משכנתא – מתי צריכים יועץ?

הלוואת המשכנתא היא הוצאה גדולה מאוד לכל אחד. מעבר לסכום הקרן הגדול שיש להחזיר, ישנה כמובן הריבית, שמתבטאת בסכומי כסף גדולים מאוד בסופו של דבר. אחת השאלות שנשאלות כאשר שוקלים לקחת הלוואת משכנתא, היא האם להשקיע גם בשירותי ייעוץ לתחום זה? ככלל, התשובה היא שזה תמיד כדאי. עם זאת, במצבים הבאים הסתייעות ביועץ משכנתאות מקצועי חיונית במיוחד:

כשנושא המשכנתאות בכללו חדש לכם

ראשית, יועץ משכנתאות מומלץ כאשר אתם נדרשים לעסוק בנושא זה לראשונה. ניתן וכדאי כמובן, להבין מושגים יסודיים בתחום זה מקריאה על כך לבד. גם חשוב ומומלץ לדבר עם מכרים וחברים שהתנסו בכך. אבל הסתייעות ביועץ, תהיה הרחבה חיונית. יותר מכל – היא תסייע לכם להתעמק בכל מה שחשוב בנושא זה, בהתייחס למצבכם הספציפי. מאחר שיש כאן פרמטרים רבים לקחת בחשבון, מה שמתאים לאחרים, לא בהכרח יתאים לכם. כך שחשובה כאן מאוד ההתאמה האישית לצרכיכם.  

ככל שהמורכבות גדולה

לקיחת משכנתא מתבטאת באופנים רבים ובמגוון מצבים. לכך, נוסף כאמור מצבכם האישי הספציפי. ככל שהמורכבות של השניים גדלה, כך גוברת הכדאיות להסתייע ביועץ מקצועי, שמנוסה בכל ההיבטים האלה. זה יכול להיות מצב בו אתם שוקלים מחזור משכנתא. ייתכן שיש לכם הלוואות אחרות שאתם צריכים להחזיר במקביל למשכנתא שברצונכם לקחת. ייתכן שיש לכם כבר משכנתא אחת ומדובר על האפשרות של לקיחת משכנתא נוספת. כל אלה מסבכים את העניינים (המסובכים במילא) עוד יותר.

לפתרון סיבוכים ספציפיים

לעתים, עולה סיבוך מיוחד, ספציפי. למשל סירוב של הבנק לתת הלוואת משכנתא עקב דירוג אשראי נמוך. איך מתקנים את המצב? כמה זמן זה ייקח ומה ניתן לעשות בינתיים, אם בכלל, מבחינת קבלת הלוואת משכנתא? מצב מיוחד נוסף מסוג זה, עשוי להיות צורך בהלוואת גישור. מה זה בעצם אומר? כיצד הדבר משתלב עם לקיחת משכנתא? עוד אפשרות: ייתכן שאתם תושבי חוץ. אולי הדבר לא מציב עיכוב מיוחד בקבלת המשכנתא, אבל בהחלט חיוני שתתמצאו בהבדלים המיוחדים, בין מצב זה, למצב של לוקח משכנתא שגר בארץ. משמע – חיוני לעבור מ"זה כנראה בסדר" להתמצאות בפרטים ולוודאות. ייתכן שתרצו להתייעץ ספציפית לגבי אותו עניין מיוחד ואולי בהזדמנות זו, לברר עם היועץ לגבי שורת נקודות נוספות שלא ברורות לכם, קטנות כגדולות. בכל מקרה, תרצו מן הסתם להתייעץ לגבי הנושאים המיוחדים, בהקשר לקיחת משכנתא ספציפית עבורכם. בעקבות ייעוץ כזה, מצבים שנראים כמבוי סתום מסתברים פעמים רבות כברי פתרון. כמו כן, היועץ יוכל להזהיר אתכם מפני פתרונות מסוכנים ולא מומלצים.

לסיכום

בשורה התחתונה, ייעוץ איכותי עשוי לחסוך לכם כסף רב. סכומי הכסף הגדולים שבהם מדובר, כמו גם טווח הזמן הארוך של החזר המשכנתא, מביאים לכך שכל שינוי קטן שתעשו, יהיה משמעותי מאוד. לכן, כדאי לעשות זאת בסיוע מומחים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *