חושדים שאי-הצלחתם במסחר קשורה לסיבות נוספות מעבר לעסקאות בכיוון הלא נכון. חשדנותם בהחלט מוצדקת! כמה פעמים נתפס לכם הסטופלוס בדיוק בנקודה? כמה פעמים יצאתם מעסקה מאוחר מידי? כמה פעמים קיבלתם הודעות שגיאה כשניסיתים לסגור את העסקה המורווחת שפתחתם? כמה פעמים המערכת קרסה בידיוק ברגע החשוב ביותר במסחר? כמה פעמים קיבלתם ציטוט חדש בידיוק כאשר ניסיתם לסגור את העסקה? חשבתם שיש לכם מזל רע? נסו שנית! הברוקר או בשפה מקצועית, "עושה-שוק", יוצר לסוחר שוק  "מדומה" שאינו דומה כלל וכלל לשוק הבין-בנקאי האמיתי.

                                  nd-d.png

מעשה שכזה דומה ליצירת משחק מחשב עם מכשולים רבים. לדוגמה, עושה שוק יכול להחליט אם יהיה לך עיכוב בציטוט למשך שניה או חמש שניות, הוא יכול להחליט אם הוא מעוניין לעכב לך את ביצוע העסקה ולהוציא לך הודעת שגיאה במשך פרסום נתון כלכלי חשוב. עושה שוק יכול גם להחליט אם להוציא אותך בסטופלוס גם אם המחיר האמיתי היה קרוב לשער הסטופ שלך בחמש פיפס בלבד. עושה שוק בעצם שולט לנו בגרף ויכול להזיז אותו במיוחד בשביל להוציא אותנו מעסקה או להרחיק אותנו מסגירת עסקה. כמובן שלא ניתן להזיז את הגרף בחמישים פיפס אבל תנועה של עד 10 פיפס לכאן או לכאן היא בהחלט אפשרית. בתמונה המוצגת מטה, ניתן לראות חלק מהאפשרויות שניתנות לעושי שוק. זהו ממש צילום מתוך מערכת מרכזית של עושה-שוק.

                           סוחרי במט"ח שוק המט"ח נתונים לסוחרים במט"ח מדדי מט"ח

ברוקר יכול להחליט האם להתכסות על עסקאות הלקוח מול ספקי הנזילות או האם להשאיר את העסקאות "בבית". במידה והוא משאיר את העסקה בבית והלקוח מפסיד, אז הברוקר מרוויח את כל ההפסד ישירות לכיס שלו. ברוקרים מעדיפים להתכסות על עסקאות גדולות כדי לא להסתכן ולהתכסות על עסקאות של סוחרים המראים רווחים לאורך זמן. חדר העסקאות פועל כמו חדר מעקב בקזינו, מטרותו לאפיין כל לקוח ולתייג אותו לפי רמתו ויכולתו. חדר עסקאות "לומד" את הלקוח ועוקב אחרי פעילותו מרגע הפקדת הכספים הראשונה ומחליט אם להתכסות או לא להתכסות עליו.

                     
        
                סוחרים בשוק ההון מדדי מט"ח וכלי מסחר במט"ח

כאשר מסחר מתבצע מול בנקים, לא קיים מחיר אחד של היצע ומחיר אחד של ביקוש כמו בבורסה (מקום שמרכז את כלל העסקאות במקום אחד ומוציא ציטוט לכלל הסוחרים). בשוק הבין-בנקאי מתבצעות עסקאות מול בנקים בשערים שונים אפילו אם הן מתבצעות באותו הזמן בדיוק. ניתן להבחין בתמונה הבאה שלכל בנק יש שער גבוה/נמוך אחר ושער אחרון אחר. משמעות הדבר היא שהתבצעו עסקאות בשערים שונים מול כל בנק ובנק.

             
                   בנקים מסחר במט"ח וכלי מסחר בשוק ההון
                           *מסחר שקל דולר בבנקים (נלקח מ-Aonline)

כפי שניתן לראות בטבלה המוצגת מטה, מסחר דרך "עושי-שוק" אינו כדאי ובקרוב מאוד יהיה לנחלת העבר. ברוקרים הפועלים ללא "דסק עסקאות" (No Dealing Desk), מאפשרים ללקוח לסחור ישירות מול ספקי הנזילות הגדולים של השוק הבין-בנקאי האמיתי, ממש כמו חדרי עסקאות בבנקים. במקום לסחור מול "עושה-שוק" יחיד, ניתן לסחור ישירות מול כל הבנקים הגדולים, בתי ההשקעות וקרנות גידור.

                             שער מט"ח / מט"ח
                               *צילום מסך מתוך מערכת Currenex, אחת ממערכות הנזילות הבין-בנקאיות המוערכות בעולם.

                                     platform_tradeentry.gif
                                     *צילום מסך מתוך מערכת Hotspot FXi, אחת ממערכות הנזילות הבין-בנקאיות המקצועיות בעולם.

העמלה/מרווח שתשלמו תהיה נמוכה בהרבה מזאת שתשלמו ל"עושה-שוק" שהמומחיות שלו היא שליטה על הציטוטים וע"י כך שליטה ברווחים\הפסדים של הסוחרים. כל השמועות על "רדיפות-סטופלוסים" ושאר המזימות בהחלט נכונות ואפשריות. אז עם איזה ברוקר תחליט/י לעבוד?

הדלת לעולם המדהים של המסחר הבין-בנקאי כבר פתוחה לאלפי סוחרים בכל רחבי העולם. לפניכם טבלה המשווה בין פעילות של "עושה-שוק" לבין פעילות של ברוקר המשמש כצינור בלבד בין הלקוח לספקי הנזילות שמרכזים את פעילות שוק המט"ח הבין-בנקאי האמיתי, ללא "דסק עסקאות".

 

מסחר במט"ח מול "דסק עסקאות"

(Market Maker)

מסחר במט"ח ללא "דסק עסקאות"

(Real Broker)

עושה-שוק שולט בכל הבט בתהליך המסחר. ציטוטים/גרפים, ניתוקים, עיכובים, כניסות ויציאות.

ברוקר אמיתי פועל כמתווך בלבד ומספק לנו גשר ישיר לספקי הנזילות.

אתם סוחרים בשוק וירטואלי שנוצר במיוחד בשבילכם ומטרתו לספק רווחים עצומים לברוקר ולהפסדים גדולים בחשבון שלכם.

הברוקר לא יוצר לנו שוק וירטואלי ומספק לנו גישה ישירה אל השוק הבין בנקאי. הברוקר מתקיים מהפרשי מרווחים בלבד. מקבל בזול ומוכר ביוקר.

מעודדים מינופים גבוהים (הימורים). ככל שנתמנף יותר הסיכוי שלנו להפסיד במהרה את הכסף  גדול יותר.

מעודדים מינופים נמוכים וסיכון מינימאלי.

המסחר מתבצע מול הברוקר בלבד והעסקאות מתבצאות בתנאים שלו תחת המגבלות שלו.

בין אם מדובר במערכת ECN ובין אם במערכת ציטוט אחד, המסחר מתקיים מול בנקים, בתי השקעות וקרנות גידור.

הציטוטים שאתם רואים הם אינם הציטוטים האמיתיים שהברוקר מקבל אלא ציטוטים שונים שמשקפים את אינטרס הברוקר.

הציטוטים שאתם רואים הם השתקפות מלאה של המסחר הבין-בנקאי. ללא התערבות עושי שוק וללא אינטרסים ניסתרים.

הפוזיציה כולה ידועה לברוקר והוא מנצל זאת לטובתו. הוא יודע בידיוק היכן ממקום שער הסטופלוס והלקיחת רווח שלך. הוא יעשה הכל כדי לנצל את האינפורמציה הזו כנגדך.

מסחר בצורה אנונימית. אף אחד לא יודע את מיקום הסטופלוס שלך ולקיחת הרווח שלך. לא ניתן להשתמש באינפורמציה הזו כנגדך.

מראים מרווחים לא-אמיתיים ורחבים/שונים מהמרווחים בשוק האמיתי.

מראים מרווחים אמיתיים וצמודים.

מה שאתה רואה במערכת זה לא בהכרח מה שתקבל בעת ביצוע העסקה. לא בכניסה ולא ביציאה!

מה שאתה רואה במערכת זה מה שאתה מקבל!כיצד בוחרים ברוקר מקצועי למסחר במט"ח?

מיקום – לא סוחרים מול ברוקרים הממוקמים במקלטי מס ומדינות ללא פיקוח על שוק ההון.

פיקוח פדראלי – לוודא שהברוקר איתו אתם סוחרים מפוקח תחת ה-CFTC וחבר ב-NFA בארה"ב או תחת ה-FSA בבריטניה. אלו הם הגופים היחידים בעולם שמפקחים ברמה גבוהה ומחמירה על  הברוקרים. תמיד יהיה למי לפנות במידה ויש לכם בעיה עם הברוקר שאיתו אתם סוחרים. הגופים המפקחים אינם חוששים לקנוס את הברוקרים בסכומי עתק.

פקודות מסחר – יש לוודא שקיימים כל סוגי הפקודות כולל סטופלוס-מטפס (T.S).

מרווחים בצמדים השונים – מרווחים נמוכים אך הגיוניים.

שירות לקוחות (צ'אט) וזמינות – לבדוק שיש שירות לקוחות זמין בכל צורה אפשרית.

תוכנה ומהירות חיבור – חשוב מאוד התוכנה תהיה יציבה, ללא באגים, ושאינה תכביד על המחשב וקו האינטרנט. תוכנות רבות מכבידות על המחשב וקו האינטרנט וגורמות להן לקרוס. בעקבות העובדה שהתוכנה מחוברת בזמן אמת אל הברוקר חשוב שהיא תהיה "קלה" ככל האפשר ושנוכל לעבוד על
יישומים נוספים במקביל.

דסק עסקאות – יש לעבוד מול ברוקרים שאינם מפעילים "דסק עסקאות". ישנן שתי דרכים בלבד לבדוק את זה. האחת היא כשהברוקר מציין שהוא עובד ללא דסק עסקאות והוא בנוסף מפוקח ע"י רשויות הפיקוח כך שאסור לו להציג/לפרסם מידע שקרי. השניה היא פשוט לנסות ולבדוק במשך מספר שבועות את התנהגות הברוקר ולראות אם הוא מנסה להפריע לכם במסחר.

ניסיון ושמועות – חשוב לבדוק על הברוקר בפורומים ולשאול אחרים לגבי התנסותם עם אותו הברוקר.

ותק – ככל שהברוקר יותר שנים בתחום כך הוא מוערך יותר ויש עליו יותר מידע שנאסף באתרי רשויות  הפיקוח. מידע זה ניתן לבירור באתר ה
www.nfa.futures.org NFA

מגוון צמדים – לבדוק שיש לברוקר את כל צמדי המטבעות שברצונכם לסחור. מומלץ שיהיו לפחות את עשרת הקרוסים המרכזיים בעולם.

הבנק בו מופקדים הכספים וביטחון הכסף – חשוב לוודא שהבנק בו מופקדים הכספים ממוקם באותה מדינה שבה ממוקם הברוקר. חשוב לוודא שהבנק גדול, עמיד ובעל ותק רחב.


contact_us.gif

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים