חוזים עתידיים וול סטריט ועוד אפשרויות

מהם היתרונות של חוזים עתידיים בכלל ובהקשר של מסחר בוול סטריט בפרט? ואילו עוד אפשרויות השקעה בחוזים עתידיים יש? כל התשובות רשומות כאן לפניכם!

חוזים עתידיים – העיקרון המנחה

העיקרון המנחה של חוזים עתידיים הוא, שמדובר על חוזי מסחר שאינם מתקיימים באופן מיידי, אלא במועד עתידי מוסכם מראש על שני צדדי החוזה. לחוזים העתידיים היסטוריה עשירה, שכן הם לא התחילו את דרכם בבורסה, אלא מצאו את דרכם אליה והמטרה שלהם היא לאפשר לשני הצדדים את אורך הרוח הדרוש למימוש החוזה כמו גם את אפשרות התשואה המקסימלית.

המשמעות של חוזים עתידיים בשוק ההון

ישנן אפשרויות רבות להשקעה באמצעות חוזים עתידיים והאפשרות של השקעה במניות וול סטריט באופן עתידי היא רק אחת מהן ועל האפשרויות הנפוצות הנוספות נרחיב בהמשך. מבחינת חוזים עתידיים בבורסה ובשונה מחוזים דומים אחרים בשוק הכללי, החוזה הוא לא ישיר בין הקונה לבין המוכר, אלא בין כל אחד מהצדדים לבין הבורסה. עובדה זו מעניקה ביטחון רב לאנשים רבים והיא מהווה חלק עיקרי במשיכה של המשקיעים לאפיק זה.

אפשרויות לקיום חוזים עתידיים

כפי שצוין לעיל, ישנם סוגים שונים של חוזים עתידיים אפשריים וכמובטח, נסביר עליהם עכשיו ביתר הרחבה. אם כן, אחד הסוגים הנפוצים ביותר הוא של סחורות מסוגים שונים. לדוגמה, ניתן להשקיע במתכות ושאר משאבי טבע כמו נפט וכדומה, בתוצרות חקלאיות כדוגמת קקאו, קפה, תירס, חיטה ועוד. לצד אפשרויות נפוצות אלו, ניתן גם להשקיע באמצעות חוזים עתידיים גם במניות.

היתרונות של חוזים עתידיים וול סטריט

אמנם, כאמור, נעשה שימוש בחוזים עתידיים במגוון רחב של תחומים. אבל כולנו יודעים, שיש משהו מבטיח בהשקעה במניות בוול סטריט. יחד עם זאת, לצד תחושת הביטחון שאנו מקבלים מהבורסה האמריקאית כולנו יודעים, שהיא מושפעת מאוד מהתנודות הקיימות בשוק וכאשר התנודות הן קיצוניות, המשקיעים מרגישים אותן היטב ובדרך כלל – לא מהצד החיובי.

למעשה, זהו אחד היתרונות הבולטים ביותר של חוזה עתידי בוול סטריט – העובדה, שחוזה עתידי איננו מושפע מהתנודות בשוק ההון, משום שתנאיו מוסכמים מראש ולכן, גם אם עד רגע ביצועו בפועל יש שינויים דרסטיים, הוא נשאר כפי שהיה וכפי ששני הצדדים הסכימו מראש.

לסיכום

עולם ההשקעות הוא עולם מאוד רחב ולא רבים מכירים את האפשרות להשקיע באמצעות חוזים עתידיים ומן הסתם, גם לא מבינים את היתרונות הרבים הגלומים באפשרות זו. האפשרות להשקיע באמצעות חוזים עתידיים במניות של וול סטריט מאפשרת לכל אחד מאתנו לבצע את ההשקעה המתאימה לו ובתנאים המתאימים לו ובנוסף, גם לחסוך לעצמו הפתעות בלתי רצויות, שהן מנת חלקן של הרוב המכריע של ההשקעות בשוק ההון, הן המקומי והן זה העולמי, וליהנות מתשואה גבוהה יחסית לסיכון הנמוך.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *