ברוקרים ומערכות למסחר אוטומטי

ברוקרים ומערכות למסחר אוטומטי
  

autobroker.jpgהתפתחות המסחר האוטומטי
המסחר האוטומטי התחיל לצבור תאוצה בשנים האחרונות והוא מתאפשר הודות לאפשרויות התכנות המתקדמות  וחשיפה הולכת וגוברת של סוחרים לאפשרויות המסחר האוטומאטי. אכן, היתרונות רבים: אין צורך בישיבה משמימה מול המסכים, אפקט הרגש הידוע לשמצה נעלם והסוחר יכול להמשיך בשגרת יומו ולפתח עיסוקים אחרים.  
הסוחרים הישראליים, הן בשוק המקומי והן בשווקים העולמיים, מתחילים להיחשף ליסודות המסחר האוטומאטי ולאפשרויות המסחר במגוונות במסגרתו.  מהם הגורמים אותם יש לחפש אצל הברוקר על מנת שיתאפשר מסחר אוטומטי?

כיום, עם הקדמה הטכנולוגית וההבנה כי תחום המסחר האוטומטי מתחיל לתפוס נתחים הולכים וגדולים מנפח המסחר, מציעים הברוקרים השונים אפשרויות לסחור במערכות המסחר שלהם באופן אוטומטי. ישנם מספר גורמים אותם יש לוודא אצל הברוקר: 

  1. אפשרות הגישה לתוכנות חיצוניות (על מנת לסמלץ את הקוד לדוגמה).
  2. מערכות מסחר מהירות.
  3. אפשרות למסחר מהיר ו"קירקוף" (סקאלפינג – Scalpping).
אפשרויות למסחר אוטומטי
סופרטרייד מבינה את צרכי הסוחרים ומאפשרת ללקוחותיה לפתח אסטרטגיות אוטומטיות ולסחור באופן אוטומטי.  

מסחר בארץ
למסחר בשוק הישראלי, מספקת סופרטרייד שתי מערכות מסחר עיקריות שאותן ניתן לקבל מול מרבית בתי ההשקעות המובילים: 

  1. מערכת ביצוע מתקדמת FMR, המציעה ממשק נוח ומהיר המתאפשרת מחיבור נל"ן ישירות למחשבי הבורסה.
  2. שלדג/סיברון – מערכת מקצועית ביותר המשמשת סוחרים מנוסים ומנהלי קרנות גידור.
autobroker01.jpgמסחר במניות בחו"ל
את מערכת המסחר של MB Trading ניתן לממשק לתוכנות חיצוניות (צד שלישי) ולבצע עליהן מסחר אוטומטי. החיסרון העיקרי בתוכנות אלו הוא שיש מעט מאוד מידע על מסחר אוטומטי במניות באינטרנט והתוכנות אינן פופולריות במיוחד. 
 

מסחר בחוזים עתידיים
מסחר אוטומטי בחוזים עתידיים הוא תחום מפותח מאוד וקיימות לא מעט מערכות מסחר תומכות. בין המערכות הפופולריות ביותר ניתן למצוא את סטראטג'י-ראנר (Strategy Runner) ונינג'ה טריידר (Ninja Trader). קיימים פורומים ובלוגים מקצועיים בתחום המסחר האוטומטי בחוזים עתידיים שמהם ניתן ללמוד לתכנת במערכות אלו. מערכות המסחר מספקות קוד פתוח שניתן לבדוק אסטרטגיות על תוצאות העבר.  

מספר במט"ח
תחום המטח הינו המפותח ביותר בכל הנוגע למסחר אוטומטי. קיים מבחר רחב מאוד של מערכות חינמיות בעלות קוד פתוח. הסיבה העיקרית לפופולריות היא כמות הידע שקיים באינטרנט וחשיפת תוכנות המסחר חינם ובזמן אמת. ניתן ללמוד לתכנת אסטרטגיית מסחר באמצעות פורומים שקיימים על התחום הזה בלבד.התוכנה הפופולרית ביותר היא MetaTrader4, ניתן להורידה תוך דקות ולקבל נתונים בזמן אמת. מערך פיתוח האסטרטגיות בתוכנה פשוט להפליא וידידותי למשתמש המקצועי והמתחיל כאחד. 


פתרונות ברוקראז למוסדיים

לקבלת מידע נוסף על הברוקרים שאיתם ניתן לעבוד בתוכנות אלו
  contact_us.gif

 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים