שירותי איתותים


שירות איתותים

נדמה כי שירות מסחר חדש ישן בבורסה, שירות איתותים, הופך למרכזי ביותר בשנים האחרונות. חברות, ובעיקר גופים וסוחרים פרטיים מציעים שירותי איתותי מניות למסחר בבורסה. שירות איתותים החל בארצות הברית כבר לפני שני עשורים. בשנות ה - 80 המאוחרות צצו חברות שהציעו ללקוחותיהם שירות חדש ומהפכני. התראות על מניות שיכולות לעלות, על סחורות ומדדים שונים בהם אותם חברות משקיעות להם, תמורת תשלום סמלי כמובן, גם אתם תהיו חשופים. קשה לומר אם מדובר היה בתופעה רגעית, טרנד חולף, בדיעבד ולאחר כמעט 35 שנות וותק נדמה כי שירות האיתותים  חיי, נושם ובועט. איך זה עובד?   שרותי איתותים רבים מנוהלים בצורה של סוחר מאסטר, או מערכת מסחר אוטומטית המשדרות התראות למניות, מט"ח, סחורות ומדדים . אותן התראות יכולות להיות למטרת קנייה, למטרת שורט, אולי אפילו ליציאה מעסקה. הכל תלויי בסוחר או במערכת האוטומטית. ברגע שאנחנו כמנוי השירות מקבלים את ההודעה עלינו להחליט אם לקוחים את העצה או זורקים אותה לפח. רבים מאיתנו בצורה עיוורת ממש מחליטים לרוב לקבל את עצת המומחה. אל תרגישו לא בנוח חברים, זה בסדר, לכן אנחנו משלמים כל חודש על השירות.  

שירות איתותים בחו"ל
ישנם חברות רבות וטובות המציעות לכם להצטרף לשירות האיתותים אותו הם מפעילים בעלות חודשית, חברות הסוחרות בעיקר במט"ח, מניות ובסחורות בוול סטריט. ישנם ברשת מספר אתרים מאוד פופולארים אשר מרכזים את ספקי השירותים ומציגים היסטוריה track-record של ביצועי האיתותים. יש לא מעט ספקי איתותי מט"ח ברשת אך רובם שולחים אימייל בלבד. עליכם לבחון בקפידה את הנושא לפני שאתם מחליטים להצטרף כמנויי השירות. הבעיה המרכזית באותן חברות מצוי בעובדה הפשוטה של המרחק, אם לא נפגשים עם נציג, הכל נעשה על גבי האינטרנט ולכן עליכם להיות מוכנים לקחת את אותו סיכון, שקיים דרך אגב. במקרה הגרוע ביותר עליכם להתנתק מהשירות.  
signals1.jpg
שירות איתותים בארץ
גם אצלנו, בשוק הישראלי קיימות מספר חברות המציעות שירותי איתותים לכל מאן דבעי. שירותי האיתותים עובדים בצורה של מייל עם המלצות קנייה או בצורה SMS אליכם ישירות לנייד. ברגע שאתם מקבלים את אותו איתות עליכם להחליט אם הגיעה השעה לבצעו, כלומר לקנות או למכור. שירותי האיתותים הנפוצים בארץ הם גם בצורה של מנויי חודשי כך שגם במקרה זה, במידה ואם רואים כי אותו שירות לא מניב תוצאות כל שעליכם הוא לבטל את המנוי ולחזור לעקוב אתרי מניות בשנית.  שירותי איתות אוטומטיים אולי זן שירותי האיתותים המתפתח ביותר בשנתיים האחרונות. סוחרים פרטיים וחברות אשר פיתוח אלגוריתם שיודע לקנות ולמכור בצורה של מסחר אוטומטי מציעים לכם להצטרף לחגיגה, בלי שום ידע מוקדם, מבלי לדעת דבר על השוק בו אתם סוחרים. כל שעליכם  לעשות הוא לשתול את קוד התכנות אצלכם במערכת ולדגו לכך שמערכת המסחר שלכם תישאר פתוחה , הרובוט כבר יעשה את שאר העבודה. נשמע קצת פיקציונרי לא? אם יש לאותן חברות קוד כה מוצלח למה להם להכניס אותו כשותף במיזם הרווחי? לא בהכרח... מספקי אותם שירותים  טוענים דבר פשוט מאוד, ונכון. מכיוון שהם פועלים בשווקים מאוד גדולים עם מחזורי מסחר גבוהים, השפעתם על השוק הגדול היא אפסית, לא בגלל שהם לא רוצים, הם פשוט לא יכולים להשפיע על השוק. ניקח לדוגמא את שוק המט"ח, אתם באמת חושבים ששוק כה מאסיבי המגלגל מעל ל2 טריליון דולר מדיי יום יושפע מ 1000 סוחרים שנכנסים במקביל אותה עסקה? אפילו 100,000 סוחרים שקונים באותו רגע את אותו מצמד לא יוכלו להפריע לכוחות השוק. לכן הטיעון הוא לגמרי נכון. אז מהו האינטרנט? מאוד פשוט - מודל עסקי. אותן חברות לוקחות מכם דמי מנויי חודשיים, באזור ה 200$ לחודש. מפה כבר לבד תגזרו את הרווחים עבור X מנויים.  

סיכום
שירות איתותים, או איתותי מסחר מסרבים להעלם מהמפה, ממש כמו טל ברודי. אני מאמין כי המודל הוא נכון, הצורך אותו מספקים שירותי האיתותים הוא נכון וימשיך להיות נכון. היזהרו משרלטנים! יש גם כאלו בתחום, אך הם למעשה נמצאים בכל מקום בו כסף קיים. אך עם זאת אסור לכם להכתים ענף שלם של אנשים הוגנים בגלל כמה תפוחים רקובים. הרי ניהולי התיקים בשוק ההון הוא הענף הגדול והמרכזי בעולם הפיננסי, יצא לכם לשמוע על חברת ניהול שמעלה בכספי הלקוחות? יצא לכם לשמוע על ברוקר שסחר בצורה לא הוגנת עבור לקוחותיו? התשובה היא ברורה. מתוך 10 עיתוני יום תמצאו לפחות 3 כתובת על הנושא. האם זה אומר שתעשיית ניהול הכספים היא מושחתת? שלילי חברים. הכי טוב הוא לבדוק את הנושא לאט ובזהירות. אל תפחדו להתחבר לספק איתותים, בידקו אותו בסבלנות לפני שתחליטו להישמע להוראותיו.


בקרוב, פרטים נוספים על שירות האיתותים החדש!
  


 

   לפרטים נוספים:
contact_us.gif


 
מוצרים חדשים
נבנה ע"י בניית אתרים