ניתוח טכני

ניתוח טכני


                              מדוע ניתוח טכני עובד? מדוע רוב סוחרי העולם משתמשים בשיטת הניתוח הטכני?


1046260.jpgניתוח טכני מהווה את השיטה השכיחה כיום בקרב הסוחרים השוים בשוק ההון לצורך חיזוי תנועת מחירים עתידית. שיטת הניתוח הטכני פותחה, בוואריאציות שונות, במשך מאות שני, החל מארצות המזרח, שם שימשה השיטה לחיזוי כמות גידולי האורז על מנת להיערך לשנים הטובות והרעות, וכלה בשווקים ההון של ארה"ב ואירופה.

3 הנחות בסיס חשובות בניתוח הטכני
  • ראשית, גרף המחיר מגלם את כל המידע הרלוונטי ביחס לנייר הערך או נכס הבסיס.
  • שנית, המחירים לעולם נעים במחזוריות ויוצרים תבניות בעלות ערך למנתח הטכני.
  • שלישית, מה שהיה הוא שיהיה: ההסטויה חוזרת על עצמה, דבר המתבטא בגרף המחירים.


בשונה מניתוח פונדמנטאלי (ניתוח לעומק של ניירות הערך מבחינת מספרים ומשתנים המשתקפים בדו"חות הכספיים), הניתוח הטכני לא מתעניין במהות החברה, פעילותה, חוזקה הפיננסי או באיזה שוק היא פועלת. הניתוח הטכני מתעניין בגרף המחירים שלה, במחזורי המסחר בה ובמתנדים טכניים ותבניות גרפיות.

קיימים אינספור מונחים ומושגים טכניים. בחרנו להתמקד בארבעה מהמרכזיים שבהם:

rrsi.png  RSI - המתנד, אשר פותח בשנת 1978 על ידי וולס ווילדר, ביקש לבחון על בסיס שערי סגירה את לחץ הביקושים אל מול לחץ ההיצעים לפי המפתח הבא: RSI נמוך מ-30 מצביע על לחץ מוכרים בנייר בעוד ש-RSI גבוה מ-70 מצביע על לחץ קונים בנייר. הרעיון הבסיסי הוא לזהות מהירות מחירים ולהתריע מבעוד מועד, עד כמה שניתן כמובן, על היפוכי מגמה קרובים.
 mmacd.png MACD - אינדיקטור טכני, אשר פותח על ידי ג'ראלד אפל ומנסה לאתר נקודות מפנה מבעוד מועד. נחשב לאינדיקטור פשוט ומוביל ופעולתו נגזרת משימוש בשני ממוצעים נעים אקספוננטיים. בהפרש בין שניהם, נכנס "עקום הפעולה" (ממוצע נע שלישי) כאשר רמת שיווי המשקל היא רמת האפס. כלל אצבע פשוט: שוק יוגדר כעולה כאשר עקומת ה-MACD נמצאת מעל לעקום הפעולה ולהיפך.
 moving.png ממוצע נע - שכלול שערי הנייר בימים האחרונים של המסחר כך שבקביעה גסה עם הנייר מעל הממוצע הנע המגמה היא עולה ואם הוא מתחת לממוצע הנע המגמה היא יורדת. הרעיון בממוצעים נעים הוא שברגע שהממוצע הנע המהיר (הקצר יותר) חוצה את הממוצע הנע האיטי (הארוך יותר) מלמטה למעלה, אנו מקבלים איתות קניה (LONG). וכאשר הממוצע הנע המהיר חוצה את הממוצע הנע האיטי מלמעלה למטה אנו מקבלים איתות מכירה (SHORT).
קיימים מספר טווחי זמן לבדיקת ממוצעים נעים החל מימים בודדים ועד 200 יום.
 fibonacci.png פיבונאצ'י - סדרת פיבונאצ'י ומספרי פיבונאצ'י קרווים על שמו של ליאונרדו פיבונאצ'י, אשר פרסם את מחקרו עוד בשנת 1202. הסדרה בנויה בצורה לפיה כל איבר בסדרה הוא סכום 2 האיברים הקודמים לו (2 האיברים הראשונים הם 0 ו-1). דוגמת הסדרה: 0,1,2,3,5,8,13,21,34 וכן הלאה. השימוש העיקרי של פיבונאצ'י בניתוח טכני הוא כ"תיקוני פיבונאצ'י" לפיהם רוב התיקונים הטכניים מתבססים ב-38.2%, 50% ו-61.8% ממגמת הירידה או העליה כך שלדוגמה קיים סיכוי סביר שתיקון יורד למגמת ירידה ייעצר תחילה לאחר ירידה של 38.2% מהשיא.

לימדים מעשיים בניתוח טכני:

אומנות הניתוח הטכני
תורת הניתוח הטכני אשר הומצאה עוד במאה ה 17 מיושמת על ידי מרבית מסוחרי העולם ומשמשת ככלי קבלת החלטה בשוק ההון. הקורס מיועד לאילו המעוניינים ללמוד את תורת הניתוח הטכני החל מהבסיס ועד לרמת ניתוח גבוהה, כל הכללים להצלחה. את הקורס מעביר סוחר וותיק בעל ניסיון עשיר בשווקי ההון הגלובאליים הפועל על פי עקרונות השיטה תוך שמירה על רמת ניהול סיכונים ומקסום הרווחים. הקורס נערך בסביבת לימוד אינטראקטיבית ומלווה בתרגול שוטף על ידי מערכות ניתוח טכני מהמתקדמות בעולם.    

technical_analysisc.jpg

ניתוח טכני מתקדם שיטת גאן
שיטת הניתוח הטכני של גאן נבנתה במשך 45 שנה בהם עסק גאן כסוחר בכל מכשיר פיננסי שהיה נתון לרשות משקיעים בוול סטריט. שיטת העבודה המלאה מעולם לא פורסמה וחלקיה אף ירדו איתו אל הקבר אולם מתוך מחקר מקיף של ארכיון עבודתו שברי הפאזל הולכים ונחשפים בשנים האחרונות. יחד עם זאת שגאן מציב שיטה סדורה לניתוח ומסחר הוא הכיר בעובדה הפשוטה כי השווקים משתנים עם הזמן ולכן בנה שיטה שיש בו מידה גדולה מאד של גמישות המאפשרת את התאמתה לתנאי שוק שונים. הקורס מיועד לסוחרים בשווקי ההון השונים אשר פועלים על פי שיטת הניתוח הטכני ומעוניינים לשכלל עצמם עם שיטת ניתוח הפועלת בשתי מימדים ברורים - המחיר והזמן. 

gann.png


contact_us.gif 
מוצרים חדשים
עדכונים שוטפים RSS
RSS from Super Trade
נבנה ע"י בניית אתרים