מיומנה של מפתחת אסטרטגיות

מיומנה של מפתחת אסטרטגיות אוטומטיות
מאת: ליאת לוי

back_to_the_future.png
האם כדאי להשקיע את הזמן בפיתוח אסטרטגית מסחר ממוחשבת. או שלא... בתחילת הדרך שאלתי את עצמי לא פעם ולא פעמיים למה להשקיע זמן בפיתוח אסטרטגיה אוטומטית? למה לא להמשיך לעבוד כמו היום - מסחר ידני.

אם להיות אמיתית, לקח לי הרבה זמן להשתכנע שזאת הדרך הנכונה, אחרי ששמעתי את ההרצאה הראשונה בנושא הבנתי שזה כאב ראש לא קטן אם עושים הכול כמו שצריך,  חשבתי שזה בלתי אפשרי. יצאתי מההרצאה בידיעה שלהרצאה הבאה אני לא מגיעה. כנראה שהרבה מהחבר'ה שהקשיבו להרצאה חשבו כמוני והמכללה לא הצליחה לגייס מספיק תלמידים לפתוח קורס. לכן הציעו את השיעור הבא בחינם. "בואו תשמעו, לא עולה לכם שקל".

לשיעור השני הגעתי, בלי ציפיות מיוחדות, הרי כבר החלטתי שלקורס הזה אני לא מצטרפת. אחרי שלוש שעות הבנתי שיש החלטות בחיים שמותר לשנות...

היום, אחרי מספר שנים שאני עמוק בתוך תחום המסחר האוטומטי,
אני מבינה שאין דרך אחרת - זה העתיד!

עכשיו קל לי לספר לכם למה כן להשקיע זמן בפיתוח אסטרטגיות:

מסחר מותאם אישית
פיתוח אסטרטגיה שמתאימה לאופי שלך, לסוג המסחר שמתאים לך.

חיסכון בזמן
לא חייבים לשבת מול המחשב כל הזמן, מסחר בפורקס וחוזים נמשך 24 שעות, אומנם זה מעניין וסוחף אבל יש עוד קצת דברים בחיים שאפשר לפתח...

ביטול רגשות
תחסוך מעצמך את אלמנט הלחץ והפחד שקיים במסחר ידני. השוק עלה יותר מידי, להיכנס עכשיו או אחר כך? לחכות לתמיכה? לחכות לשבירת קו מגמה?

אובייקטיביות במסחר
מסחר אובייקטיבי וענייני חיוני להישרדות בשוק ההון.
תהיה לך מערכת אובייקטיבית אשר מייצרת פקודות כניסה ויציאה על פי קריטריונים שכתבת ומצאת כמרוויחים.

ציפיות מול ניבוי עתידות
על סמך back testing וחישובים סטטיסטים, הצפיות לרווח, הפסד, מספר עסקאות עתידיות, זמן מסחר בשוק ועוד הרבה פרמטרים. הכול ידוע מראש. זה אמור לתת לך אפשרות לישון בשקט בלילה.
מדוע לא להשקיע זמן בפיתוח אסטרטגיות ממוחשבות:

פיתוח  אסטרטגיות  אוטומטיות
שלוש מילים שמתארות עבודה קשה, חודשים על גבי חודשים של מחקר שוק, התעסקות עם סטטיסטיקות. לא לכל אחד יש את הזמן והרצון להשקיע.

משעמם פה
ראו סעיף 2 בקטע הקודם, המחשב מחשב ושולח פקודות קניה ומכירה לבד.
איך אמורים להתרגל לשקט שנהיה פה פתאום?

הפתעות שכאלה
סיימת את תהליך המחקר והפיתוח, נראה לך שהמערכת עובדת ומוכנה למסחר, רק אחרי מסחר בכסף אמיתי מגלים שלא הכול נלקח בחשבון, פתאום מגלים באגים חדשים ומקרים שלא עלו בדעתנו בעת הפיתוח. צריך להכניס את האסטרטגיה "למוסך" לתיקונים... זה חלק מהתהליך, צריך להיות מוכנים מראש ולא להתאכזב.

חוסר ידיעה
לא קיים כלי או אמצעי לדעת בביטחון אם התוצאות שקיבלתם בעבר הן התוצאות שתקבלו בעתיד. חוסר הידיעה הזה יכול לערער את הביטחון ולגרום לך להתערב ידנית במסחר ובעצם לפגוע בביצועי המערכת. (גם במסחר ידני לא מובטח לך הצלחה, כך שחייבים לראות את התמונה המלאה).
עוד חיסרון אחד ואני מגיעה לשוויון, אל תתנו למספר הסעיפים להטעות אתכם. הסעיפים מבחינת משקל לא שווים ביניהם. מהמקום בו אני נמצאת עכשיו, אחרי דרך ארוכה ולא מעט אכזבות, אני עדיין חושבת שכמות היתרונות עולה בהרבה על כמות החסרונות.


כל הזכויות שמורות לליאת לוי

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים