הבנת יומן נתונים כלכליים

מסחר בעזרת יומן נתונים

יומן הנתונים הוא אחד הכלים החשובים ביותר לסוחר והבנתו בצורה נכונה יכולה למנוע הפסד כספים.

מסחר בזמן חדשות הוא מסוכן מאוד אך עם זאת קורץ למרבית הסוחרים המתחילים בשוק המט"ח מאחר שלמרעית עין ניתן לעשות "כסף מהיר" בהימור נכון על תוצאת הנתון. ניתן להשוות מסחר בזמן חדשות להימור בקזינו מהסיבה שכמעט בלתי אפשרי לחזות את תוצאות הנתונים באופן עקבי לאורך זמן. בנוסף, ברוקרים רבים מערימים קשיים על סוחרי חדשות מאחר שהדבר מעמיד גם אותם בסכנה גדולה.

ישנם נתונים שידועים כ"מזיזי שוק" גדולים ובעת פרסומם יש תזוזות של 100 פיפס תוך 20 דקות.חשוב לזכור שלמרות הציפייה לרווחים גדולים יכול מאוד להיות שאלו יהיו להפסדים גדולים. לפניכם תרשים המציג את הנתונים שנחשבים ל"מזיזי שוק" הגדולים ביותר ואת השפעתם.

                                      top_indicators.png
כיצד נערכים ליום מסחר
לפני תחילת יום המסחר, על הסוחר לדעת בדיוק אלו נתונים אמורים להתפרסם באותו יום. בנוסף, עליו לדעת אלו נאומים ואירועים עלולים להשפיע על המסחר. מרבית יומני הנתונים המתפרסמים באינטרנט מספקים לנו את כל התשובות. בתרשים הבא ניתן לשים לב שבתאריך 24 למרץ חל חג הפסחא ומרבית הבנקים סגורים. בימי חג, המסחר עלול להיות דליל (מחזורים נמוכים). סוחרים שאינם מודעים לקיומו של חג צפויים להכנס לפוזיציה ולהשאר במקום, ללא שינוי,  במשך זמן רב.
ליומן נתונים יש כח רב וצריך להשתמש בו בתבונה. לסוחרים תוך-יומיים עדיף להמנע ממסחר בזמן חדשות ברמת חשיבות בינונית-גבוהה ולנצל את המסחר שביניהן כל עוד זה בשעות בהן יש מחזורים גבוהים. יש להצמד ליומן הנתונים במקביל למסחר בצורה קבועה ולהיערך לכל נתון שעומד להתפרסם.

               today-indicators.png
צפי פרסום הנתונים ידוע מראש ולכן במרבית המקרים השוק מגלם במעוד מועד את העליה/ירידה שמשקפת את ציפיות האנליסטים. בעת פרסום נתון חיובי, גם במידה והתוצאה הייתה חיובית אך עם זאת מתחת לצפי המשקיעים, השוק יקבל זאת בצער וימכור את אותו מטבע. ההיפך בפרסום נתונים בעלי צפי שלילי.
אם נסתכל שוב בתרשים מעל, המציג דוגמה מתוך יומן נתונים, נוכל להבחין שלכל נתון יש את רמת החשיבות שלו. ישנם נתונים בעלי השפעה גדולה יותר מאחרים כאשר הם מספקים נתונים חשובים יותר על מטבע/כלכלה. סוחרים צריכים לדעת לזהות תקופות מסויימות שבהן יש נתונים כאלה או אחרים בעלי חשיבות רבה במיוחד.

לקראת סוף שנת 2007, כאשר משבר שוק הסאבפריים (משכנתאות) החל לצאת אל מעל פני המים, הייתה השפעה רבה יותר לנתונים הקשורים בתחום הנדל"ן וההלוואות. נתונים בעלי חשיבות נמוכה קיבלו אצל הסוחרים חשיבות עליונה והתייחסו אליהם בהתאם. לדוגמה, נתון "הבתים חדשים" אשר מתפרסם בכל חודש ובודק את מספר המבנים שנבנו במהלך החודש שקדם לפרסום. זהו נתון בעל חשיבות נמוכה/בינונית שקיבל בעת תחילתו של משבר הסאבפריים חשיבות עליונה.

לצפייה במילון אינדיקטורים כלכליים - לחץ כאן


contact_us.gif


 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים