אופציות מעו"ף


אופציות מעו"ף


komicshon.pngאופציות מעו"ף נחשבות לאפיק ההשקעה המסוכן והספקולטיבי ביותר בשוק ההון הישראלי. מסחר בהן מחייב מומחיות ונסיון רב. עם זאת, אין להתעלם מהיתרון העצום הגלום בהן: גידור וביטוח תיקי ההשקעות. להלן מספר מושגים קצרים, שיאפשרו להתחיל לטעום מעולם מרתק זה:

  • אופציה - חוזה הנערך ביו הקונה לכותב (מוכר) האופציה ומעניק לקונה את הזכות לרכוש או למכור נכס מסוים, מחיר הקניה או המכירה מוסכם מראש ומתבצע עד תאריך מסוים או בתאריך מסויים שהוסכם בחוזה.
  • אופצייות מעו"ף - אופציות, אשר נסחרות בבורסת תל אביב, אשר מדד הבסיס שלהן הוא ת"א 25 (25 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסת תל אביב).
  • אופצית קול Call (אופצית רכש) - אופציה המעניקה לקונה את זכות קניית נכס הבסיס מכותב האופציה (מוכר האופציה), במחיר מימוש ובמועד מסוים או עד מועד פקיעת האופציה. רוכש אופצית קול מאמין בעליית נכס הבסיס.
  • אופצית פוט Put  (אופצית מכר) - אופציה המעניקה לקונה את זכות מכירת נכס הבסיס לכותב האופציה (מוכר האופציה), במחיר מימוש ובמועד מסוים או עד מועד פקיעת האופציה. רוכש אופצית פוט מאמין בירידת נכס הבסיס.
  • דלתא - השינוי בשער האופציה כתוצאה משינוי בשער הנכס הבסיס ביחידה אחת. כל זאת בהנחה ששאר הגורמים המשפיעים על שער האופציה נשארים ללא שינוי.
  • ווגא - השינוי בשער האופציה כתוצאה מעליית סטיית התקן של תשואות נכס הבסיס באחוז אחד. כל זאת בהנחה ששאר המשתנים המשפיעים על שער האופציה נשארים קבועים.
  • תטא - השינוי בשער האופציה כתוצאה מקיצור התקופה עד מועד פקיעת האופציה ביום אחד. כל זאת בהנחה ששאר הגורמים המשפיעים על מחיר האופציה נשארים קבועים.


אופציות מעו"ף
קניית חוזה דרך אופציות מעו"ף משול לקניית קרן נאמנות על מדד ת"א 25. המינוף בשוק זה מאפשר לנו להפקיד 90%מכספינו במק"מ ואת ה 10% הנוספים בקניית חוזה. כך כספנו צמוד למדד המעו"ף ומקבל 90% מתשואת המק"מ המשך...
putcall.png

סוחרים אשר קוראים מאמר זה מתעניינים גם  באסטרטגיות מעו"ף

                                                                       שירותי מסחר במעו"ף

contact_us.gif


 
מוצרים חדשים
עדכונים שוטפים RSS
RSS from Super Trade
נבנה ע"י בניית אתרים