ריסק ארביטראז על הפאונד


"ריסקי" ארביטראז' על הפאונד
מאת: ברוקר בפרישמן

זה התחיל כיום מסחר רגיל בשוק המט"ח כאשר אני יושב מול המסכים ומתבונן בתשוקה על צמדי המטבעות המרצדים על הצג. יום מסחר עם הרבה אקשן אך עדיין לא מצאתי את ההזדמנות שלי להכנס לטרייד. יצאתי להפסקת צהריים קצרה וכשחזרתי מצאתי תמונה מעניינת מאוד בין שני צמדי מטבעות. הצמד הראשון הוא היורו-דולר והשני פאונד-דולר. שני צמדים אלו דומים בדרך כלל במגמתם אך עם זאת הפאונד-דולר תנודתי יותר מהיורו-דולר. לשניהם יש אותו מכנה משותף, הדולר, שבגללו הם צועדים לאותו הכיוון.


התמונה שגיליתי הייתה שהיורו-דולר צלל למטה (הדולר התחזק) ולעומת זאת הפאונד-דולר נשאר במקום עם נטיה קלה למטה – דבר שמראה לנו על כך שישנם קונים של הפאונד מול הדולר. הצמד החליט שלא להצטרף לחגיגה ובחר להישאר במקום ולחכות להזדמנות המתאימה לשנות כיוון.

risk_pound050209.jpg


מרגע הזיהוי, המטרה שלי הייתה פשוטה מאוד והיא לחפש נקודה שבה אני צופה שהיורו דולר ישנה כיוון ויתהפך לכיוון מעלה. זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע אבל בעזרת כלים מתקדמים ומתנדים כגון רמות ATR קל לי למצוא את הנקודה הטובה ביותר ששם זה יכול לקרות.
הדולר התחזק מול היורו עד לאזור שער 1.2840  שם שכנה רמת ATR תמיכה. הרגשתי שזה הזמן לנצל את העיוות שנוצר בין שני הצמדים. פתחתי עסקה של קניית 1,000,000 פאונד מול הדולר במרקט ובמקביל פתחתי עסקה של מכירת 700,000 יורו מול הדולר. המטרה שלי הייתה מאוד ברורה והיא שיקרה לפחות אחד משלושת התרחישים הבאים:

                                         מעוניין לשמוע עוד? מפגש היכרות חינם!


1. שהצמד פאונד-דולר ישאר במקום והצמד יורו-דולר ירד.
2. שהצמד פאונד-דולר יעלה והצמד יורו-דולר ירד (התרחיש הטוב ביותר).
3. שהצמד פאונד-דולר יעלה והצמד יורו-דולר יעלה אך פחות מהעליה של הפאונד (התרחיש הריאלי).

         exec050209.jpg


המטרה שלי בפוזיציה שכזו היא להרוויח מעט מניצול העיוות שקיים בין שני הצמדים עם רמת סיכון נמוכה ככל האפשר. התרחיש הגרוע ביותר של האסטרטגיה הזו הוא ירידה של שני הצמדים בו זמנית.
האפשרות שהתרחיש הגרוע ביותר יתממש תמיד נלקחת בחשבון ובמקרה כזה אנו עתידים להפסיד אך עדיין להפסיד מעט מאוד. מדוע? כי גם במקרה כזה אנחנו מצפים שהיורו-דולר ירד חזק יותר מאשר הפאונד-דולר.

העובדה שיש קונים של הפאונד מול הדולר נמצאת על הגרף. העובדה שיש מוכרים של היורו מול הדולר נמצאת על הגרף. כל שצריך לעשות הוא לנצל את זה!


נכנסתי לעסקה בשתי פוזיציות ניפרדות כדי לממש כל אחת מהן בנקודה שונה. כעבור 40 דקות מרגע פתיחת הפוזיציה כבר הייתי ברווח של מעל 500 דולר. הפאונד-דולר עלה ב-80 פיפס והיורו-דולר עלה ב-40 פיפס בלבד. כעבור שלוש שעות מרגע פתיחת הפוזיציה כבר הייתי מחוץ לפוזיציה עם רווח בכיס.

לאלו ששואלים את עצמם מדוע פשוט לא פתחתי עסקה על הצמד יורו-פאונד זה בגלל שהמטרה שלי מלחתחילה הייתה להרוויח את הפער שיפתח בין שני צמדים. במקרה הטוב ביותר להרוויח מעט ובטוח מהפער הזה כאשר רמת הסיכון סיכוי פועלת לטובתי ובמקרה הגרוע ביותר להפסיד מעט מאוד. זה משהו שלא ניתן להשיג כאשר פותחים פוזיציה על צמד אחד בלבד


ישנן לא מעט הזדמנויות מסוג זה שנוצרות בין שני הצמדים הללו ובטוח שקיימות הזדמנויות נוספות בצמדים אחרים...


למידע נוסף אודות רמות ATR - לחצ/י כאן

contact_us.gif

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים